Automatizace domácnosti - ovládáte dům smartphonem?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 10. 3. 2023 21:02

Dobrý no, tak to nefunguje ani jakoi uplny minimum s nicim, kvalitka

jeste teda otazka jestli to neni rozbity, jsem to nikdy nezkousel zapnout s tim zigbee modulem


jo to me az ted doslo, ze to vlastne prislo hodne podezrele zabaleny a navod v hitlerstine jen, to asi bylo od zacatku rozbity
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 11. 3. 2023 18:15

nedalo mě to a ještě jsem tam zkusil dát nejmíň žravou desku co asi mám a kapacitor co jsem odpájel z bůh ví čeho, nevím teda jak se kapacitor používá, ale zkusil jsem to a místo aby skákalo napětí mezi 0.něco a 2.něco tak to teď skáče mezi 0 něco a 0 něco.

Mohl bych tam udělat odbočku a přidat vlastni 3v3 nebo 5v zdroj, ale je to demence.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 12. 3. 2023 07:20

sem teda rezignoval a pridal ten zdroj navic pro ovladani a to svetlo navic nema 5 kanalu proste rgb ww cw, ale to ma 5 kanalu rgb ct wb

tedka nedavno se objevili na aliku ty ra90 pasky, takze lepsi fakt udelt si vlastni svetla, nevim jestli jde koupit i proste 120x120 cm housing s difuzorem jen.


Tohle asi https://klusdesign.pl/produkt/profil-omodo-100-2323 v ramci tech veci co se nedavaj do sadrose ale montuji pod strop je asi nejvetsi co jsem nasel
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 13. 3. 2023 06:51

No, ta domácnost si tě pěkně vodí :-)
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 13. 3. 2023 09:54

Proč myslíš?
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 13. 3. 2023 11:32

Lexx píše:No, ta domácnost si tě pěkně vodí :-)

jj, kdyz by me to nebavilo se to ucit, tak to furt delam a sere me to.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 13. 3. 2023 11:36

to jsem tu asi jeste nepsal o tom, ze krom wifi mam naplanovanej vlastni protokol na 2.4 GHz - teda on to vpodstate bude homekit, bez BT vrstvy.

Tady teda vyrobce pouzil telink desticku, ty telink jsou dobry, protoze se daj ohnout na home kit, coz vyuzivam u spousty senzoru, ale nevim jak to udelat pwm ovladání pro světlo a přišlo mě zabytečné se to učit, neměl jsem ani 1.25/1.27 header co použil výrobce, tak jsem to zapojil takhle 6 z 7 pinu vede skrz destičku co jsem dodal, akorat 3v3 neni zapojeny aby se ta origo desticka nezapla.
Obrázek

Zaujalo mě, že jsem furt nenašel hůř HW řešené LED světlo než philips hue :D
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 15. 3. 2023 18:03

dneska jsem objednal prvni pcb co jsem navrhl uplne od zacatku, tak jsem zvedav jak to dopadne.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 30. 3. 2023 19:09

sem vlastne nedal ten vysledek

to svetlo pro ktery jsem nechal vyrabet pcb jsemneudelal uplne dobre a jeden jednu vec jsem omylem navrhl zrcadlove, ale tak na to, ze prvni pcb co jsem delal v zivote, realny, to je ok, necekal jsem uspech, holt tam budou 2 dratky, no

Obrázek
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 1. 4. 2023 23:15

chlapci, kdyz nakoupím Zigbee zarovky a motion senzory na Aliku tak budou fungovat a Philips HUE bridgem a appkou stejne jako by to byla origo zarovka?
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 1. 4. 2023 23:28

Imho spíš ne, respektive možná jo (ikea, lidl někdy jdou)” do Hue appky), ale určitě je nedostaneš (snadno) do HomoKitu, jedině přes nějaký HA apod
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 2. 4. 2023 07:29

Tak tuya má ZigBee na homekit bránu, ale je to homekit přes internet
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 2. 4. 2023 07:33

Ok koupil jsem set 3 zarovek a jeden sensor na vyzkouseni co to bude delat/nedelat a pak uvidim jestli je to pouzitelny. Dík

V dnesni dobe davat 1.500kc za LED zarovku je uz tezko obhajitelne IMHO. 10 let zpet kdyz to bylo jeste v plenkach tak to bylo unikatni jak resenim tak i kvalitou, ale dneska to je proste 5 dolarova zarovka…
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 2. 4. 2023 07:45

trochu smutnél, že kvalita hue, který si kdysi zakládal na barvičkách je horší, než ty čínské výrobky, to světlo na fotce co jsem dal, tak svítí barevně, to je docela rozdíl oproti hue, který jako dělá barvu. Což popravdě asi nikdy nepoužiju, ale je to hned vidět a stejný rozdíl je to i v jiných aspektech (CRI atd.)
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 2. 4. 2023 08:26

Muze mi nekdo vysvetlit zavislost zarovek vs homekit? Myslel jsem si ze kdyz sparuju zarovky do Philips Hue Bridge ktery je Home Kit compatible tak proc pak nebudou zarovky fungovat? Predpokladalm jsem ze kdyz doma zarvu “all lights off” tak prikaz dostane Bridge a ten da prikaz zarovkam. Samotna zarovka ani original Hue snad nema home kit, jen bridge.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků