Rodinné auto - Ford S-Max? Cca 200tis

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Ctirad 4. 10. 2022 09:22

ještě se dělal s výsuvnou plošinou, ta byla taky do obdobné výšky jak složených 7 sedaček, ale auto z odkazu má klasika 5 sedaček + je na tom nějaký kryt.
Ctirad
Nováček

Odeslat příspěvekod M@C 4. 10. 2022 10:50

Jo to jsem mel taky, textilni koberecek do kufru :D
A tech 101kW jsem nasel snad jen u nejakych Transitu TDCI, takze to bude nejaky preklep. Skoda ze v tom inzeratu nema VIN kod, to by se pak dalo uz jednoduse zjistit co to je zac.
Přílohy
Kufr.JPG
Volvo V70III 3.2 A/T 175kW
Mini Cooper S R56 1.6 M/T JCW kit 141kW
M@C
Štamgast

Odeslat příspěvekod MarkFX 4. 10. 2022 11:48

K86 píše:101 bude asi nějáká chyba, po FL se dělaly výkonový varianty 85, 96, 98, 100, 103 a 120kw, jak jsem psal, za 10 minut na parkovišti lze vše jednoduše přepnout na 120kw pouze změnou mapy, která je v ŘJ z výroby, žádnej chip. Plus ti k tomu udělají doplnění funkcí na conversu.

Jo a ještě bych se zkusil vyhnout autům s el. ručkou, ta taky umí divy

Pak se to musí zapsat do TP, na technické by dělali problém ne? A jaké jsou vůbec rozdíly u těch verzí, mají jiný hardware či co?

Jinak ohledně toho kufru, právě stále nevím kterou verzi vzít - hluboký je praktičtější ale zas možnost svést víc lidí je užitečná, i když to bude jen občas.. :hm Plocha je podobná, výška dostatečná i u 7mi místné verze.. Ale u té 5ti místné by mě sral ten schodek po sklopení sedaček, stejně bych si tam udělal vyšší dno aby to bylo srovnané.. Takže možná lepší tu 7mi místnou a nahoru dát nějakou gumovou "vanu" at je ta podlaha jednolitá..

To by chtělo vidět naživo, ale neznám v okolí nikoho s S-maxem, jedině požádat někoho na ulici kdo se bude motat kolem auta.. :D
Naposledy upravil MarkFX dne 4. 10. 2022 11:52, celkově upraveno 1
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 4. 10. 2022 11:52

Nic nikam nezapisovat! HW je právě stejný, proto to jde tak snadno a bezbolestně přepnout na 120 kW.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch

Odeslat příspěvekod MarkFX 4. 10. 2022 11:56

Chtěl jsem změnit název vlákna, jelikož se to tu rozjelo užitečným směrem a nejsou tu jen hejty, tak aby to bylo kdyžtak líp dohledatelné a užitečné i pro další budoucí potenciální zájemce.. Ale jako autor mi nejde upravit první příspěvek.. :(

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 4. 10. 2022 11:58

A jak bys ho chtěl změnit?
Arnie J
Tlusťoch

Odeslat příspěvekod MarkFX 4. 10. 2022 12:53

No aspon jsem chtěl do názvu přidat S-max..

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 10. 2022 12:57

MarkFX píše:
K86 píše:101 bude asi nějáká chyba, po FL se dělaly výkonový varianty 85, 96, 98, 100, 103 a 120kw, jak jsem psal, za 10 minut na parkovišti lze vše jednoduše přepnout na 120kw pouze změnou mapy, která je v ŘJ z výroby, žádnej chip. Plus ti k tomu udělají doplnění funkcí na conversu.

Jo a ještě bych se zkusil vyhnout autům s el. ručkou, ta taky umí divy

Pak se to musí zapsat do TP, na technické by dělali problém ne? A jaké jsou vůbec rozdíly u těch verzí, mají jiný hardware či co?

Jinak ohledně toho kufru, právě stále nevím kterou verzi vzít - hluboký je praktičtější ale zas možnost svést víc lidí je užitečná, i když to bude jen občas.. :hm Plocha je podobná, výška dostatečná i u 7mi místné verze.. Ale u té 5ti místné by mě sral ten schodek po sklopení sedaček, stejně bych si tam udělal vyšší dno aby to bylo srovnané.. Takže možná lepší tu 7mi místnou a nahoru dát nějakou gumovou "vanu" at je ta podlaha jednolitá..

To by chtělo vidět naživo, ale neznám v okolí nikoho s S-maxem, jedině požádat někoho na ulici kdo se bude motat kolem auta.. :D

uzapsat do TP lze pouze vykon anvyseny max o 20 %
anonymni

Odeslat příspěvekod M@C 4. 10. 2022 13:03

Do TP bych nic nepsal, toto neni ani "chiptuning" ale jen prepnuti na jinou verzi SW. Pripadne jde bez problemu zas vratit. Z Ford klubu to dela nekolik lidi, krom toho umi nakodovat Convers+ a rozjet tam dalsi FCE...
Volvo V70III 3.2 A/T 175kW
Mini Cooper S R56 1.6 M/T JCW kit 141kW
M@C
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 4. 10. 2022 14:39

MarkFX píše:No aspon jsem chtěl do názvu přidat S-max..

staniž se :)
Arnie J
Tlusťoch

Odeslat příspěvekod yndezit 4. 10. 2022 14:42

Arnie jako zlatá rybka!
yndezit
Inventář

Odeslat příspěvekod K86 4. 10. 2022 18:41

HW je pořád stejný , mění se jen mapa. I sám ford ty mapy přepíná. Já zapsaneho v TP nemám nic.
Jestli 5 nebo 7 míst je na tobě. Já šel po kufru. 7 míst jde dodělat, příprava tam je, koupíš koberec, sedadla a pásy. Do TP nic přepisovat nemusíš, všechny Smaxy mají počet míst 2 až 7.
K86
Guru

Odeslat příspěvekod MarkFX 4. 10. 2022 19:46

K86 píše:HW je pořád stejný , mění se jen mapa. I sám ford ty mapy přepíná. Já zapsaneho v TP nemám nic.
Jestli 5 nebo 7 míst je na tobě. Já šel po kufru. 7 míst jde dodělat, příprava tam je, koupíš koberec, sedadla a pásy. Do TP nic přepisovat nemusíš, všechny Smaxy mají počet míst 2 až 7.

Jo dík.. :)

A proč tedy je tolik verzí výkonu? Kvůli ceně asi, nebo proč by někdo chtěl slabší když může mít silnější? A jak se projeví to "zesílení" na spotřebě? :) Jen pro zajímavost, zas nějaké desetiny neřeším.. :D

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Štamgast

Odeslat příspěvekod glider 4. 10. 2022 19:57

Cena/poistka/rozne trhy...neries, spotreba bude rovnaka.
Pri vyuzivani vykonu o nieco malo viac, ale v priemere to iste.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod m_tsch 4. 10. 2022 19:57

Ve spoustě zemí se od výkonu odvíjí výše pojistného...
m_tsch
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka