Hon na pumpičkáře, konečně

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Anorex 15. 8. 2013 11:59

Já nevím,ale celá ta situace je zvláštní...
Pokud jel,viděl cyklistu,cyklista stál nebo dojížděl ke křižovatce nízkou rychlostí,koukali na sebe a řidič ho pak logicky přestal vnímat,protože předpokládal,že všichni o sobě ví a cyklista mu to tam nepošle,nevidím důvod,proč by měl řidič zpomalovat a nebo brzdit(u cyklisty tohle nedělám ani já,u auta v autě mám připravenou nohu na brzdě,na motorce si raději přibržďuju pokaždý,když vidím auto na vedlejší)...ve chvíli,kdy mu to tam cyklista poslal,už to přece není jeho vina ani spoluvina...
Pokud se cyklista pohyboval rychleji s přesvědčením,že to stihne (rozhodně se dá poznat,kdy má člověk úmysl zastavit a kdy ne),řidič ho viděl,ale říkal si,že mu to tam nepošle,nakonec poslal a on ho sebral v podstatě zezadu na kapotu (což tam řečeno je),pak tu spoluvinu asi chápu,byť to úplně fér není,neudělal vše pro to,aby střetu zabránil a nedostatečně předvídal...
Škoda Krabička Outdoor - daily
Škoda Superb III liftback - casual
Škoda Rapid 130 5 speed - leštěná víkendofka
ex FRS

"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod..."
Anorex
Inventář

Odeslat příspěvekod Kibitz 15. 8. 2013 12:09

runner42 píše:Úmyslně bych nikoho nesrazil, pokud bych měl jinou možnost. Ovšem že bych brzdil nebo uhýbal rozhodně netvrdím.
Prokázal snad soud úmyslné sražení? Pokud ne, je rozsudek sprosťárna a podrývá důvěru ve státem zajišťovanou spravedlnost.

Soud prokázal neadekvátní reagování /nereagování/ na vzniklou situaci, což je v důsledku to stejné, jako úmyslné sražení.
Naposledy upravil Kibitz dne 15. 8. 2013 12:12, celkově upraveno 2
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 15. 8. 2013 12:11

Runner42: Mam mozna dlouhe vedeni, ale kde vidite rozdil v tom, co jsem napsal ja, a v tom, co pisete vy?

Auto stojici na krizovatce muze kolo zprava predjet. Cyklista na konci kolony nepozna, jestli je vpredu pro nej vyhrazene misto, ale nemusi to ani moc resit, protoze zakon toto predjeti vyhrazenym mistem nepodminuje a s kolem se na zacatek vzdycky vejde.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod bleach 15. 8. 2013 12:16

runner42 píše:
Úmyslně bych nikoho nesrazil, pokud bych měl jinou možnost. Ovšem že bych brzdil nebo uhýbal rozhodně netvrdím.

kdyz nebrzdis, nebo neuhybas, tak je to umyslny srazeni ;-]
bleach
Inventář

Odeslat příspěvekod Noclaf 15. 8. 2013 12:40

Vazeny soude, nevim proc jsem obzalovan ze zabiti - dotcena dama ktera zemrela pod koly me Tatry prechazela mimo prechod a ja jsem ji nechtel srazit - pouze jsem neuhybal a nebrzdil.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast

Odeslat příspěvekod malcolm_ 15. 8. 2013 13:15

4x110mm píše:
Technická správa se hájí, že jen namalovala návrh magistrátní cyklokomise.
:oboze

malcolm_ píše:
4x110mm píše:Tak jako známe to, že. ***** byl sice pyča, že mu tam vjel, ale plechovkář tam určo valil 150+ (z posudku 100 při nárazu, tj. asi po brždění)...
Vždyť tam píšou, že před nárazem vůbec nebrzdil, tj. musel jet zcela běžnou rychlostí, jakou jezdí všichni. Tj. ***** je ***** a mello dostává srdcoj.
Ano píšou, proto píšu já "známe to"... U auta s ABS, což je většina, to zjistíš jak..z výpovědi řidiče? :-] Nedokážu si představit situaci, že na přehledném místě (což bylo toto) kdyby měl ***** nakročeno přesně do střetu se mnou, že bych ani nehnul volantem nebo neubral/nebrzdil. Což ho samozřejmě neopravňuje, samozřejmě připouštím, mi tam vletět i když bych jel 150, páč by mě i tak viděl a měl dát přednost.

Nechci ti kazit iluze, ale i auto s abs zanechava pri prudkem brzdeni na silnici stopu, policie ji umi zmerit a z toho odvodit dalsi skutecnosti.
malcolm_
Inventář

Odeslat příspěvekod runner42 15. 8. 2013 13:54

Kibitz píše:
runner42 píše:Úmyslně bych nikoho nesrazil, pokud bych měl jinou možnost. Ovšem že bych brzdil nebo uhýbal rozhodně netvrdím.
Prokázal snad soud úmyslné sražení? Pokud ne, je rozsudek sprosťárna a podrývá důvěru ve státem zajišťovanou spravedlnost.

Soud prokázal neadekvátní reagování /nereagování/ na vzniklou situaci, což je v důsledku to stejné, jako úmyslné sražení.

To v žádném případě není to stejné. Na místě vám tady popíšu tisíc důvodů, proč řidič na první pohled nereaguje.. v rodině jsme měli podobný případ, tetu naboural řidič, který v padesátce přejel do protisměru, a narval to do jejího již stojícího auta. A celou dobu na ní koukal. Zjištění - první projev do té doby nezjištěné epilepsie.
Nebo ho prostě nabral, protože se bál důsledků brždění a strhnutí volantu...

Úmysl je něco zcela jiného.
runner42
Nováček

Odeslat příspěvekod Hyza 15. 8. 2013 13:55

umysl je neco jineho, nicmene tim ze ridic priznal ze cyklistu videl a priznal ze nic nedelal ho pohrbilo protoze to odporuje zakonu a o tom to cele je, nechapu co je na tom k rozebirani.
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář

Odeslat příspěvekod runner42 15. 8. 2013 13:57

Marek Lutonský píše:Runner42: Mam mozna dlouhe vedeni, ale kde vidite rozdil v tom, co jsem napsal ja, a v tom, co pisete vy?

Auto stojici na krizovatce muze kolo zprava predjet. Cyklista na konci kolony nepozna, jestli je vpredu pro nej vyhrazene misto, ale nemusi to ani moc resit, protoze zakon toto predjeti vyhrazenym mistem nepodminuje a s kolem se na zacatek vzdycky vejde.

Nerad se opakuji, ale ještě jednou. Nemáte co předjíždět odbočující auta. Zákon jasně umožňuje předjíždění vpravo pouze vozidel, jedoucích ve stejném směru. To že tam je místo je zcela irelevantní.

-- 15. 8. 2013 14:59 --

Hyza píše:umysl je neco jineho, nicmene tim ze ridic priznal ze cyklistu videl a priznal ze nic nedelal ho pohrbilo protoze to odporuje zakonu a o tom to cele je, nechapu co je na tom k rozebirani.

Cyklistu viděl před tím, než mu tam ten debil vjel.
Denně vidím stovky chodců na chodníku, ale jestli mi dáte spoluvinu až mi tam nějaký kretén z toho chodníku skočí, budu se do krve hádat.
runner42
Nováček

Odeslat příspěvekod Kibitz 15. 8. 2013 14:45

Dostaneš spoluvinu, pokud bude prokázáno, že jsi mohl reagovat a neragoval. A bude to jedině dobře. Za tím nemůže stát nic jinýho, než úmysl. Argumentovat zdravotním problémem je opět jen čirý alibismus. Takový člověk totiž reagovat NEMOHL, nebylo to v jeho silách, stejně jako zásah vyšší moci třeba. Za to by spoluvinu nedostal.

Případ s chodcem skokanem zjednodušeně vyřeším takto. Skočí metr před auto zpoza dodávky? Není v lidských silách reagovat. Skočil s desetimetrovým, na hony viditelným rozběhem deset metrů před auto? Je evidnetní, že řidič měl na takovou situaci reagovat už předem zpomalením a následně zastavením. Nereagoval a nebyl tam k tomu žádný zdravotní nebo technický důvod? Spoluvina.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 15. 8. 2013 14:58

Můžeš si kibicovat jak chceš.. ***** dobře tak, doufám, že ho někdo ještě nakopal do koulí, potom co tam ležel.. Chudák řidič.. 8-)

Ty sám jsi nejlepší příklad toho, jak je společnost dnes plná labilních jedinců, kteří ani neví, jak by se nejlépe vyeliminovali, ale snaží se o to občas ze všech sil.. Nevím, proč by se s tím měl svézt i nevinný normální člověk..
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod kejki3 15. 8. 2013 15:13

Kopat do mrtvoly je nemravné :pozor:
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Štamgast

Odeslat příspěvekod Hyza 15. 8. 2013 15:14

je to jednoduche. protoze mohl reagovat a nereagoval, cimz porusil zakon. tady jsem za jedno s kibitzem. nemyslim si ze pristup "on porusil zakon tak at chcipne" je to co dnesni pravo propaguje, a jestli ma chytrolin semtexik takovy dojem, asi zije dost mimo realitu.
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář

Odeslat příspěvekod Kibitz 15. 8. 2013 15:17

Semtex: Ty si příklad moderního *****. Nevidíš si na špičku nosu, nezajímá tě nic než tvoje maličkost a ostatní jsou povl, co se občas připlete pod nohy tvoji nadřazenosti. V tom případě pro ně máš jen sprostý slovo. Takový patří eliminovat z chovu v zájmu veřejnýho dobra.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod malcolm_ 15. 8. 2013 15:25

Ono to je ostatně vidět i v diskuzích, nás tvrdohlavých je tu hodně, ale semtex to koření ještě notnou dávkou vulgarity a arogance.
HTP, to pravé sportovní náčiní.
malcolm_
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka