Je iPhone/Apple nemoc?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod addiction 29. 7. 2020 11:50

Me zase vytaci zena, si nevyberes no :-S
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkl 29. 7. 2020 11:57

salam01 píše:Co to jsou za debilní zkratky měst?

Pro tebe bude ten spodní widget bez zkratek.
Mají všechny města vůbec zkratky?
Majkl
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 29. 7. 2020 12:18

To netuším, nicméně řekl bych, že minimálně města ze seznamu pro výběr časových zón určitě mají. Ale PRA pro Prahu je fakt zvěrstvo, stejně jako TOK pro Tokyo.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Obecní blb
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkl 29. 7. 2020 12:30

Vypadá to, že jo. Asi v iOSu zatím chybí tenhle kus kódu:
https://gist.github.com/ckimrie/4755385

Ve stávajících verzích nebyl zatím potřeba, zdá se. To do finální verze můžou ještě doplnit. Můžu jim to ve volný chvíli dát do Feedbackeru… že kamarádoj se nelíběj zkratky měst a mně to, že to ukazuje časy úplně blbě.
Majkl
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 29. 7. 2020 12:31

Tokaj
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 29. 7. 2020 13:58

Takže TOK je zkratka pro Budapešť? :D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 29. 7. 2020 14:07

Majkl píše:Vypadá to, že jo. Asi v iOSu zatím chybí tenhle kus kódu:
https://gist.github.com/ckimrie/4755385

Ve stávajících verzích nebyl zatím potřeba, zdá se. To do finální verze můžou ještě doplnit. Můžu jim to ve volný chvíli dát do Feedbackeru… že kamarádoj se nelíběj zkratky měst a mně to, že to ukazuje časy úplně blbě.

V tom kódu lžou hned na začátku:
Obrázek

I když o tomhle by se dalo diskutovat
Obrázek

a možná i o tomhle
Obrázek

Tak o tomhle jistě ne
Obrázek


Jinak pro detailnější časové zóny bymohli použít i tyhle zkratky: https://www.nationalrail.co.uk/stations ... 48541.aspx
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Obecní blb
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkl 29. 7. 2020 14:33

Nebo to prostě nechat, jak to je.
Majkl
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 31. 7. 2020 12:50

Mám dotaz. Siri si dokáže pamatovat třeba to, že nějaká osoba z kontaktů je příbuzný... třebas sestra. Takže když ji pak člověk řekne...Siri volej sestru na mobil, vytočí číslo. Kolik takových kontaktů je schopna si zapamatovat? Proč se tak blbě ptám. Protože jsem třeba sdělil, že paní Jitka Novotná je moje matka. Siri se ptá, mám si toto zapamatovat? Ano, pamatuj si to. A stejně nic. Takže když pak řeknu ať volá matku, tak je problém a neudělá to. Znovu se ptá na první a druhé matčino jméno. Kde dělám chybu?
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkl 31. 7. 2020 13:47

Siri nemá, pokud vím, žádnou tajnou paměť rodinnejch příslušníků, ale ukládá „vztahy“ majitele do vlastní vizitky v kontaktech. Jde to tam nastavovat a upravovat i ručně.
Majkl
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 31. 7. 2020 13:49

Asi si špatně (nebo vůbec) asociovala vztah Matka + Jméno Kontaktu.

Je to poznat v kontaktu samotném, v en se tato položka nazývá "Related name".

Snad to stačí takhle :)
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 1. 8. 2020 13:16

Díky.

Bohužel mně to nějak nefunguje. Byť sdělím Siri, že ano - má si pamatovat a uložit onen vztah - neudělá to. Dívám se do Kontaktů a tam není žádná zmínka. Prostředí mám v češtině, nicméně se nedomnívám, že by to musel být problém.

Mám v Kontaktech svoji vizitku, kde jsou tři základní alternativy... Manžel/Manželka, Asistent, Manažer. Kdybych tam chtěl narvat - dejme tomu, matku, otce, bratra, sestru... už jsem nad limitem.
Navíc... mohu vepsat nějaké své označení, ale ve chvíli načtení konkrétního kontaktu pro provázání, se mně toto označení přepíše jeho jménem a příjmením. Jedná se v anglickém prostředí o položky „Related name“.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkl 1. 8. 2020 13:59

Mně všechno funguje a v seznamu „related name“ mám všechny tyhle možnosti… takže upřímně nevím.
https://www.dropbox.com/sh/nnut3a24dqr8 ... T-zsa?dl=0
Majkl
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 1. 8. 2020 19:50

Děkuji.

Taky nevím.

Po zakoupení iPhone 11 jsem svůj iPhone účet navázal na kontakty a kalendář z Outlooku. Vše tehdy proběhlo OK. Kontakty se načetly a normálně s nimi pracuji. Bohužel v probírané nabídce mám pouze tři možnosti (viz screenshot). Aktuálně mám iPhoní app Kontakty nastaveny -> výchozí účet Outlook. Když to přehodím třebas na výchozí účet v iPhonu, tak jsem na tom stejně. Pořád vidím jen tři možnosti. Když prostředí iPhone přehodím do anglické mutace, taky se nic nestane.

A koukal jsem i na druhý iPhone... je to tam úplně stejné.
Přílohy
IMG_0450.PNG
IMG_0451.PNG
IMG_0452.PNG
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 8. 2020 21:02

A zkousel jsi tam zapnout auto asoc?
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků