Mimibazar

Sekce určená k prodeji automobilů, motocyklů, autopříslušenství atd.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Noclaf 21. 3. 2023 20:57

Ja temhle taky nabizel osobni doruceni. Nereagovali a jeli si to svoje. :D
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 21. 3. 2023 21:26

Mati ted mela taky story, ona nevedomky tyhle scamery solidne troli.. ted ji nekdo volal, dve hodiny na drate, ona mu nahlasila cislo karty i cvc kod ale banka to nejak prokoukla a zablokovala to.. mela kliku ale byly tam dva pokusy o strhnuti asi 4500,-.. a to si jeste mesic psala s doktorem z jemenu pres whatsapp.. taky slusnej troling, bohuzel jsme se to jako rodina dozvedeli naprosto nahodne, takze bacha na seniory.. seniory aktivni na socialnich sitich..
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 21. 3. 2023 21:29

:-(
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 21. 3. 2023 21:37

moje máti je tak nabriefovaná, že pro jistotu típá i hovory z banky, jakože ty opravdové :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 21. 3. 2023 21:39

Jako ty, ktere nabizeji uvery a pojisteni? Jine jsem zatim nezjistil :P Jednou mi teda volali na dovolene nekam do lesa, ze mam pry novy ridicak a mel bych jit na pobocku jim ho ukazat. Po par letech jsem jim ho ukazal online a cajk :P
Naposledy upravil JardaB dne 21. 3. 2023 21:41, celkově upraveno 1
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 21. 3. 2023 21:40

jo, ve výsledku by se jí jen něco snažili vnutit :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 21. 3. 2023 21:53

Naši jsou v tomhle extrémně opatrní a na nějaký platby kartou přes net je neuzije. Kartu používají nejčastěji k výběru hotovosti z bankomatu a sem tam na platby v kamenných obchodech.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 21. 3. 2023 23:58

Se divím, že to lidem stojí za to dělat lokalizovaně tyhle ojeby, a co bylo cílem toho scamu? Získat odrážedlo?!
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 22. 3. 2023 06:28

Údaje z karty, voe.

Jinak jo, naši jsou taky tak nabriefovaní, že se bojí otevřít internetbanking na počítači. Já su taky docela paranoidní - kde mám prachy, od toho nemám kartu; karty primárně doma; vyškrábaný CVC; na všech kartách nízké limity apod.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosta12345 22. 3. 2023 06:48

Arnie J píše:takto:

jasně že je to scam v dalším kroku to bude chtít údaje k kartě
rosta12345
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 22. 3. 2023 06:50

Arnie J píše:Tohle mi píše Věra z Hradce, která má ovšem Outlook nastavený na němčinu... to je asi scam, ne? :)

"Žiji v Hradci Králové. Mohu si zajistit doručení na vlastní náklady přes Zásilkovnu? Kurýr k Vám může přijet, kdykoliv se Vám to bude hodit, nemusíte se starat o zabalení ani o nic jiného. Níže jsou uvedeny pokyny, jak to doručení probíhá. Šlo by to?"


Už je to celkem dlouho co se tydle kundy rozšířili i o Zásilkovnu, občas zkoumám jejich reakce, tak si s nimi píšu. :) Často píšou i že v Zásilkovně pracujou a posílaj foto jakýhosi terminálu, působí to pak na někoho určitě věrohodně…

-- 22. 3. 2023 06:53:02 --

_maty_ píše:Mati ted mela taky story, ona nevedomky tyhle scamery solidne troli.. ted ji nekdo volal, dve hodiny na drate, ona mu nahlasila cislo karty i cvc kod ale banka to nejak prokoukla a zablokovala to.. mela kliku ale byly tam dva pokusy o strhnuti asi 4500,-.. a to si jeste mesic psala s doktorem z jemenu pres whatsapp.. taky slusnej troling, bohuzel jsme se to jako rodina dozvedeli naprosto nahodne, takze bacha na seniory.. seniory aktivni na socialnich sitich..


Ano, známá teď projela za pár měsíců „investicemi do kryptoměn“ přes 3M…samozřejmě ne vlastních. Poučujte o tom okolí, to se nedá, toto… :(
Přílohy
FF2F2D2B-7888-4EB4-BB05-A67B92383239.jpeg
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 22. 3. 2023 07:04

Lexx píše:Údaje z karty, voe.

Jinak jo, naši jsou taky tak nabriefovaní, že se bojí otevřít internetbanking na počítači. Já su taky docela paranoidní - kde mám prachy, od toho nemám kartu; karty primárně doma; vyškrábaný CVC; na všech kartách nízké limity apod.

Karty nosim 3, osobni, eurovej a podnikatelsky plus vsechny tri nahrane v telefonu. Zbytek karet doma v supliku.

-- 22. 3. 2023 07:10 --

Arnie J píše:jo, ve výsledku by se jí jen něco snažili vnutit :)

Co jsem cetl tu diskusi s doktorem z jemenu, tak tam nekolikrat i padlo z jeji strany, ze to je podvod, ze to zna, ale pak ta diskuse dal pokracovala.. absolutne jsem nechapal, ze to probihalo tak dlouho a tolik textu ze ktereho nic nekaplo..

Tolikrat jsme si vysvetlovali, ze urcite ji nebude volat nekdo z banky a nebude po ni chtit citlive udaje ke karte, zbytecne, zase podarilo se jim to ale proste fio to nejakym zpusobem odhalilo a bloklo to.. je to dan za to, ze mati ve svych letech pouziva smartphone a bankovnictvi.. po tehle udalostech jsme zacali se sourozenci zvazovat, ze se vrati na SIPO a hotovost. :-/
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 22. 3. 2023 07:42

Jsem nějak před Vanocema taky nějakou "slečnu z bazose" trolil skrze whatsapp, furt mi posílala odkazy a já ji furt odepisoval, že jsou nefunkční...pak to vzdal-a :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 22. 3. 2023 08:43

mamka ma hloupej telefon a nema internet. presto u nas obcas nekdo zazvonil doma a nabizel levnou elektriku. mamka poucena rika: " tohle zarizuje syn, ja vam ho zavolam..."

musim teda potom vstat od videohry nebo prerusit onanii a sejit dve patra.
sem na ty nabidky i obchodniky znacne nevrlej. :)
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 22. 3. 2023 09:00

Babi, ještě když chodila ven, jednou na náměstí tak dlouho otravoval cikán s voňavkou, až mu ten litr za ni radši dala.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků