Nová nehybrid auta s automaty

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 22. 1. 2023 01:07

Existuje nové auto s automatem co funguje normálně? Tj. pustím brzdu a jede to?

Ne pustím brzdu a půl sekundy až sekundu trvá než to jede; ne pustím brzdu a jede to dozadu, protože kopec?
Chápu, že ty předváděčky mají v manuálu aby se to zamaskovalo, ale tak třeba něco, krom elektro auto a plných hybridl bude?

Předpokládám, že u VAG je to prostě tím, že VAG a jinde je to tím, že počítaj s stopstart, kterej vypnutej v kombinaci s perverzím ETB.

Auto pro EU trh nebo na EU trhu v normální oficiální distribuci.
Naposledy upravil evlo dne 22. 1. 2023 01:16, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 22. 1. 2023 01:15

Tak všechna auta s hdm, ne?
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 1. 2023 01:16

Ne.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 22. 1. 2023 01:33

#evloworld �
majkom
Štamgast

Odeslat příspěvekod kurtoid 22. 1. 2023 07:57

Tak jestli si dobře vybavuju, tak máš v autě EAT6 a ten takhle přesně funguje. Máme EAT8 a taky takhle žije, tj úplně stejně jako všechny automaty s hydroměničem, s kterýma jsem za posledních 20 let jezdil. Je jasné, že to autem nepohne třeba v kopci tak jako nějaká třílitrová nafta, ale ten 1.2 Puretech se chová dost obdobně jako se dřív chovaly třeba 1.6 nafty s aisinem, pokud jde o ten počáteční švunk.

Taky mysli na to, že ten automat EAT6 vyřazuje při každém zastavení na neutrál, nedrží tam jedničku. Tu by měl držet jen ve sportu. Alespoň nám to tak dělá, a co si vybavuju, tak by to tak měla dělat i ta starší verze.

To couvnutí v kopci je právě to, že ještě nemá po puštění brzdy zařazeno a auto si třeba o 5cm couvne. To se nám stává ale i na ten Normal režim velmi zřídka, protože by to měla pokrýt funkce autohold, kterou bys měl mít taky.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 1. 2023 09:10

evlo zkus nějaký Japonce jako Mazdu nebo Subaru, tam bych viděl šanci, že bude něco jinak
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 1. 2023 10:11

A maj někde v automatu předváděčku reálně a ne jen virtuálně?

MX5 ND JDM co si pamatuju fungovala normálně, ale bude i EU verze?

EAT8 jsem chtěl zkusit v nějakým malým nebo velkým PSA proace a nikde neměli. to stejny captur, to stejný crossland, mají virtuálně, reálně pak ne.

krutoid - jak přesně takhle funguje, že pustíš brzdu a nejede to? Nebo teda podle nálady? Ano, tak přesně to funguje.

Přesně to píšu, že to prostě pocitově vyřazuje na N i když mám D a pak se to rozjíždí jak dement, že to je ten problém, prostě idiocie, a nejde to nijak vypnout.

Rozhodně to nevyřazuje na N vždy, ale většinou ano. Prostě daj do auta HDM a pak to zpyčí, že to cuká, protože to vyřazuje N. Můj závěr je, že to takhle zpyčí aby lidi donutili elektro auto, nebo optimisticky doufam, že, kvulíi stop startu, ale prostě výsledek je zpyčený auto.

Co jsem sehnal tu testovací škodovku s automatem, tak to teda bylo horší jak píšu. ta prostě začala couvat (to se mě naštěstí u oplu nestalo), což mimochodem 10 letá škodvka s 297 700 km nedělá.

A ano, sere mě ten "pokrok" jak se to furt zhoršuje.

Ale poté co jsem zjistil, že musím hackovat nesmart lednici aby se uráčila rozsvítit světýlko mě asi moc nepřekvapuje, že budu muset pahackovat auto aby neřadilo na N když je zařazený D.
Naposledy upravil evlo dne 22. 1. 2023 10:19, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 22. 1. 2023 10:18

Arnie J píše:evlo zkus nějaký Japonce jako Mazdu nebo Subaru, tam bych viděl šanci, že bude něco jinak


Nevím jak Mazda, ale Subaru už na.jen ecvt.

A myslim že Mazda na tom bude s převodovka obdobně.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 22. 1. 2023 10:20

ecvt je cvt nebo zpyčný cvt, který dělá pyčoviny místo fungování jako CVT - viz. aka nissan cvt.

-- 22. 1. 2023 10:24 --

Reálně podle mě bude udělat na can nějaký filtr, přímo před převodovku vložený, který vymaže tu zprávu pro převodovku že auto stojí, protože pochybuju, že by si to četlo přimo wheel speed.

-- 22. 1. 2023 10:25 --

Jsem rád, že je #evloworld, že považuju D za D a když mě auto na D tajně řadí N, tak to beru jako podvod na mě.
Je pěkný, že ostatním to příjde fajn.
Prostě si takhle koupím auto s HDM a ono se to rozjíždí jako pyča, protože tajně podvádí a řadí N a prostě jo, normálka, to je přece pokrok, proč ti to vadí evlo pyčo?

A teda to, že nemaj předváďečky v automatu není konspirace, to je prostě náhoda, to vůbec není tím, že se stydí, resp. to maskují aby si to lidi v automatu koupili a že pak ten podvod nějak řešit nebudou ...

-- 22. 1. 2023 10:29 --

A abych řadil ručně před každou křižovatkou S je prostě fakt pokrok, já si pamatuju doby kdy lidstvo dokázalo vyrabit ICE auto co mělo automat co člověk nemusel ručně řadit.

-- 22. 1. 2023 10:30 --

Děkuji alespoň za workaround s tím Skem, to by mě opravdu nenapadlo ... a nechápu teda logiku toho, asi ani nechci.

Podíval jsem se ještě schválně do manuálu a tm o tom nic nepíšou, což mě nepřekvapuje.

-- 22. 1. 2023 10:37 --

Možná by pomohlo i odpojit teplotní senzor, nebo fejkovat hodnotu teploty chladiva, ale to bude mít zas problém jinde beztak.

-- 22. 1. 2023 10:40 --

Ale sám sobě jsem se fakt smál, že jsem si říkal, že mě vadí, že v NCčku na R jede auto dozadu dost rychle bez toho abych se dotýkal akcelerátoru, taková hovadina prostě, reálně co, reálně se dá víc pohodlně couvat do kopce. :D
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 22. 1. 2023 11:26

MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 1. 2023 11:57

A volal jsi tam?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 22. 1. 2023 12:03

ne, já kapčra nepotřebuju ale asi to maj, ne?
https://www.autokout.cz/renault/captur/ ... ojete-vozy
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 1. 2023 12:16

že je něco na internetu niiak nereflektuje realitu, zcela obecně
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 1. 2023 12:39

evlo já jsem zjistil, že když v Kodiaku zašlápnu brzdu jen na cca 75%, tak to zůstane v prokluzu, motor asi na 1000 otáček. Když šlápnu na brzdu úplně, tak to asi odpojí na N, otáčky jdou na 700.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 1. 2023 12:45

To bych i chápal, takový autohold jakoby, ale to se neděje
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron