Kuna vs. auto

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 16. 3. 2008 22:16

Přidám svou trochou do mlýna.

Máme rok starou Corrolku a už po pár měsících se objevily první stopy po kunách. Upozorňuji, že auto stává takřka vždy na sídlišti. Koupili jsme elektrickou plašičku.

Ta sice fungovala, jenže dělala nepříjemný zvuk. Frekvence se postupně snižovala a zvyšovala, byl to takový nepříjemný a hodně hlasitý pískot (slyšeli jsme to až do 7.patra). Samozřejmě, že se to nelíbilo místním obyvatelům, a tak jsme rušičku vypli.

Před týdnem se rozsvítila kontrola ŘJ a v servise našli překousané kabely v prostoru motoru. Oprava byla naštěstí "jen" za 800 a auto zůstalo pojízdné, nebyl problém odjet do servirsu. Opakovat to ale nehodláme a tak hledám nějaké řešení.

Nemáte někdo elektronickou rušičku (ta se nám osvědčila), ale takovou, která by zvuk nevydávala? (je pravdou, že naši rušičku především starší lidi neslyšeli). Zkusím ji zamotat do nějakého molitanu a utlumit.
Jiří Kuruc
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HondaMan 16. 3. 2008 22:52

JK: nejde až tolik o hlasitost, ale o frekvenci... A tu prostě neutlumíš... a pokud to bylo slyšet až v 7. patře, tak ti nepomůže ani svědcená voda :-)

Btw. pokud by se ti tam podařilo tu frekvenci utlumit, přestane to plašit :-)
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtb_ 17. 3. 2008 08:56

major píše:
ka-spel píše:Nebo mám to štěstí, že bydlí přímo u nás. Jak se říká, kuna tam, kde bydlí neloví. Což mohu potvrdit i od našich. Všude plno peří a stop po kuně, ale slepice komplet, žádná nechyběla. Platí i pro tchoře. Toho jsem chytili do pasti (takovej ten tunel), ale pak začal u nás řádit jiný parazit co byl ubytovaný u sousedů. Takže podle této zákonitosti ti co nemají auto ožrané mají někde v kufru ubytovaného svého tchoře domácího. Mr. Greent/quote]
Nj. jenže já si myslím, že mi to sesžrala u rodičů přítelkyně ......n/quote]

No toto - máš Ty teda za přítelkiňi. pozor2 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mtb_
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 17. 3. 2008 09:02

Mno, stačilo by to utlumit tak, aby to obsáhlo jen prostor motoru a ne půl sídliště :?

Nemáte někdo zkušenost s touto plašičkou? Tato by opravdu neměla být slyšet:

http://www.zasilkovka.ic.cz/deramax.html
Jiří Kuruc
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurajec 14. 8. 2018 08:32

Ty otisky tlapek v motoru me trochu vadily, tak jsem si na ni posvitil :mrgreen:

DSC_1354.JPG


zkusim ultrazvukovy plasic, snad ji to nenasere - doted neudelala zadnou skodu, beha tam asi uz nekolik tydnu. Zajimave ze se tam chodi asi vyhrivat kdyz jsou pritom ted v lete hodne teple noci.
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod brasci 14. 8. 2018 08:33

jak čučí kunda jedna :D

to si tam ňu čakal, alebo nastražil fotopascu?
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 14. 8. 2018 08:45

jurajec píše:... zkusim ultrazvukovy plasic, snad ji to nenasere - doted neudelala zadnou skodu, beha tam asi uz nekolik tydnu. Zajimave ze se tam chodi asi vyhrivat kdyz jsou pritom ted v lete hodne teple noci.

Zkontroluj palivové vedení, jestli tam nechodí fetovat.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod jurajec 14. 8. 2018 08:45

je to takova mala bezp. kamera s PIR cidlem, cuci na infradiodu ktera je trochu do cervena. Ja myslel ze tam chodi kocky od soused ale tuhle chci vyhnat pryc...

Otazka je aby to nevadilo psovi, sice byva cca 20m daleko ale nechci aby ho ultrazvuk rusil.
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod puk123 14. 8. 2018 08:53

Dávej mu na noc špunty do uší. ;-)
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 14. 8. 2018 10:28

hezky pěkně sis na ni posvítil, na kundu! :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 2. 7. 2019 08:04

nějaká ověřená plašička na kunu? v jednom autě mi furt okusuje kabel od olejového čidla a začíná to být otravný . . sprej nechci
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 2. 7. 2019 08:06

Kúp si hada.
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 2. 7. 2019 08:12

hada mám, ale toho se kuna nebojí
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod addiction 2. 7. 2019 08:15

Vypust psy 8-)
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 2. 7. 2019 09:01

PeTr7650 píše:nějaká ověřená plašička na kunu? v jednom autě mi furt okusuje kabel od olejového čidla a začíná to být otravný . . sprej nechci


Kolega má už 2 roky tohle:

Obrázek
A kuny? Těm se to asi nelíbí, protože má klid.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků