Skútr koutek

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 27. 5. 2023 17:34

Aha, to pak jo :D
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Goesson 27. 5. 2023 17:37

Ono u tech 300-400 ccm skutru stejne clovek maximalku nedosahne pro bezne jizde. To chce ty zkopce pak to jde.

Realne umi jet xadv gps tak 145 real kopec nekopec (cesky dalnicni) 150-155 rovina. 155+ zkopce. Promeruje cosi mene jak forza. Talbtech 10-15 ubtech top speed
Goesson
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 27. 5. 2023 18:29

Dobře no.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod ace2 29. 5. 2023 15:43

Tak první poznatky od Kymco DTX360 350

je to hezky a kvalitně postavený. Nezdá se to ošizený na materiálu ani konstrukci. Poměrně praktická řešení typu schránka v palubce (automaticky zamykatelná) kam se vejde i mobil. Integrovaná USB nabíječka pod středovou krytkou na řídítkách s prostorem po vyvedení kabelu a s prostorem kam schovat zbytečně dlouhý kabel. Slušné místo pod sedlem na teleskopickém tlumiči a s LED osvícením. A motorka je keyless (kufr keyless není v nabídce)

Má to najeto asi zatím 30km, tak jen lehké poznatky z lážo plážo jízdy do kila. Motor má hrubší projev a výkonem zatím nijak nevybočuje od očekávání. Variátor a spojka je naladěná na ostré starty bez zbytečného prokluzu, takže jde ostře hned. Celkový pocit z výkonu nemůžu říci protože jsem to moc nedráždil.

Ergonomie posezu je dobrá (180cm) s tím že jsem z originální výbavy pořídil za rozumné peníze turistické plexi bo standardní je jen designovka. Řídítka jsou jinak než na Forze a přijdou mi že jsou víc strmější a delší, ale možná je to jen pocit.

Má to kontrolu trakce, vypínatelnou. Nemá to palubní počítač, takže nic jako průměrná spotřeba nebo dojezd to neumí. Přístroje jsou z velkých LED segmentů. Na ty nemám moc názor. Je to přehledné a viditelné, ale upřímně nemám rád tyhle diskotéky. Bud klasické analogy, nebo LCD.

Jízdní vlastnosti jsou okay. Špatné to není, ale nemám pocit, že by to bylo lepší jak Forza. Forza působí lehčeji a lépe padá do zatáček kde se i lépe vede. Brzdy nejsou ještě zajetý, ale ničím nepřekvapují zatím. Brzdí to adekvátně. A ne offroadový skutr to fakt není. Je to jen look.

Závěr…

byl v akci za 135 tis s 5 letou zárukou a pojistkou na rok a registrací a byl k dodání do druhého dne.

Je Honda skutr lepší. Ano je, ale taky dražší.

Pro koho je Kymco dobrý? Pro někoho kdo to má jako skutr a chce to jako skutr používat a v garáži má normální motorku. Kdo hledá skutr co je i tak trochu jakože motorka tak Honda je lepší volba.

Obecně Kymco příjemně překvapilo kvalitou provedení i designem. Co se týče motoru a jízdní vlastností tak jen splnilo očekávání, ale nepřekvapilo.
Naposledy upravil ace2 dne 29. 5. 2023 15:48, celkově upraveno 2
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 29. 5. 2023 15:45

Takový Hyundai, no.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 29. 5. 2023 15:46

8-)
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 29. 5. 2023 15:47

pan Spokojený :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 29. 5. 2023 15:50

Do Kaufu dobrý, lepší než ty malorážky
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 29. 5. 2023 15:59

ale jo, tohle bude v pohodě i na výlety. Já bych koupil Hondu nebo Yamahu, ale prostě ve Španělsku jenom protočej voči a rozhoděj ruce že nejsou a nebudou asi tuhle sezonu. Mám 8 minut od domu skvělého dealera Kymco co se fakt snaží vyhovět a je na Whatsappu. Takže zase čekat třeba půl roku+ na Hondu a pak se jebat někam do servisu…

Hele jako skutr to fakt špatný není, jenom to prostě není lepší jak Honda.

Nahodil jsem tam skvělej kufr od místního SHAD, nejenže je velkej, ale dá se i zvětšit takže se tam vejde i meloun, což byl požadavek na kufr bo s tím budu jezdit na nákupy.

ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 29. 5. 2023 16:21

Tak to jsi ale měl koupit Hondu tady, dojet s ní do Španělska, a pak dělat frajera před místníma seňoritama 8-)
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 29. 5. 2023 16:39

No to by šlo :D ale udělal jsem si ted s jednou Keňankou Euro trip Twingem co jsem si koupil

Praha-Mnichov-Brenner pass-Jaufen pass-Miláno-Monaco-Andorra-Barcelona až mě k Dénia.

Celkem 2500 km a musím říci že to byl zatím nejlepší trip co jsem udělal. Twingo je skvělý na výlety. To auto miluju a doufám že si ho nechám na pořád. Do něho sednu a udělá se mi usměv od ucha k uchu a každý km si s tím vychutnávám a užívám.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 29. 5. 2023 16:42

No vidíš, tak je to správně :-)
A je to celkem dálka, z tohodle směru. Tos měl střechu staženou, máš tu stahovací?
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Goesson 29. 5. 2023 16:45

ace2 píše:No to by šlo :D ale udělal jsem si ted s jednou Keňankou Euro trip Twingem co jsem si koupil

Praha-Mnichov-Brenner pass-Jaufen pass-Miláno-Monaco-Andorra-Barcelona až mě k Dénia.

Celkem 2500 km a musím říci že to byl zatím nejlepší trip co jsem udělal. Twingo je skvělý na výlety. To auto miluju a doufám že si ho nechám na pořád. Do něho sednu a udělá se mi usměv od ucha k uchu a každý km si s tím vychutnávám a užívám.


vypada to jako holka z cejlu a foceno na palave u mikulova... 8-)
Goesson
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 29. 5. 2023 16:50

Paráda...

P.s.
To KYMCO se mi taky líbí, a je to jak píšeš. Lepší než Hodná to nebude, ale nějak horší taky ne.

-- 29. 5. 2023 17:53 --

Problém toho je jen ten, že u nás to stojí v podstatě tolik co ta Honda..
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Goesson 29. 5. 2023 16:53

ja bych rekl, ze nromalni clovek ten rozdil nepozna
Goesson
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků