mbank - zkušenosti

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod glider 20. 3. 2023 13:42

koenzym.q10 píše:A je to "rodinnej" bazar, žádnej Feser Graf...

Tak ked su tak rodinny, urcite sa s nimi dohodnes...
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 20. 3. 2023 13:45

[garážrada]Nebo jim pošli peníze předem, a kdybys nic nekoupil, tak ti je pošlou zpět.[/garážrada]
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 20. 3. 2023 13:57

koenzym.q10 píše:Tak jsem si chtěl ty love nalejt do Revolutu, ale nejde to. :-( Přes kartu mi to píše, že jsem přešvih denní limit pro vklady (kterej nevim, kolik je) a z bankovního účtu, když vyberu, že chci převést z Airbank, tak tam skočí chyba, že se něco nezdařilo a ať to zkusim později.
(V limitu pro platby na internetu ze strany Airbank problém neni, ten mám dost vysokej, ale přímo revolutí appka mi prostě nedovolí tam ty peníze nahrát, že je to moc - jedná se o nižší stovky tisíc Kč.)

Pokud jsi do teď Revolut aktivně nepoužíval, tak budeš mít s nízkými limity problém.
Nicméně pro převod EUR z Airbank do Revolutu stačí znát pouze IBAN svého Revolut účtu, který najdeš v appce Revolut.
Milos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 20. 3. 2023 14:29

koenzym.q10 píše:Ok, dík. Ten free litr už mám právě tenhle měsíc vyčerpanej, ale mělo by to teda jít tak, že si kartou k českému eur účtu přepošlu na Revolut rovnou eura, abych se vyhnul tomu poplatku,
ano, ale neverim ze to bude levnejsi
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 20. 3. 2023 14:32

koenzym.q10 píše:Ne, nebudu tam stanovat. A právě proto, že tam nechci stanovat, jsem se ptal, zda jde l.p. 2023 provést nějak okamžitá platba, abych tam stanovat nemusel.
Že s sebou budu muset vézt keš mi právě zas tak "ofc" nepřišlo, když snad limit na legoš hotovostní transakce v rámci EU je 10.000e. (Že to v reálu nejspíš nikdo neřeší je věc jiná.)

V Německu žádný limit pro platbu v hotovosti není.
Ale zase existuje limit pro převoz hotovosti přes hranice 15 tis. €/osobu, vyšší částka podléhá ohlašovací povinnosti.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 20. 3. 2023 14:40

Docela drama bych rekl, mozna by to chtelo sepsat nejaky postup pro dalsi nakupy. Me tuhle nechtelo na revolut poslat pres apple pay z monety nevim 10kkc, tak jsem to zkusil z KB a slo to.. moneta mi to z nejakeho me neznameho duvodu blokovala..
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koenzym.q10 20. 3. 2023 15:22

glider píše:
koenzym.q10 píše:A je to "rodinnej" bazar, žádnej Feser Graf...

Tak ked su tak rodinny, urcite sa s nimi dohodnes...

Bazar provozuje otec se synem, nevím, o co ti jde. Bylo to v reakci na GH, který psal, že by mohl být problém donutit je zkontrolovat, zda platbu obdrželi.
A ano určitě se s nimi, pokud to auto budu chtít, dohodnu.
koenzym.q10
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod DoubleSix 20. 3. 2023 15:56

Jouda.III píše:Tak to jsem žil v bludu, že banka může rozpůjčovat jen tolik, jaká má aktiva
Jen dodám k tomu, co psal saabik, že v minulosti bylo možné v ČR najít banky, které měly v rozvaze více poskytnutých úvěrů, jak přijatých vkladů od klientů. Takže to potvrzuje to, že banka k půjčení peněz klientům nepotřebuje vklady od jiných klientů.
Dnes už všechny banky v ČR mají více vkladů jak úvěrů.
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 20. 3. 2023 17:15

GeneHawkins píše:V Německu žádný limit pro platbu v hotovosti není.

To si nejsem vůbec jistej. Je to opatření EU proti praní špinavejch peněz
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod evlo 20. 3. 2023 17:50

DoubleSix píše:
Jouda.III píše:Tak to jsem žil v bludu, že banka může rozpůjčovat jen tolik, jaká má aktiva
Jen dodám k tomu, co psal saabik, že v minulosti bylo možné v ČR najít banky, které měly v rozvaze více poskytnutých úvěrů, jak přijatých vkladů od klientů. Takže to potvrzuje to, že banka k půjčení peněz klientům nepotřebuje vklady od jiných klientů.
Dnes už všechny banky v ČR mají více vkladů jak úvěrů.

Ty debile! On píše, že vklady banka NESMÍ použít na úvěry.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 3. 2023 18:46

nezdá se ti reakce trochu přehnaná?
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 20. 3. 2023 19:22

tobě nevadi když lidi reagují na něco jiného než je obsah příspěvku na který reagují?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 20. 3. 2023 20:42

Třeba na formu? ;)
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 20. 3. 2023 21:47

Jouda.III píše:
GeneHawkins píše:V Německu žádný limit pro platbu v hotovosti není.

To si nejsem vůbec jistej. Je to opatření EU proti praní špinavejch peněz

Díky za zprávu.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 20. 3. 2023 22:15

Zde je kdyžtak článek o tom, jaké jsou různé možnosti zaplacení auta v Německu https://mujdovoz.cz/auta-z-dovozu-a-pla ... v-nemecku/
Milos
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků