Jak nakoupit ze zahraničí?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 24. 1. 2023 20:54

Reklamaci snad u tohodle malého nábytku nebudu muset řešit.. :D

Ted teda rozhoduju jestli to vzít přes ten Sobuy.cz což asi bude "přeprodejce" amazonu, ale cena je 69€ plus doprava 6,95 eur..

Nebo přímo z amazonu viz odkaz od MV_cz kde to stojí 71€ a dopravu nemůžu dohledat, asi je na výběr až po příhlášení..

Nemáte někdo účet v tom německém amazonu, jak je to tam s dopravou, nechce se mi tam zbytečeně jen tak registrovat..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 24. 1. 2023 21:10

No pokud dobře čtu, tak tam akorát píšou, že to spočítaj podle hodnoty zboží. Ale domnívám se, že to bude podobný, jako přímo ze Sobuy (koneckonců, je to ten samej prodejce, akorát pod Amazonem).

Lieferungen ins Ausland:
Wir berechnen die Versandkosten ins Ausland nach dem Bestellwert (Bruttowarenwert):


Objednávat a dotazovat se prodejce (je tam na to tlačítko), to se mi nechce, abych pak nedostal knihovnu. ;)
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod MarkFX 24. 1. 2023 21:13

Já německy umím akorát napočítat do 3, takže v tomhle ohledu jsu v pdeli.. :D

Pak ještě akorát placení.. Amazon Pay nemám, kdysi jsem si založil PayPal abych si koupil z anglie objektiv na foták, ale použil jsem to jen jednou před pár lety.. Možná bych se k tomu účtu ještě nějak dopracoval.. :D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 25. 1. 2023 05:44

MarkFX píše:Reklamaci snad u tohodle malého nábytku nebudu muset řešit.. :D

Ted teda rozhoduju jestli to vzít přes ten Sobuy.cz což asi bude "přeprodejce" amazonu, ale cena je 69€ plus doprava 6,95 eur..

Nebo přímo z amazonu viz odkaz od MV_cz kde to stojí 71€ a dopravu nemůžu dohledat, asi je na výběr až po příhlášení..

Nemáte někdo účet v tom německém amazonu, jak je to tam s dopravou, nechce se mi tam zbytečeně jen tak registrovat..

Dopravu psali tam hned u ceny, asi do 10 EUR, divně levné :D
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 25. 1. 2023 05:44

MarkFX píše:Já německy umím akorát napočítat do 3, takže v tomhle ohledu jsu v pdeli.. :D

Pak ještě akorát placení.. Amazon Pay nemám, kdysi jsem si založil PayPal abych si koupil z anglie objektiv na foták, ale použil jsem to jen jednou před pár lety.. Možná bych se k tomu účtu ještě nějak dopracoval.. :D

Kartou platit nejde?
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 25. 1. 2023 10:01

obrázek_2023-01-25_100130550.png
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 25. 1. 2023 10:10

Tak guglpay
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 25. 1. 2023 13:10

No google účet jsem si založil jen kvůli android telefonu a žádné jeho služby jinak nevyužívám, zatím jsem nepotřeboval.. Takže možná ten Gůglpay mám jestli je automaticky k mailu, ale nevím jak se používá.. :D :-[

Možná bude nejjednodušší oprášit ten PayPal.. :D Vyhledat si jak se používá.. :D

Asi nade mnou kroutíte hlavou, já vím, já jsem hloupý buran z dědiny.. :D O:-)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 25. 1. 2023 13:24

Mělo by stačit zadat do telefnu a jeho apliakce Peněženka platební kartu a už máš GPay.
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 25. 1. 2023 13:42

Už jsem se přihlásil do PayPalu, aktiualizoval si tam starou kartu, ale v peněžence mi to píše 0kč..

Chápu dobře že to kdyžtak pujde zaplatit kartou co mám propojenou s Paypalem, nebo je potřeba tam napřed přeposlat nějakou částku a pak co zbyde si kdyžtak pošlu spátky?

A ještě co si vzpomínám když jsem onehdá kupoval ten objektiv z anglie, tak všichni radili nastavit si tam platit kurzem mé banky ne kurzem paypalu.. Akorát nevím jestli to bude potřeba i ted..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 25. 1. 2023 13:43

Platba proběhne přes kartu. Není potřeba dobíjet.
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 25. 1. 2023 13:44

obrázek_2023-01-25_134422146.png
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 25. 1. 2023 13:45

m.a.x.i.m.u.s píše:Platba proběhne přes kartu. Není potřeba dobíjet.

Ok, tak asi není na co čekat, můžu to objednat.. :-)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 25. 1. 2023 14:02

Tak jo, v dalším kroku košíku vyskočila vedle možností platby (paypal, amazon atd..) i standartní platba kartou, takže jsem ten paypal nakonec asi nemusel řešit.. A cena dopravy 10,95€..

Nemáte někdo účet na Amazon.de na porovnání kolik by oni chtěli za dopravu? Nebo asi to stejné?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 25. 1. 2023 14:07

Za 5€ to nebude
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků