Přihlášení auta v Německu, postup, TÜV, ...

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod 4x110mm 13. 2. 2012 22:28

Zajímalo by mě, jak probíhá přihlášení ojetiny v Německu.
Hypotetickej příklad, dotáhnu auto např. z CZ, chci přihlásit na německý značky. Co se musí udělat, čím si musí projít, co všechno budou zkoumat na TÜV atd.

A bonusová otázka, jak pak probíhá dozápis různejch tuningovejch serepetiček, např. blbá zamračená kapota je v CZ nelegální, tam naprostá banalita a jde zlegalizovat, to samé podložky pro změnu ET, např. vím že tam normálně jezdí na papírech Golf VR6 biturbo apod., tak jak tohle probíhá a co člověk pro to musí udělat, co jde a co už ne.
Jsem ortodoxní, uvědomělý, osvícený a bravurní cyklista a za to byste mi měli tleskat O:-)
4x110mm
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaWa 14. 2. 2012 19:48

No tak primárně musíš mít trvalý pobyt na území Německa, takže další otázky jsou asi irelevantní, ne ?
The computer allows you to make mistakes faster than any other invention, with the possible exception of handguns and tequila...
MaWa
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 14. 2. 2012 20:04

předpokládám, že by to přihlašoval na někoho, kdo tam žije.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 14. 2. 2012 20:25

Neni jednodussi si rovnou tady koupit auto, ktery mi bude vyhovovat??? Minimalne to bude podstatne levnejsi.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaWa 14. 2. 2012 20:45

Občanku, fakturu, zaplacenou silniční daň, HU a AU z TÜV, techničák, fotku. Nic víc snad nepotřebuješ, pokud si dobře pamatuju.

edit: jo a 30 ojro ;-)
The computer allows you to make mistakes faster than any other invention, with the possible exception of handguns and tequila...
MaWa
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 14. 2. 2012 21:12

JardaB píše:Neni jednodussi si rovnou tady koupit auto, ktery mi bude vyhovovat??? Minimalne to bude podstatne levnejsi.

ne, protože tady neseženeš třeba Astru V8, Multivana s motorem z 911 nebo podobné zběsilosti. Resp. možná seženeš, ale ne na legálních papírech.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 14. 2. 2012 22:20

Fakt netusim, proc si poridit Astru V8, kdyz si muzu s podobnym motorem koupit mergla nebo audi a hromadu dalsich...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 14. 2. 2012 22:58

nuda, to má každej moula
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4x110mm 15. 2. 2012 19:05

JardaB píše:Neni jednodussi si rovnou tady koupit auto, ktery mi bude vyhovovat??? Minimalne to bude podstatne levnejsi.
Omegu V8 (tu bych taky rád)? to tě chci vidět :P

eLzyx píše:nuda, to má každej moula
Přesně tak, přesně jsi mě pochopil :tleskani něco takovýho http://www.youtube.com/watch?v=CQO00d7d ... r_embedded :lol:
Přihlášený to bude na helmuta, ne na mě. Jen by mě zajímalo, jak moc to při převodu prohlížejí a jestli to může už bejt upravený a zlegalizovat to právě až na tom prvním TÜVu :hm
tj, jak to probíhá na tüv?
Jsem ortodoxní, uvědomělý, osvícený a bravurní cyklista a za to byste mi měli tleskat O:-)
4x110mm
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pweter 23. 3. 2023 13:34

Tak to tu trošku oživím.
Mám trvalý pobyt v Nemecku, ale auto na českých ŠPZ. Auto mám Ofcu III, kde cena toho auta sa pohybuje podobne aj v Nemecku, takže sa mi moc neoplatí v DE kupovať.
Na stránke mnichov.de je postup, ale zo staršieho data.
V ČR sa musí auto hodiť na prevozné značky, importér musí vydať niečo ako preukaz o EU zhode. No a potom sa ide do Nemecka prihlasovať - TUV....
Vedeli by ste tento postup potvrdiť prípadne máte s tým skusenosti?
Mr. Cooler
Pweter
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 23. 3. 2023 13:36

Vývozní RZ z ČR jo, auto musí na STK před tím
Průkaz o shodě je COC list

Německej postup přihlášení nevím
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 24. 3. 2023 06:23

Řešil jsem prodej Slovensko -> Česko a předpokládám, že postup by mohl být podobný i v tomto případě, bo EU.

1) Rovnou přihlásit v nové zemi na základě technického průkazu (COC list není nutný, údaje se vezmou z techničáku).
2) K tomu je samozřejmě potřeba TK + emise - pokud je ještě platná v původní zemi, platí i nadále a nemusí se dělat znovu, musí se udělat evidenčka. Pojištění.
3) Při vydání nových značek rovnou odevzdat a nechat skartovat ty staré (ano, v nové zemi odevzdat staré značky).
4) Odhlásit v původní zemi na základě nového techničáku a potvrzení o odevzdání značek.

Evloupozornění: Ne všechny úřady to u nás dokážou, takže je vhodné si to zjistit předem, jestli je takový postup možný. Uvědomuji si, že tam může být jazykový problém při předložení původních dokladů (potvrzení o TK a EK; u techničáku problém nepředpokládám), zjisti si.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků