Nebezpečná místa - Moravskoslezský kraj

Místa na českých silnicích, na kterých je dobré dbát maximální opatrnosti

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pjanda 30. 3. 2006 08:48

Nebezpečná místa v Moravskoslezském kraji
AutoRevue.cz
pjanda
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 30. 3. 2006 20:32

Silnice 47 krome toho ze cely usek mezi Hranicemi na Morave a Novym Jicinem je velmi rozbity si dovoluji "vypichnout" tyto dve mista:

49° 35' 25.7" N, 17° 58' 36.39" E - hrube umisteni; Pres cely smer Hranice na morave obrovsky vytluk cca 2m dlouhy a cca 10 az 20 cm hluboky. Nutno brzdit tak na 20 km/h nebo objet protismerem - vznik nebezpecnych situaci.

49° 33' 45.97" N, 17° 55' 58.82" E - smer Novy Jicin - Pravy pruh v useku cca 50m velmi silne zvlnena s temer zcela rozpadlym povrchem.

Souradnice zadejte na stranku http://www.mapy.cz.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Vana666 31. 3. 2006 08:12

Frýdek-Místek příjezd po čtyřproudovce od Ostravy. Pozor zejména v noci, silnice končí na kruhovém objezdu který není téměř vidět. Středové osvětlení komunikace pokračuje stále rovně a navozuje pocit že i silnice je stále rovná. Na objezd upozorňují jen velmi nevýrazné dopravní značky. Nehody několikrát měsíčně, ministerstvo dopravy to má zcela na háku.
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stealth 31. 3. 2006 08:59

Vana666: hlavně v noci, protože, když člověk respektuje značky, které ho "dovedou" na 50 km/h, tak asi není problém
BMW 520d F11; BMW M3 F80
stealth
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Haya1 31. 3. 2006 09:12

a co tak trasa NJ-Příbor rozdělená uprostřed ocelovými lany? Brrrr :? a jinak bacha při výjezdu z Poděbradovy ul. pod frýdlantskými mosty na světlech doleva, ono z centra banda jezdí i na červenou a *****í to tam... :o
Motorkář uz jen duší (první moto-Pionýr v 10, auto Škoda 1202 STW v 16 letech...)
Haya1
Nováček

Odeslat příspěvekod mattyz 3. 4. 2006 11:52

Ne že bych byl až častý řidič - ale dnes jsem musel jet z Frýdku-Místku do Olomouce - bohužel ráno po 5 hod. Je to zážitek hodny sebevraha. Pokud jedete na této cestě v pondělí ráno - je to občas drsné - ale se současným stavem vozovky to je opravdu sebevražda. Pokud řádně zpomalíte před výtluky - které prakticky nelze spočitat - tak na vás zezadu začnou najíždět polské nebo ukrajinské kamiony - což je úžasné. Vrcholem je uzávěrka resp. svedení do jednoho pruhu po Novém Jičíně - bohužel do pruhu, kde těch výtluk je také dosti - a proti vám svíticí kaimony - posunuté označovníky rozdělené cesty - děs a hrůza - nevím, jestli jízda po této evropské cestě není opravdu hazardem se životy řidičů.
Přál bych odpovědným pracovníkům 1x měsíčně absolvovat tuto cestu s rodinou a dětmi na zadních sedadlech, ať vidí, jak se cití ï obyčejný řidič.
mattyz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 0xf 3. 4. 2006 12:29

Vana: presne tak... kdyz jsem na ten kruhac narazil poprve... predpokladal jsem rovnou cestu jaky uz tisic x pred tim a vnoci... tak sem tavil kotouce.
Stejne tak se mi to stalo kdyz jsem jel do opavy tusim ze komarov a kruhac u neakych obchodu ktere tam nebyvaly. Pro lidi co tam jedou poprve to taky neni prijemne protoze ta silnice svadi k hodne rychle jizde. Kdyz jsem tam jezdil kolem 100 tak jsem byl jasne brzda provozu.

Jinak silnice na NJ je znamy adrenalinovy sport. Staci nepozornost ,nebo aktualni neznalost mista a clovek je na hranici pekla/raje. Pamatuju se jak me kamion tlacil na lana protoze objizdel diru. brr
0xf
Štamgast

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 7. 4. 2006 10:20

Mezi Zelinkovicemi a Chlebovicemi u FM je tesne pred druhou zminenou obci past na mamuty - vcera jsme tim mistem projizdeli celkem 3x, z toho 2x stalo kousek za tou pasti auto a chlapi tam pobihali s rezervou... Tak bacha, neni to znacene.

DIRA OPRAVENA
Naposledy upravil D.a.l.i dne 10. 4. 2006 10:31, celkově upraveno 1
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 7. 4. 2006 10:23

0xf píše:Jinak silnice na NJ je znamy adrenalinovy sport. Staci nepozornost ,nebo aktualni neznalost mista a clovek je na hranici pekla/raje. Pamatuju se jak me kamion tlacil na lana protoze objizdel diru. brr

Vcera jsme ten nejhorsi usek objizdeli.
Za Polomi sjet v udolicku doprava, na krizovatce doprava, projedete dedinou do kopce a pak po hlavni az do Stareho Jicina. Pak porad po hlavni az do NJ a tam uz vas navedou znacky.
Opacnym smerem se mi to popisovat nechce.
Kdo to tam trochu zna, necht posetri sve auticko :)
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 5. 10. 2006 21:02

Čtyřproudovka od Olomouce směr Lipník, Ostrava.

Před odbočkou na Lipník, kde už je omezení na 80 je levý pruh sveden do pravého. Je tam značka zúžení pruhů 900m, pak následuje znovu s tabulkou 500m a za ní už po tak 200 metrech za mírným horizontem je to zúžení!!! Podstatně dříve, než udává značka a přes horizont není moc vidět. Samozřejmě je silnice před zúžením pořádně vygumovaná, protože takovou zákeřnost nikdo nečeká.

Policie (skalní bambasovci) bezostyšně měří 130 o dva kilometry dříve na táhlém přehledném klesání a nebezpečný úsek o kousek dál je nechává naprosto klidnými.

Bambasovci své hlavní poslání, tedy buzeraci bez nejmenší snahy o zvýšení bezpečnosti, už nemůžou dát najevo výmluvněji :?
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 5. 10. 2006 21:09

Ten usek co pise Vana doporucuji objet po stare ceste. Tedy vyjet pred zuzenim(exit Lipnik nad Becvou, Odry), projet pres Lipnik a napojit se az za zuzenim. Pres den tam vznikaji dlouhe kolony, ja tam naposledy zkejsnul hodinu a pul (a to uz bylo skoro 8 vecer a streda).
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Vana666 18. 10. 2006 19:05

Dnes jsem tam jel zase, zúžení už tam není a jezdí se normálně ve čtyřech pruzích.
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0xf 16. 11. 2007 13:26

Mala sprava z Ostravy:
Frezuje frezujes frezujeme.... rudna,plzenska... do poruby se da dostat po mistecke pres cihelni a marianskohorskou ale lidi uz to zjistili takze uz i tam kolony prozatim jezdim relativne v pohode 28 rijna smer nova ves a dal na svinovske mosty. Nebo se to da vzit s mistecke pres belou, polanku a svinov. Kazdpoadne kvuli tomu je zacvakana hrabuvka od mestskeho uradu, rudna ani nemluvim a tim pade jsou i celkem kolony 1. maje da se tam projet na marianskohorskou.
0xf
Štamgast

Odeslat příspěvekod Miky201 20. 11. 2007 10:57

Haya1 píše:a co tak trasa NJ-Příbor rozdělená uprostřed ocelovými lany? Brrrr :? a jinak bacha při výjezdu z Poděbradovy ul. pod frýdlantskými mosty na světlech doleva, ono z centra banda jezdí i na červenou a *****í to tam... :o /quote]
Nevite nekdo jak se to da nejakou sviznou cestou objet, mam to auti trochu sirsi nez bezna fobie a tak potkat tam kamion ci autobus je adrenalinovy sport...
Miky201
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 20. 11. 2007 11:04

i když se celý úsek potáhneš za kamiónem sedmdesátkou tak žádná objížďka nebude rychlejší
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků