Odhad škody rozpočtem

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Driver 7. 10. 2010 13:53

Zdravím,

mám dotaz, pokud odhad škody na vozidle v autorizovaném VW servisu je cca 40 tisíc Kč a je požadováno vyřízení pojistné události rozpočtem, kolik cca můžu od pojišťovny očekávat? Spoluúčast je 5000.

Díky
Das Auto
Driver
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 10. 2010 14:19

35000
anonymni

Odeslat příspěvekod Driver 7. 10. 2010 15:19

No mě spíš zajímá, jestli ta pojišťovna to v tom servisu bude nějak zjišťovat, nebo z čeho bude vycházet při kalkulaci té částky?

Těch 40 mi řekl servisní technik, ale žádnej rozpočet pro pojišťovnu mi nedal..
Das Auto
Driver
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 7. 10. 2010 19:14

Ze svých tabulek. Rozhodně to na 40 neodhadnou. Maximálně na 30 a dají tedy 25. Nám chtěli zaplácnout hubu s 7 a přitom servis chtěl 25 :shock: Generali :-\ Bylo to z povinnýho a my byli poškozený
martinsip
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ota 7. 10. 2010 19:56

Zasadni otazka je, z jakeho pojisteni. Povinne nebo havarijni? U havarijniho jsem mel rozpocet 2x, v obou pripadech jsem dostal rozpoctem cca 60-70% odhadu autorizovaneho servisu a oboje opraveno za 20-30% odhadu servisu.
Ota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Driver 7. 10. 2010 21:02

Jedná se o havarijní pojištění u České podnikatelské pojišťovny
Das Auto
Driver
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 10. 2010 05:52

Pojistovny nabizeji plneni rozpoctem, aby usetrily, takze nikdy nebude ve vysi odhadu servisu. Odhadoval bych tak uroven cen dilu z vrakace plus tretinu az polovinu ceny prace (nekdy bez prace)
PatrikChrz
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jony 8. 10. 2010 05:54

Driver: výpočet rozpočtem se dělá podle programu Audatex.
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 8. 10. 2010 06:06

Odhad servisu je IMHO uplne o nicem, to byva presnejsi mrknout do kristalove koule. Zalezi hlavne na tom, za jakym ucelem se odhad delal. Lepsi by bylo foto nebo popis skody.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 8. 10. 2010 07:01

Ota píše:Zasadni otazka je, z jakeho pojisteni. Povinne nebo havarijni? U havarijniho jsem mel rozpocet 2x, v obou pripadech jsem dostal rozpoctem cca 60-70% odhadu autorizovaneho servisu a oboje opraveno za 20-30% odhadu servisu.


Já dostal ve třech případech taky kolem 2/3 odhadu servisu, ve všech případech to bylo z povinného ručení viníka. Bylo to 2 x Kooperativa, 1 x Allianz (Koop vždy v pohodě, Allianz příšerný opruz).
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků