Má smysl se učit řídit na automatu?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 2. 8. 2015 12:25

no ja to delam tak, ze mam brdu a jak to zacne vibrovat cely auto, tak dam nejakej plyn a poustim spojku, ale u novych aut to nevibruje a proste chcipne :)

-- 2. 8. 2015 13:26 --

Na rovine jsem se to naucil tak, ze jsem se rozjizdel bez plynu, jen pomalu poustet spojku aby to jelo.

Jinak teda v rodine mame vsechny auta na normalni jezdeni v automatu, moje jedine mam taky v automatu a jedine co nekdo z nasi rodiny ma na projizdky zabavne je teda manual, ale ne klasicky, ale radi se tam primo v prevodovce tou pakou a zazitek z toho je dost jinde nez u modernich aut, kde ta paka vede k tahlum.
Naposledy upravil evlo dne 2. 8. 2015 12:50, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 2. 8. 2015 12:31

Pro začátečníka není špatný si nastavit plynem nějaké otáčky (ne to vyrvat do omezovače), plyn držet v tý poloze a pomalu pouštět spojku do záběru. Do prudkého kopce se rozjíždim přes ručku, do mírného si auto podržim jen na spojce.

Taky záleží, v jakym stavu je spojka. Mám něco najeto, tuhle jsem měl půjčené auto, kde spojka brala až nahoře a první 2 rozjezdy jsem taky měl co dělat (pak už jsem zjistil, kde zabírá a pohoda).
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod Neurotic 2. 8. 2015 12:58

Já jsem se učil rozjíždět bez plynu a plyn jsem používal jenom do kopce, ale k tomu potřebuješ něco co se rozjede. Z toho čím jsem jel mi přijde nejlepší 2.0 HDI :) Ale Dacia s 1,6 kteru jsme měli v autoškole to dávala taky celkem vpoho.

Mě instruktor řikal, že si mám nejdřív najít záběr spojky a až potom přidat plyn, ale každému může vyhovovat něco jiného a co je lepší fakt nvm, ale asi bych řekl, že nejdřív dat do záběru spojku...
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod vandalet 2. 8. 2015 13:08

Díky moc za všechny rady, jste fakt zlatí. Ještě neexistuje třeba nějaká počítačová hra, která simuluje jízdu v provozu? Aby si člověk zautomatizoval, kdo má kdy přednost, s tramvajema a tak?
vandalet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dix_ 2. 8. 2015 13:20

3D Driving school.Ale je to německy.

L06_shot31.jpg

Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jamaco 2. 8. 2015 15:36

Mě tedy v autoškole učili, a osvědčuje se mi to dodnes .. Dát 1500 ot. to je taková dobrá hranice kdy nechcípne ani nafta ani benzín, i do mírného kopce to stačí... pak plynule pouštět spojku a s plynem nedělat nic... Předpokládá to ze si u konkrétního auta osaham jak funguje plyn.. Třeba nasucho jen vyzkouším nastavit a udržet určitě otáčky... A pak druhá část cvičení _ zkusit se párkrát rozjet jen pouštěním spojky bez plynu.. Tady hodně záleží jak je ten který kočár motorizovany. Ale na rovině se tak rozjede všechno. Tím se zase dobře dostane do nohy spojka..
jamaco
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod burty s krenem 2. 8. 2015 15:57

No ani mne to se spojkou na začátku moc neslo. Ale to je asi normální, když člověk něco vubec nezná a nikdy to netrenoval.
Nejvíc opravdu pomohlo vnímat a zkoušet bokem. Zjistit si, kdy mi spojka zabírá a kolik potřebuje plynu. A naučit se s autem plizit, odpichnout,... Hezky bokem a pořádně. Pak už to s jistotou musí byt lepší.
Dělal jsem autoskolu s jedním velkým prerusenim a jízda po pauze jako dobrytek, chcip skok chcip. Nebylo to zas v noze a doživotně vyrite ještě taky ne...tak pekne hned na parkec a pomaaaalicko osahat, zjistit a už to zas jelo samo...
Jinak dobry nápad nějaký auto s "tezsim" volnobehem. Naftak, velký objem... sestivalec. Ty te podrží a nechcipnou jen tak :)
burty s krenem
Demakokot

