Ceny servisních prohlídek

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod glider 9. 2. 2023 07:21

Na benzine olej vydrzi cisty nejaku cas.

To neni stara nafta.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 9. 2. 2023 08:40

aikoN píše:
Tak, první auto, co mám od novoty. Nezkažené zanedbanou péčí předchozího majitele, tak se ho snažím udržovat.


Zbytečné... Nikdo další to neocení a tobě to vydrží... Ale rozumím tomu.
Na druhou stranu tento přístup vede ke vzniku závislosti na věci...

To není dobrý.

Ale asi si tím prošel každý sám...

Každopádně desinfekce klimatizace chápu, ale sundávání podběhů už je za hranicí obsese (pokud tam teda nebyl nějaký problém).

-- 9. 2. 2023 08:43 --

glider píše:Na benzine olej vydrzi cisty nejaku cas.

To neni stara nafta.


Taky myslím... Dokonce na mé "staré" naftě to nějaký den vydrží... Ale je fakt, že měním max. po 10t (tak jak se má a někdy i dřív).

Takže stačí vytáhnout měrku a bude vědět. Podle barvy to pozná.

-- 9. 2. 2023 08:48 --

aikoN píše:
Ty světla ve mě tu a tam hlodají, ale zatím nade mnou nevyhrály. Potřeboval bych někdy vidět, jestli je to velký rozdíl.

To jsem si upřímně taky říkal, že si nechám dodělat, ale už 4 roky a těch 90tkm jezdím bez něj, většinou 90km cesty po dálnici a nějak mi nechybí.


Hmm, když není tak není.

Světla jsou velký rozdíl. Světla byly třeba důvodem, proč jsem poslal Civic pryč. Když pominu to, že se v tom ty žárovky ani nedaly vyměnit, tak to prostě nesvítilo. LED (xenon) vers. Háčka jsou prostě rozdíl, ať chceš a nebo ne. Nevím teda jak u Rapidu, ale věřím, že i tam to půjde poznat. Občas teda člověk narazí na auto, které svítí celkem dobře i s halogenama (tam celkem řadím 5008), ale jsou to spíš vyjímky.

Podle mne nejhorší kombinace je háčková žárovka a čočka (vz. třeba ten Civic). Prostě ty žárovky nemají dostatek výkonu, aby skrze tu čočku fungovaly adekvátně.

A auto bez tempomatu... snad jen do města už dneska...

Ale jak říkáš... Nic jiného nebylo...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 9. 2. 2023 09:06

To asi taky není pravidlem s tou čočkou, třeba Mazda 6 svítila suprově.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 9. 2. 2023 09:35

Mazdu 6 jsem měl, ale starou z 2004, ta nesvítila moc dobře. Teda, pokud to srovnám s xenony a teď s LED světly - to se už vůbec nedá srovnat. Nebo když sednu do manželky Áčka od MB, to je taky bída oproti LED. Dobrá světla jsou základ ve tmě, to se nedá nic dělat, hlavně pak když už řidiči není 20 nebo 30.

Tempomat, aby měl význam, tak podle mě musí být adaptivní, abych to mohl použít smysluplně třeba na dálnici, když je pak přede mnou provoz a vím, že mi to udržuje vzdálenost, brzdí, přidává.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 9. 2. 2023 09:40

Píšu svoje zkušenosti.

V Mazdě 6 jsem nejel... Je taky možné, že to bylo subjektivní. Já si zvykl na xenony a tam ve srovnání prostě ta Honda byla jalová. Jezdil jsem teď s naší C70 a tam jsou taky čočky a halogeny a taky to je slabé. V 5008 jsou klasické paraboly a tam to jde, tam něco vidím...

Takže tak nějak vidím ty čočky a háčka jako nejhorší možnost. A ještě jedna vzpomínka... Když byly v té Hondě OEM žárovky, tak to byla bída úplná. Když jsem tam dal Nigth breaker, tak se to znatelně zlepšilo (třeba ve srovnání s parabolama), ale zase to vydrželo 3 měsíce.

Čočky jsou prostě za mne super, ale potřebují více výkonný zdroj světla, ale tam je zase problém v tom, že krom xenonů to bude mít všechno problém s chlazením (těch běžných aut, o kterých se bavíme).

Prostě byla to věc, co mi vadila a třeba na té C 70 se to chová stejně. Zatímco v parabolách (5008) ty žárovky vydrží rok (a to se s tím autem jezdí víc).

Takže já bych si už auto s halogenama nekoupil a s čočkou už vůbec ne. Byla to nejslabší stránka toho (jinak skvělého) auta. Je fakt ale, že prostě v noci fakt hůř vidím a nedělá mi to nějak dobře, takže dobrý světla potřebuju, což tak nemusí mít každý (každý vidí jinak) .
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod impact 9. 2. 2023 09:46

aikoN píše:Jj

-- 8. 2. 2023 20:11 --

glider píše:Normalne sa neviem rozhodnut ci sa spravas k Rapidu lepsie ty alebo Koudak.


Tak, první auto, co mám od novoty. Nezkažené zanedbanou péčí předchozího majitele, tak se ho snažím udržovat.


Dobře ty.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 9. 2. 2023 09:50

Wolf: Ono je otázkou, zda to auto vůbec nějakého dalšího majitele mít bude. Jak jsem říkal, plánuju si ho nechat déle a prioritu mají spíše věci jako větší bydlení apod. Tak bych rád, aby mi vydrželo a případná výměna byla má volba, nikoliv nutnost.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 9. 2. 2023 09:52

Marek71 píše:Mazdu 6 jsem měl, ale starou z 2004, ta nesvítila moc dobře. Teda, pokud to srovnám s xenony a teď s LED světly - to se už vůbec nedá srovnat.

To je divný, já měl 2003 :) Jako ta světla chválili i v testech. Ale platí to samozřejmě jen v kontextu doby.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 9. 2. 2023 09:54

Jo.

Tehdy by xenony byly zázrak.

Dneska už si při pohledu na ně říkáš, proč tam nedali ledky.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 9. 2. 2023 09:55

maincoonsback píše:Takže já bych si už auto s halogenama nekoupil a s čočkou už vůbec ne. Byla to nejslabší stránka toho (jinak skvělého) auta. Je fakt ale, že prostě v noci fakt hůř vidím a nedělá mi to nějak dobře, takže dobrý světla potřebuju, což tak nemusí mít každý (každý vidí jinak) .

Tak mně to vysvětlovat nemusíš, já auto se světlama chudoby koupil naposled před 20 lety :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 9. 2. 2023 09:55

aikoN píše:Wolf: Ono je otázkou, zda to auto vůbec nějakého dalšího majitele mít bude. Jak jsem říkal, plánuju si ho nechat déle a prioritu mají spíše věci jako větší bydlení apod. Tak bych rád, aby mi vydrželo a případná výměna byla má volba, nikoliv nutnost.

Však jo... Lepší dávat peníze do bydlení než do auta.
:tleskani
Naprostý souhlas.

-- 9. 2. 2023 10:00 --

Arnie J píše:
maincoonsback píše:Takže já bych si už auto s halogenama nekoupil a s čočkou už vůbec ne. Byla to nejslabší stránka toho (jinak skvělého) auta. Je fakt ale, že prostě v noci fakt hůř vidím a nedělá mi to nějak dobře, takže dobrý světla potřebuju, což tak nemusí mít každý (každý vidí jinak) .

Tak mně to vysvětlovat nemusíš, já auto se světlama chudoby koupil naposled před 20 lety :D


Tak já reagoval jen na to cos psal.

Na druhou stranu, třeba u té 5008 jsem vždycky v "šoku", jak dobře to i se schválenými ale lepšími žárovkami svítí. Tam třeba reálně vůbec nemám problém a nevadí mi to (svítí to daleko široko :-) ). Ale je to ještě klasická velká parabola bez nějakých ztrát, takže ty světla, když jsou čistý, nejsou zašlé tak s dobrou žárovkou opravdu fungují.

Ale to je fakt spíš výjimka. Žárovkový světla v aktuálních modelech budou stát reálně zaprd (na hranici použitelnosti). Umím si představit, že s tím Rapidem by pro mne jízda nocí byla utrpením (tak jako tomu už někdy bylo u té Hondy).

-- 9. 2. 2023 10:08 --

impact píše:Jo.

Tehdy by xenony byly zázrak.

Dneska už si při pohledu na ně říkáš, proč tam nedali ledky.


Boomer.
:mrgreen:
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod tslany 9. 2. 2023 10:15

maincoonsback píše:Podle mne nejhorší kombinace je háčková žárovka a čočka (vz. třeba ten Civic). Prostě ty žárovky nemají dostatek výkonu, aby skrze tu čočku fungovaly adekvátně.

Tak tohel je ta naprosto největší PÍČOVINA, jakou tady kdy kdo napsal.

Nějakej výkon fakt nemá nic společnýho s tím, jestli auto má projektory nebo parabolu. Pokud pominu evropský ***** a zůstanu u japonců, tak projektory prostě svítěj líp, světlo je mnohem, mnohem líp směrovaný kam má.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 9. 2. 2023 10:16

Motor, světla, podvozek a na zbytek sere pes :)
Ale dobrý je teď taky pokukovat jestli se nerozhodnou do toho homologovat ledky od osramu. Třeba citigo anebo O3 předfl to tak má. To by mohlo pomoct dorovnat se na levnější led/xenony bez nivelace, což normálně stačí. Ale samozřejmě když budou všichni oslňovat, tak to není dobrá situace
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 9. 2. 2023 10:20

tslany píše:
maincoonsback píše:Podle mne nejhorší kombinace je háčková žárovka a čočka (vz. třeba ten Civic). Prostě ty žárovky nemají dostatek výkonu, aby skrze tu čočku fungovaly adekvátně.

Tak tohel je ta naprosto největší PÍČOVINA, jakou tady kdy kdo napsal.

Nějakej výkon fakt nemá nic společnýho s tím, jestli auto má projektory nebo parabolu. Pokud pominu evropský ***** a zůstanu u japonců, tak projektory prostě svítěj líp, světlo je mnohem, mnohem líp směrovaný kam má.

Já už to vidím jinak.

Směr ano... (ale to není všechno), všechno ostatní je blééé.

Mimoto, čočka je prostorově menší, je před ní minimálně ještě jeden krycí plast navíc, tedy je tam problém s chlazením a žárovky s vyšší svítivostí odcházejí znatelně dřív...

A aby bylo jasno. Hádat se s tebou nebudu, prostě jen píšu jak to je. Čočka je fajn, ale aby fungovala jak má, potřebuje vyšší jas zdroje a vyšší světelný výkon. Tečka.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod aikoN 9. 2. 2023 10:21

O3 má homologované Osram LEDky do paraboly u nás?
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků