Jak je drahé Povinné ručení v USA ?

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Noel - virgin 8. 7. 2007 20:07

Moc by mě zajímalo, jestli v Americe se také platí povinné ručení podle kubatur. Jelikož průměrné auto v USA má 3,5 l moc by mě zajímala roční cena povinného ručení na tento u nich běžný obsah.
Bylo by strašně zajímavé jestli v přepočtu na Kč, není provoz 3,5 l auta v USA levnější než u nás.
Noel - virgin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeffe 8. 7. 2007 20:11

Myslim ze tam jde spis o vek ridice a jeho ukaznenost, pojistka casto dovoluje rizeni vozidla jenom urcitym osobam. Vim ze kdyz amik dostal pokutu tak ho ani tak nestvalo tech 50-100 dolaru ale spis to ze mu pekne zdrazi pojistka.
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noel - virgin 8. 7. 2007 20:22

Pokoušel jsem se, pro zajímavost, hledat nějaké informace o sazbách pojistek. Připadá mi, že v Americe je variabilita pojistek daleko rozmanitější a složitější na orientaci.
Noel - virgin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeffe 8. 7. 2007 20:31

To je fakt ze to zavisi i od veci jako pokuty co u nas zatim nefunguje. Tak jako tady ridici vyjednavaji s policisty aby nebyli body, tak v Americe policiste obcas nejaky prestupek napisou na neco co nezvysuje pojistku. Treba za nedani prednosti ridic zaplati pokutu za nezaple pasy a jeste dekuje policistovi za to ze mu to nezvysi pojistku. :D
Naposledy upravil Jeffe dne 8. 7. 2007 20:49, celkově upraveno 1
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oliko 8. 7. 2007 20:42

V amerike su poistky ovela drahsie ako u nas. Zalezi od veku vodica, druhu auta, motora (ci je turbo) a kolko nehod ma vodic za sebou. Kamarat isiel kupit jazdene auto za 3500USD a poistka mu vysla na 4800USD/rok. V Kanade vraj vodica co sposobil nehodu zo skodou nad 10.000USD sukromna poistovna nepoisti. Maju tam potom na to specialnu poistku ktora je extremne draha a nie kazdy si ju moze dovolit.
www.corvetteclub.sk

Corvette C4 5,7L 305Hp (1993)
Mustang Convertible V6 3,8L, 194Hp (2003)
Mondeo Titanium 2,2TDCI 175Hp (2008)
oliko
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod charlyk 13. 7. 2007 01:02

Toyota Camry, r.v. 1999, Maryland: cca 120 USD měsíčně (pojišťovna Geico)
Canon EOS 760D
Canon 17–55 mm f/2,8 | Canon 70–200 mm f/4L
2× levá ruka
charlyk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pkubele 24. 7. 2007 04:09

Ja mam Hyundai Elantra SW 1999 (strasne auto) a platim kolem 350USD/6 mesicu. Do ceny pojisteni se promita hlavne jak dlouho mate ridicak (americky), kolik mate prohresku na silnici (za jednu pokutu Vam to muzou zvednout i o stovky), nehody, ale taky barva a typ auta (kdyz mate nejakeho sportaka v cervene,tak si zacalujete vic, protoze predpokladaji, ze budete "frajerit" a mate vetsi sanci do neceho vletet). Na pojisteni zaplatite taky vic, pokud jste single. Zenaci se zrejme tolik nepredvadi...asi uz nemaji potrebu :D
Driv prej rozhodovalo i pohlavi....zenske platily min nez chlapi ze stejneho duvodu, ktery jsem napsal vys. To uz ale zrusili.
Pokud ridite opatrne a pojistovna o Vas neslysi, tak Vam pojisteni klesa. Ja jsem zacinal nejak kolem 6-7 stovek...ted tech 350.
Taky se nedoporucuje pojistovat auto na mezinarodni ridicak (je to nekolikrat drazsi).
pkubele
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vladik 24. 7. 2007 07:07

Pak že dvojí ceny pro našince a přespolní platí jen u nás. Pojištění tam je sice docela vysoké, ale asi to není tak strašné, když si tam každej amík vozí ***** v autě. Navíc maj vyšší kupní sílu a nepoměrně levnější pohonné hmoty, to že najedou několikrát víc než evropan nezapočítávám.
Vladik
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XAWAX 26. 8. 2007 07:51

Saturn SL2, 99 rok, pojisteny na pritelkyni (nemka), sleva za dobre znamky a pohlavi :D ... $62/mesic
XAWAX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cyklon 26. 8. 2007 12:29

Toyota corola....90 mesicne,mene to nejde nemam CT ridicak.... a "obcas" problemy s rychlosti.....Jinak by to slo az na tech 60 baku...
cyklon
Nováček


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků