Vlakový koutek

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod puk123 26. 4. 2024 14:00

Dix_ píše:Jezdilo.Jsem se v tom vezl jak v dolní částí,tak v horní.

Raději jsem jezdil nahoře.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Axolotl 26. 4. 2024 14:06

V dávných dobách to jezdilo z Brna na Břeclav, ale to už je těžká historie.
Axolotl
Nováček

Odeslat příspěvekod George_Couser 26. 4. 2024 14:10

Bp nikdy na jižní moravě nejezdily. To byly jiné vozy.

https://www.parostroj.net/katalog/ov/clanky/Bpjo/Bpjo.php3
George_Couser
Moderátor

Odeslat příspěvekod ilja2001 26. 4. 2024 14:17

Goesson píše:Nejlepsi vlak co kdy byl tak byly 4 vozovy poschodak s temi posuvnymi dvojitymi dvermi.... hafo lidi se veslo, dalo se sedet s nohami ven, v lete super ventilace...

Jj, sichtaky z FM do OV narvane a to jely dve spojene soupravy. Dobre se do nich naskakovalo za jizdy, na stupatko a pak sly hezky otevrit ty posuvne dvere.
ilja2001
Nováček

Odeslat příspěvekod Goesson 26. 4. 2024 15:15

George_Couser píše:Bp nikdy na jižní moravě nejezdily. To byly jiné vozy.

https://www.parostroj.net/katalog/ov/clanky/Bpjo/Bpjo.php3

asi nejsme tak v detailu, abychom resili konrketni podobu tech vlaku... proste zeleny poschodak tohoto typu u nas jezdil a presny typ nevim
Goesson
Veterán

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 29. 4. 2024 05:52

fricoolinek2 píše:10 let dnes....
Zpětně si řikám, že asi největší česká bulvární událost všech dob.
(Sorry mistře, ale vy jste odešel v pokoji, ona v drážní cestě)
Nebo to snad byla nějaká svatba?
Nebo nějaký skandál?
P.S.: Zasloužila si pomoct, ale bohužel, nedostalo se jí...
Obrázek

Jak to vlastně vypadá, když se to stane? Je to tělo čelem vlaku (byl to Elephant) spíš jen odhozeno vcelku nebo dojde k naprosté destrukci těla koly vlaku a tkáň může být na nejednom podvozku?
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod koenzym.q10 29. 4. 2024 08:10

Jednou zkusit je lepší než stokrát vidět.
koenzym.q10
Štamgast

Odeslat příspěvekod zelvotron 29. 4. 2024 08:25

saabik píše:Vzdám malý hold při této příležitosti.
Jezdil jsem panťákem od roku cca 1985 každý týden, denně od roku 1991 do prvního Elefantu tuším v roce 1995, což byl nějaký zkušební provoz. Pak jsem jezdil Elefantem až do současnosti. Elefant - ve srovnání s panťákem velký rozdíl v komfortu jízdy. V Elefantu posun dopředu. Téměř. Místo pro cestujícího bylo ve dvojce subjektivně menší než v panťáku . V jedničce to bylo cajk. Ovšem kde panťáky jednoznačně vyhrály, byla spolehlivost. Nepamatuji se na jediný problém s panťákem. Zato s Elefantem bych mohl ohledně příhod vydat knihu. Nevěřím, že se jedná o statistickou náhodu jednoho pasažéra.
Takže za mě byl, je a vždy bude panťák super přibližovadlo.

Taky sem jezdil pár let denně a teda zkušenost spíš opačná, zůstali sme dycky viset právě s tím starým panťákem, sem tam běžel fíra dozadu, pak zpátky, pak ještě tak dvakrát a pravda, že většinou to rozchodil, jednou sme z Masaryčky dojeli jen někam nad autobusák a zpátky už nás táhnul lokotraktor :D Ale je fakt, že v tý době už jim do vyřazení zbejvalo jen pár let.
zelvotron
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 29. 4. 2024 09:41

koenzym.q10 píše:Jednou zkusit je lepší než stokrát vidět.

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 29. 4. 2024 11:26

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/zapom ... ravy_vich/

To mi řekněte, co se musí stát, aby se aktivoval tento cirkus. Přeci se to neděje kvůli každý tašce. Musí se ten, co to odložil/zapomněl chovat divně - je z jeho chování patrno, že to nezapomněl, ale cíleně odložil? Musí to mít jistou velikost nebo tvar? Musí mít ten odkladatel mikinu s kapucí nebo mít bílý župan a šátek?
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod puk123 29. 4. 2024 13:26

Můžeš to otestovat a pak se poděl o zkušenosti.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod MarkFX 29. 4. 2024 14:38

saabik píše:Ovšem kde panťáky jednoznačně vyhrály, byla spolehlivost. Nepamatuji se na jediný problém s panťákem. Zato s Elefantem bych mohl ohledně příhod vydat knihu. Nevěřím, že se jedná o statistickou náhodu jednoho pasažéra.
Takže za mě byl, je a vždy bude panťák super přibližovadlo.

Ted se bavíš asi o těch starších - Žabotlamech ne?

Já tím jel jednou v životě, když jsem byl v Praze kdysi, ale zato jsem si užil "našich" panťáků (Tornáda nebo jak jim říkáte), at už jako cestující, tak i na údržbě v depu..

Zajímavost aspon pro mě - jak nám do olomouckého kraje dodávají nové pantery, tak je tady i nonstop servisák ze Škodovky, dobrý borec.. už dávno nám sám řikal at jsme rádi za staré pantáky, že jsou míň poruchové a spolehlivější než nové pantery.. A nedávno jsme seděli v na hale, skoro všichni elektrikáři, tak s námi kecal a bavili jsme se o té akci (loučení s tornády a té "poslední jízdě") a on že si koupil lístek a že pojede a nechápal jaktože z nás nikdo co jsme strávili roky na jejich údržbě taky nejedeme se rozloučt a že ani nijak nelitujeme že končí atd.. Prostě nechápal, že tak nějak kolektivně nikomu od nás staré pantáky nebudou chybět.. :nenapadne :D

Jako slzičku zamáčknem a asi ještě občas v dobrém vzpomenem, ale na druhou stranu fakt to byly skřápy co se pořád sraly a už aspon 20let měly být zrušené, prostě do cestování 21.století fakt už dávno přesluhovaly..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast

Odeslat příspěvekod Axolotl 29. 4. 2024 20:31

fricoolinek2 píše:Jak to vlastně vypadá, když se to stane? Je to tělo čelem vlaku (byl to Elephant) spíš jen odhozeno vcelku nebo dojde k naprosté destrukci těla koly vlaku a tkáň může být na nejednom podvozku?

Nehezky to vypadá. Mi to připomnělo epizodku, kdy hasiči nenašli všechny kusy a po týdnu se znovu zastavil provoz kvůli střetu, aby se následně zjistilo, že tam jeden kus minule zapomněli.

Teď z jiného soudku. Co má znamenat ta "Ostraha ČD"? Koukal jsem ve dvou stanicích na členy této skupinky a vypadlo to, že akorát místní bezdomovci dostali výstražnou vestu.
Axolotl
Nováček

Odeslat příspěvekod George_Couser 29. 4. 2024 20:40

fricoolinek2 píše:Jak to vlastně vypadá, když se to stane? Je to tělo čelem vlaku (byl to Elephant) spíš jen odhozeno vcelku nebo dojde k naprosté destrukci těla koly vlaku a tkáň může být na nejednom podvozku?

Záleží na rychlosti, pozici apod. Ale hezky to nevypadá nikdy. Bohužel jsem měl tu čest to 2x vidět. Jednou jen torzo zbytku těla na háku a zbytky kolem kolejí (rozstřik) na vzdálenosti několik set metrů (rychlost 160 km/h) a podruhé něco podobnédo, ale to srazil LE a taky byly kusy přikryté v délce několika stovek metrů...
George_Couser
Moderátor

Odeslat příspěvekod Lukas063 29. 4. 2024 21:16

Něco takového vidět nepotrebuju...kámoši od HZS občas vypráví "zážitky" ze zásahů a úplně mi to stačí
Lukas063
Guru

Předchozí stránkaDalší stránka