Odeslat příspěvekod Jean ViC 2. 8. 2015 16:06

hlavne ne 2.0dCi, to chcipa hned bez naznaku to vypina motor :D
takova OI 66kW TDI se rozjizdela v pohode i s hulvatskym chovanim na spojce...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod martinchylek 2. 8. 2015 16:10

Já myslím, že problém bude trochu i to, že měníš auta - jak jsi psala "když jedu autem někoho jiného". Možná by pro tebe bylo lepší jezdit pořád jedním a tam si to zkoušet a zkoušet. Až to budeš mít automaticky, můžeš přesedávat. Ono každé auto je trochu jiné, zvlášť co se spojky týče... ;)
Auto: Škoda Rapid SB 1.2TSI (77kW) (2014), Škoda Fabia I 1.2HTP (47kW) (2005)
Moto: Suzuki V-Strom 650 (2007)
MMania: Honor 10 Lite
Živě (PC): Acer V15 Nitro Black Edition
martinchylek
Nováček

Odeslat příspěvekod Jelass 2. 8. 2015 16:16

vandalet píše:
Jouda.II píše:
vandalet píše:Zkus si zaplait kondice v autoškole, kde mají automat a uvidíš, jestli je problém jenom v těch přískocích

Já měla dvě kondičky v autoškole na fabii s manuálem. Instruktor mi po druhé řekl, že mu to příjde ok, průměrná absolventka, ať se nebojím a jezdím. S automatem jsem jela jen se Smartem, no bylo to o hodně lepší, jak to nechcípalo. Tak nevím, jestli si nemám koupit třeba nějaký ten ojetý smart, ať si zatím zvyknu na provoz ve městě a tak a pak až si koupit normální auto. Prostě momentálně nestíhám obojí najednou. Mimo město jezdím celkem ok asi i s manuálem, tam se paradoxně tak nebojím, ikdyž je to ve skutečnosti nebezpečnější.

Takže v autoškole byla fabie, jela jsem i s felicií, bmw 1er dieslem (taky chcípalo, možná míň, ale asi ne o moc) a automatem smartem.

Ojety smart radeji ne... Treba Fiestu.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod Jouda.II 2. 8. 2015 19:58

Dix_ píše:3D Driving school.Ale je to německy.

Můžeš tam volit auta nebo je tam jenom to BMW?
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář

Odeslat příspěvekod puk123 3. 8. 2015 07:47

1/2 je psychika. Jezdím většinou svým, na cizí si taky chviličku musím zvykat. Nedávno jsem zdechl se svým na světlech se slušnou frontou za zády. Na rozdíl od tebe se z toho hned otřepu.

Mám dojem, že tu nezazněla dost jasně možnost koupě vozu s asistentem rozjezdu do kopce (a manuální převodovkou), který tě podrží. Je vidět, že nejsi sama a výrobci aut to vědí. Nejdostupnější by snad byl nějaký Renault. Pokud tedy uvažuješ o vlastním, zkus sem nahodit své představy a možnosti a zdejší osazenstvo ti rádo pomůže s hledáním.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod eLzyx 3. 8. 2015 09:02

motor občas chcípne každému. Mám najeto přes půl mega, přesto se mi občas stane, že přesedlám do jiného auta a v nějaké složitější situaci mi to jednou, dvakrát chcípne. Za složitější situaci beru třeba křižovatku ve které se musíš rozjíždět do kopce. Je to o konkrétním autu. Jak je nastavená/vychozená spojka, jak šikovně je vyladěný elektronický plyn ...
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod anonym 3. 8. 2015 10:16

Sral bych na manuál a šel do automatu, po roce si třeba můžeš zas zkoušet s manuálem, ale už budeš umět vše ostatní
anonym

Odeslat příspěvekod evlo 3. 8. 2015 10:26

Sral bych na vlastnitvi vozidla.
evlo
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka