Jak zjistit rozsah pojištění půjčeného auta?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Dyzzy 31. 1. 2023 08:21

Zdravím Vás,
půjčil jsem si auto z půjčovny.
Bohužel jsem měl při cestě kolizi s větví po čerstvém polomu, což poškození disku kola a způsobilo únik oleje z motoru. Přivolal jsem policii kvůli tomu, aby škoda mohla jít na pojišťovnu.
V tomto duchu probíhalo i předání vozu v autopůjčovně.

Ale až posléze autopůjčovna sdělila, že prý neměla pojištěný motor a kola, na kterém vznikly závady (únik oleje) a že tudíž po mě požaduje úhradu celé částky za opravu. Údajně prý má pojištěnu pouze karoserii a interiér, na kterých škody nevznikly.

Při žádosti o předložení pojistné smlouvy neodpovídala až do posledního dne týdenní lhůtu, kdy jsem to měl zaplatit, s tím, že se na vozidle projevily další závady a že se částka bude ještě navyšovat. Požadované doklady samozřejmě nepředložila.

Jak mohu ověřit, že náhradu nežádají paralelně po mě i po pojišťovně? Číslo pojistky mám, ale v pojišťovně mi na základě jen tohoto údaje nic nesdělili.
NEBO jak ověřit, zda majitel uplatnil pojištění?
Dyzzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puk123 31. 1. 2023 08:36

Advokát si s tím poradí.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 31. 1. 2023 10:44

By mě zajímalo, jakou castku pojišťovna požaduje...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 31. 1. 2023 11:02

No tak každá půjčovna má svoje podmínky pojištění na svejch stránkách Není špatný si to přečíst před podepsáním smlouvy.Kola atd skoro nikdy nejsou součástí pojistky.Každopádně by neměli účtovat víc než kolik si zaplatit deposit.Pro tyhle případy si dávám u Axa připojištění depositu do výše 15 tisíc Kč za asi 30kč na den.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 31. 1. 2023 13:46

Poškozeni motoru bývá ve výlukách celkem běžně. Ale tohle je zajímavá situace, že malá havárka způsobí takhle nepřímo poškození motoru.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 31. 1. 2023 14:04

to bude nejakaa ta badoo pujcovna, nebo jak se to jmenuje, ne?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 31. 1. 2023 14:21

Badoo je půjčovna na *****, ne?
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 31. 1. 2023 15:54

Konzultoval bych DAS
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 31. 1. 2023 16:48

powerball píše:Pro tyhle případy si dávám u Axa připojištění depositu do výše 15 tisíc Kč za asi 30kč na den.


Připojištění do 15k je vcelku nepotřebné, častá spoluúčast je výrazně vyšší.

Teď jsem si půjčoval auto v Portugalsku, a běžně se spoluúčast pohybovala kolem 100k (v mém případě MB-C, ale i obyčejnější auta ji měla vysokou)
boss-ivoss
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 31. 1. 2023 17:49

Jo tak si asi půjčuješ auta vyšší třídy.Já beru economy kategorii a nikdy nebyl deposit víc než 500 euro.Takže mi to v klidu pokryje a nemusím připlácet předražený pojištění u půjčovny.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 31. 1. 2023 22:44

Ono hlavně na západě jsou depozity obvykle vyšší, přes 1000 eur často i u obyč aut. Hlavně mezinárodní půjčovny to tak mívaj.

Já mám rád lokální půjčovny, v *****ánech i na západě. Tam bývá obvykle depozit/spoluúčast do 500€
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 31. 1. 2023 23:11

Jo tak to je možný.Na západ nejezdím tak nevím :)) Mezinárodní půjčovny (Hertz, Sixt, Europcar) rád nemám a zásadně se jim vyhejbám.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků