Automatizace domácnosti - ovládáte dům smartphonem?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Redlajn 2. 4. 2023 09:01

ZB3 žárovky připojíš přes Hue bridge. To ano. Takže když máš na Hue vypínač nastaveno, ať zhasne všechno, zhasne je. Ale do Homekitu je nepropíše. Takže když řekneš Siri ať zhasne všechno, nezhasne je, nevidí je.
Teď to testuju na hajzlu kde mám Livarno. Stále světlo.
Takže pokud máš automatizace dělaný přes HK a nebo používáš Siri, chce to jiný světla. Když to dáš někam kde používáš ovladače, tak fajn úspora.
Za sebe to mám v koupelně. U postele mám Tap co zhasne všechno a při odchodu taky vypínač co zhasne všechno, tak to smysl má. Kdybych říkal Siri dobrou noc, tak to jen připojením přes Hue bridge nebude fungovat a za přidanej oser mi to nestojí.
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 2. 4. 2023 09:11

Stejně moc nevěřím tomu, že by hue bridge uměl homekit protokol, to podle mě ani nejde tak mít implementováno a tyhle homekit přípojky, PODLE MĚ, moc smysl nedávaj.

Však se daj koupit žárovky na alíku co umí homekit, ne?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redlajn 2. 4. 2023 10:21

Neumí Homekit protokol, nikdo tu ve skutečnosti nepoužíváme Homekit.
Můžeme si říct že mluvíme o ovládání skrze Apple home.
Ale asi zůstanu u zavedenýho. Budu tomu dál tak říkat, stejně jako příští tejden povezu auto na nový rozvody, ne pro řemen času a budu sundavat zimní, ne sněhový kola. :nenapadne
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 2. 4. 2023 10:33

hmm za funkci “Hey Siri….” bych dal 28.500 jen v zarovkach vs 2.000 za Zigbee z Aliku. To si asi neobhajim a tap vypinac, nebo ovladani z appku je snesitelna alternativa. Dik
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 2. 4. 2023 10:41

Jaky zarovky presne? Bodovky? Jinak jsem nedavno kupoval 4ks hue e27 9w asi za 1200,-
Na to ze mi nikdy Hue zarovka nepraskla ani za 6 let denniho sviceni tak mi to prijde fer cena
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 2. 4. 2023 11:00

ace2 píše:hmm za funkci “Hey Siri….” bych dal 28.500 jen v zarovkach vs 2.000 za Zigbee z Aliku. To si asi neobhajim a tap vypinac, nebo ovladani z appku je snesitelna alternativa. Dik

a koupit si homekit zarovky z aliku nedokazes teda?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 2. 4. 2023 11:00

Moucha píše: za 6 let denniho sviceni

proc svitis ve dne?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 2. 4. 2023 11:01

Redlajn píše:Neumí Homekit protokol, nikdo tu ve skutečnosti nepoužíváme Homekit.
Ja používám homekit protokol velmi, ale zas nepouživám apple home

Obrázek

ten sloupeček vlevo teda používám, mám obavu, že alík žárovka homekit protokol bude umět jen sloupeček vpravo. Ale mýlil jsem se už i dříve.

myslim, ze yeelight pouzivaj taky levy sloupecek, ale posledne co jsem se dival, tak to stalo jako hue
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redlajn 2. 4. 2023 11:17

Myslel jsem samo běžnej plebs. :D
U tebe si to pamatuju žes tu psal. Ale když jsem se to snažil pochopit co a jak myslíš, zůstanu u svýho řešení. :D
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 2. 4. 2023 11:23

To chápu, já mam teď dělám implementaci vlastního protokolu :D
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 2. 4. 2023 11:28

evlo píše:
Moucha píše: za 6 let denniho sviceni

proc svitis ve dne?

Slunecni svetlo nestaci
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redlajn 2. 4. 2023 11:30

To musí bejt silná žárovka. :D
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 2. 4. 2023 11:37

Moucha píše:Jaky zarovky presne? Bodovky? Jinak jsem nedavno kupoval 4ks hue e27 9w asi za 1200,-
Na to ze mi nikdy Hue zarovka nepraskla ani za 6 let denniho sviceni tak mi to prijde fer cena


white and color 13 ks GU10 a 7 E27 do toho nepocitam HUB, vypinace atd
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 2. 4. 2023 12:08

jojo GU 10 mám 20 světel v obyváku a 20ks dole v hale, taky jsem se do výměny zatim nepustil, hlavně z důvodu, že je moc nepoužívám
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 2. 4. 2023 21:33

evlo píše:
ace2 píše:hmm za funkci “Hey Siri….” bych dal 28.500 jen v zarovkach vs 2.000 za Zigbee z Aliku. To si asi neobhajim a tap vypinac, nebo ovladani z appku je snesitelna alternativa. Dik

a koupit si homekit zarovky z aliku nedokazes teda?


ale jo, tech 22 dolarů jsem tedy investoval a do toho jsem koupil i nějaké wall switche. Ta Tuya vypadá dost použitelně. Netušíte umí to i scénu "rozbřesk" mě baví se probouzet světlem, jako že simulace vycházejícího Slunce. Sice to trvá déle ale nejsou to takové šoky na hlavu jako buzzer. Hue to v appce umí a je to právě super.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků