Výběr nového auta v roce 2022...

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 5. 2023 19:26

:D :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 31. 5. 2023 19:31

-pb- píše:a přitom se stačí prostě rozjet tak, že pustíš brzdu :D

Takže těch 5 stránek psali zcela slabomyslní jedinci?
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 5. 2023 19:35

Važ slova.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 3. 6. 2023 17:02

-pb- píše:tak manuál bych raději vůbec nezmiňoval, tam abych se rozjel, tak následuje kombo sešlápnout spojku, zařadit rychlost, pustit brzdu, pouštět spojku a přidávat plyn a tak pořád dokola.. děkuji neprosím :D

Takto ked to popisujes uz asi do maualu nesadnem, sa nedokazem ani rozbehnu :)
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod maincoonsback 3. 6. 2023 18:21

:-)

No... Jo... A to ještě automat není jako automat...

:-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 18. 9. 2023 10:40

Tak ještě update asi po půl roce.
Auto jezdí. :)
Ale aby to nebylo tak nudné.

Tak při najetých 19 800 km se mi na konci srpna rozsvítila na chvíli (? !) oranžová kontrolka motoru a auto přestalo táhnout.
Jeli jsme zrovna z letiště, kde auto týden stálo. Volal jsem do Dolnisu, že asi odešla cívka. Naštěstí mě vzali hned, takže jsme jeli domů přes servis, kde zjistili, že skutečně odešla jedna cívka a hned ji vyměnili. Auto mě moc nepotěšilo, ale reakce Dolnisu ano.
(Jinak vůbec ten návrat z dovolené do reality byl rychlý - hned na GO parkingu mě málem sejmul pitomec, který nedal přednost zprava. Strategie "považuj všechny kolem sebe i na silnici za nesoudné kretény, dokud se neprokáže opak", se mi zase vyplatila).

A vrzání při otevírání kufru také vyřešeno. Špatně (příliš?) utažené šrouby na jedné straně. Zdá se, že stranu řidiče u mého vozidla kompletoval nějaký roztržitý dělník :) - před rokem jsem po koupi auta zjistil, že jeden plastový šroub nebyl na této straně dotažen vůbec.
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod garážmistr 18. 9. 2023 13:21

Cívky často odchází?
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 9. 2023 13:53

Vypadá to, že jo.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 18. 9. 2023 14:49

garážmistr píše:Cívky často odchází?

U aut z roku 2021-2022 je to asi o něco častější. Po výměně cívky se to prý už znovu nestává. Ale vyměnili mi jen tu jednu vadnou cívku (samozřejmě na záruku) - byl bych raději, kdyby mi hned vyměnili všechny.
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod yndezit 18. 9. 2023 14:55

Tak už jen 3x, no... :D
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 18. 9. 2023 15:29

Paul Atreides píše:
garážmistr píše:Cívky často odchází?

U aut z roku 2021-2022 je to asi o něco častější. Po výměně cívky se to prý už znovu nestává. Ale vyměnili mi jen tu jednu vadnou cívku (samozřejmě na záruku) - byl bych raději, kdyby mi hned vyměnili všechny.


Jen žes to tak rychle diagnostikoval.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 18. 9. 2023 15:32

Má přehled no.
Žádnej srac...

:-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 18. 9. 2023 15:48

garážmistr píše:Jen žes to tak rychle diagnostikoval.

U předchozího auta mi odešla poslední cívka asi před rokem. Tady byly projevy hodně podobné, jen mě překvapilo, že auto po chvíli zhaslo kontrolku emisí motoru (u předchozího CEEDu kontrolka po rozsvícení už nezhasla) a sice se klepalo, ale pořád jelo i mírně zrychlovalo :) A pamatoval jsem si, že pár lidí na KIA fóru reportovalo, že v 15 000 - 25 000 měnili jednu nebo více cívek.

-- 18. 9. 2023 16:51 --

maincoonsback píše:Má přehled no.
Žádnej srac...

:-)

:-D
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod MirecBA 18. 9. 2023 19:35

to skoro cievky odisli, u rencka 1.6 83kW to bolo vyrazne neskor , ale tam udajne stacilo castejsie menit sviecky a mal byt klud
Naposledy upravil MirecBA dne 19. 9. 2023 15:50, celkově upraveno 1
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod impact 18. 9. 2023 20:12

Paul Atreides píše:
garážmistr píše:Jen žes to tak rychle diagnostikoval.

U předchozího auta mi odešla poslední cívka asi před rokem. Tady byly projevy hodně podobné, jen mě překvapilo, že auto po chvíli zhaslo kontrolku emisí motoru (u předchozího CEEDu kontrolka po rozsvícení už nezhasla) a sice se klepalo, ale pořád jelo i mírně zrychlovalo :) A pamatoval jsem si, že pár lidí na KIA fóru reportovalo, že v 15 000 - 25 000 měnili jednu nebo více cívek.

-- 18. 9. 2023 16:51 --

maincoonsback píše:Má přehled no.
Žádnej srac...

:-)

:-D



1.5TSI jezdí běžně na dva válce a taky jen trochu klepou. :)
impact
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků