Prakticky nepraktické auto do 500k

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod AlanD 14. 11. 2022 17:42

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem dost specifického auta. V autech se význam jako v ženských a nerad bych udělal chybu. Vlastně se bude jednat o mé první auto. Doteď mám zkušenosti pouze se služebními. Auto muže být ojeté nebo nové. Je mi to jedno.

Co by auto mělo splňovat:

Rád bych třídvéřové. A to z jednoho prostého důvodu. Mám rád příjemný pocit ztísněnosti. Když má člověk vše na dosah ruky, hezky ho to auto obklopuje a nemá kolem sebe metry prostoru. Asi nejlepší takový pocit jsem měl z bmw 4er coupe.

Ale to vzhledem k finančnímu limitu a limitu na banány nepřipadá v úvahu. Rád bych se pohyboval do 500 000 Kč a níže. A to samé co se týče údržby a náhradních dílu.

Co se týče výkonu, tak je mi to jedno. Nemusí to být žádný trhač asfaltu, ale zase se nechci bát předjet auto. Radši bytelný dvoulitr než litrový třivalec. To samé spotřeba. Nemusí to jezdit za 4 litry ale taky ani ne za 12.

Co je nutnost a nejede přes to vlak, je 4x4. V zimě většinu času trávím na lyžích a v Alpách se to hodí. Halt většinu roku budu zbytečně vozit o jednu hnanou nápravu více.

Co nás přivádí k dalšímu bodu. Vnitřní prostor. Nenávidím rakve na střechu a proto bych rád nacpal lyže dovnitř. Lepší je takový ten tunel, při nejhorším složit sedačky. Bylo by super, kdyby to odvezlo 4 lidi na výlet(lyže) a zpět. Takže žádný smart, fiat 500 a podobné nákupní tašky.

Pokud jsem na něco zapomněl, rád odpovím v diskuzi.
AlanD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m_tsch 14. 11. 2022 17:48

Jo, tohle bude sranda, vlastně vůbec netuším co chceš. Opravdu pocit stísněnosti souvisí s třídvéřovou karoserií, když jinak má být auto prostorné?
Říkám na svou čest, Toledo je the Best.
m_tsch
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 14. 11. 2022 17:51

goes?
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod glider 14. 11. 2022 17:52

Vitaj, mal som podobne kriteria (az na trojdverak a awd).

Nebudeme chodit okolo horucej kase: Octavia 3.
Pripadne Golf (ten je vnutri mensi, takze viac "sadne").
Leon je tiez moznost, ale ma horsie odhlucnenie a tvrdsi podvozok.

Prevodovka manual alebo automat?

Priklad:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/skod ... /179595929
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 14. 11. 2022 18:05

SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 14. 11. 2022 18:16

Ja ti nevim, ja by som vzadu v kupe sediet nemohol na dlhsiu trasu ako par minut.
Chyta ma klaustrofobia z toho.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 14. 11. 2022 18:17

Ten rozpočet je tak akorát na oktávku nebo nějaké malé SUV stylu Vitara, které ale asi nepojme ty lyže.

Možná by šlo nějaké Mondeo nebo Insignia, ale z toho se může stát solidní pokladnička. Osobně bych vynechal.

7-8 let stará čtyřka může být zajímavé auto, jen tím musíš už nějak tak žít. Ten servis může člověka sežrat. Na druhou stranu je to jiné kafe než jezdit v ovci.

PS - osobně bych se na čtyřkolu vykašlal. V alpách nebyla naprosto nikdy potřeba. Čtyřkolama jsem jezdil opravdu dlouhé roky a teď jsem chvíli bez této fíčury a naprosto mě to neomezilo. Holt už akorát nelítám v hlubokém sněhu po louce nebo po lesních cestách, ale musím se držet jen na silnici. Pokud se vykašleš na tu další hnanou nápravu, tak se otevře cesta k asi tak desetinásobku dalších (a třeba i zajímavých) aut.

Jinak lyže - když je šoupneš dovnitř, tak už tam nemusí být dostatek místa pro lyžáky a bagáž. Na to už by to chtělo kombi. Dost pochybuju, že bys ty lyže takhle odjel třeba v té čtverce od báva.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod glider 14. 11. 2022 18:27

Do O3 kombi 4 ludia plus 4 pary lizi plus 4 pary lyziarok a v kufro ti zostane miesto na par drobnosti.

Vikendova lyzovacka v 4 osobach by bola velmi tesna resp. tetris a rozumne s batozinou (610l kufor).
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 14. 11. 2022 18:31

V tridverovym kupe na lyze ve ctryrech :))

Takze octu kombi nebo golfa. 2,0 TDI 110kW 4x4 a nazdar, jak daval glider.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 14. 11. 2022 19:53

To by chtelo něco s delenejma sedadlama 40 20 40
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 14. 11. 2022 19:56

Premie to tak maju.

4 pary lyzi das aj cez koncernovu dieru.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruman001 14. 11. 2022 20:15

já bych bral to bávo...si udělej radost...za 400 kila to seženeš a kilčo nechat první rok bokem na případný průser..
CLS 500 w218 SB
Ruman001
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 14. 11. 2022 20:20

jezdit do alp s lyžema v autě, no nevím, vod čeho sou truhly? dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod polda 14. 11. 2022 21:50

Rakve
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosta12345 15. 11. 2022 06:32

střešní boxy :-)
rosta12345
Pozorovatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků