Výběr nového auta v roce 2022...

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod glider 9. 1. 2023 19:43

Arnie J píše:Naopak dokáže určit pouze to, když se nějak liší jedna pneumatika ... ale to právě stačí

Tak.
Ale malokedy klesnu vsetky naraz a rovnako.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 9. 1. 2023 19:50

maXX_CZ píše:Spotreba?
Kolikrat se ti restartoval infotaiment?


Spotřeba: 6,7 l/100 podle dlouhodobé statistiky (cca 10 000 Km) v PP.
V prosincových mrazech podle mých výpočtů na krátkých cestách cca 8,1 l/100.
Poslední tankování cca 7,1 l/100. Často ale jezdím na sportovní režim.
Delší cesty (40 km+) jsou běžně za 6,4 l/100 km, dá se jet i teď v zimě za 5,8 l/100, ale je to nuda.

Infotainment se mi ještě nerestartoval, ani jsem ho ještě restartovat nemusel.
Jen jednou přestaly hrát přední reproduktory, musel jsem vypnout za jízdy "upřednostnění povelů navigace", poté přední reproduktory znovu hrály chvíli normálně, ale pak se odmlčely. Zastavení a opětovné nastartování auta nepomohlo, infotainment se asi vypne po delším čase. Cca po 2 h, kdy jsme se vrátili k autu z nákupu, repráky zase naběhly.
Jinak jsem se infotainmentu bál, mám mnoho připomínek k funkčnosti navigace apod. a spoustu věcí bych řešil jinak, ale celkově je infotainment lepší, než jsem čekal. Volnou sérii článků "debilové mezi námi, myšleno sebekriticky mezi námi vývojáři" jsem zatím rozšiřovat nemusel :)
A dokonce používám teď pořád vestavěnou navigaci, a ne koupeného TomToma přes AA.

A ještě jsem si vzpomněl, že asi měsíc po koupi ve mně hrklo, protože jsem nastoupil do auta, zmáčkl tlačítko Start a nic se nestalo. Na podruhé také ne. Otevřel jsem a zavřel dveře u řídiče a pak už Start tlačítko zafungovalo. Čím to bylo? Nevím, možná jsem jen to tlačítko Start nedomáčkl. Ale skoro to na mě dělalo dojem, že auto dělá nějakou interní diagnostiku a na chvíli vyřadilo "vstupy". Od té doby jsem nic takového nezaznamenal.
Naposledy upravil Paul Atreides dne 9. 1. 2023 20:21, celkově upraveno 6
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod Arnie J 9. 1. 2023 19:53

Paul Atreides píše:Takže když se v létě po ostřejší jízdě a při vedrech objevila jen ta generická hláška, znamená to, že tlak stoupl minimálně ve dvou pneumatikách, a proto vypsal tu obecnou hlášku?

jo nejspíš něco takového :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 9. 1. 2023 22:54

Díky za krátké shrnutí.

S tím infotainmentem je to přesně, jak říkáš - vypne se až po chvíli, když jen vystoupíš a nastoupíš, tak pořád běží (a dokonce si drží připojený telefon, je to vidět na telefonu).

A při couvání se dá přisvěcovat i mlhovkama. :)
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 17. 5. 2023 08:54

Tak po roce od koupě ProCeeda bych jen napsal, že:
1) Mám ho přesně jeden rok a najel jsem 15 000 Km. Přeci jen je vidět, že po Covidu už se firmy naučily, že se dá spousta věcí vyřídit na dálku. U předchozího auta jsem měl 20 000 km za půl roku.
2) Nikdy jsem tolik nekurvoval, než jsem se naučil odhadovat, kde se auto nachází v prostoru, když chci třeba zacouvat bez použití kamery. A nikdy mi pár měsíců po koupení auta nerozkopali silničáři silnici u vrat a nenechali tam více jak měsíc díru, kvůli které jsme musel před zajetím do vrat ztopořit auto do protisměru, rychle se srovnat a zacouvat, aniž by mě přijíždějící auto z druhé strany, pro které za "horizontem" nejsem vidět, nesejmulo. To byl adrenalinový sport v únoru a březnu.
3) Nikdy jsem žádnému autu nekoupil na zimu speciální kola.
4) Nikdy jsem u žádného auta nezničil kolo. Tady jsem hned měsíc po zakoupení kol vjel po mrazech v Praze na místě, kde se pohybuju časdto, do hluboké díry, když jsem se sotva vyhnul jiné díře.
5) Nikdy jsme si auto tolikrát nefotili. A na foto, kdy jsem sjel na nevinně vypadající polní cestu k jednomu jezu, který měl být podle ženy krásným pozadím pro foto, nezapomenu. Na půlce výjezdu z polní cesty na silnici ostré hrany, při pokusu vyjet po té druhé půlce jsem uslyšel sténání auta od podvozku, které bych už slyšet nechtěl. Naštěstí o kameny zachytil jen nějaký krycí plech, který splnil svou funkci a ani ty škrábance jsem na plechu nenašel, protože jsem operaci ukončil po prvním zasténání autem a mém *****ání. Následné opakované pokusy o výjezd na silnici do kopce po mokré trávě s prokluzujícími koly také stály za to.
6) Nikdy jsme u žádného auta tolik nekurvoval, protože couvací světlo je jen na ozdobu a zajíždět v dešti a tmě do vrat je nevděčná práce.
7) Nikdy jsem neměl auto s režimem Sport, který přispěje k tomu, že synova kamarádka stihla v jiném městě vlak, o kterém všichni tvrdili, že už ho stihnout nemůže. A syn, kterého jen tak nic nerozhodí a také moc nechválí, uznale po po právě skončené jízdě pronesl mírně roztřeseným hlasem "to už bylo hodně slušný". K nezaplacení.

Ale hlavně. Nikdy jsem neměl z žádného auta takovou radost, když si sednu za volant, nastartuju, zařadím D,
zmáčknu tlačítko Sport, vypnu rádio, celou cestu poslouchám jen zvuk motoru a vyčistím si tak hlavu.


Obrázek
Naposledy upravil Paul Atreides dne 17. 5. 2023 09:11, celkově upraveno 1
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod puk123 17. 5. 2023 09:06

:-) Tak ať nadále slouží, kua!
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod yndezit 17. 5. 2023 09:07

Pěkná barva.
Si dodělej dozadu led pásek pod spoiler, aby se líp potmě couvalo.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olsztyn 17. 5. 2023 09:36

Bod 7 za to stál
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 17. 5. 2023 09:40

Užívej, je hezký, když člověk trefí výběr pro sebe ;-)
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lu_TSI 17. 5. 2023 09:41

Pěkné auto. Vím o čem mluvíš. Také se mi povedl výběr a auto mi dělá pokaždé radost, když do něj sednu nebo jenom jdu kolem!
Lu_TSI
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 17. 5. 2023 09:44

Ty už jsi vyměnil Rapida? :-O
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m_tsch 17. 5. 2023 09:47

:D

-- 17. 5. 2023 10:48 --

Asi za toledo, podle popisu :D
m_tsch
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 17. 5. 2023 09:51

Olsztyn píše:Bod 7 za to stál

Myslíš? :hm
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Tomas B 17. 5. 2023 09:52

MV_cz píše:Ty už jsi vyměnil Rapida? :-O


:D
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lu_TSI 17. 5. 2023 09:55

:D
Lu_TSI
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků