Výběr nového auta v roce 2022...

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 5. 2023 16:17

Goesson píše:
maincoonsback píše:Jo to je samozřejmé. V kopci to funguje... to jo, na všech autech. Jen to samozabrždění po zastavení na rovině NE. K otmu má právě to autohold sloužit. Třeba i u sutomatu, aby to auto na křižovatkách nikam neutíkalo...


co konkretne myslis utikanim na krizovatce?

Že když pustíš brzdu, tak se auto bez plynu rozjede.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Goesson 31. 5. 2023 16:44

Tak to musi byt hodne maly kopec jinak tl stoji “na plynu a spojce”
Goesson
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 5. 2023 16:51

Však jo.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 31. 5. 2023 17:46

Goesson píše:Tak to musi byt hodne maly kopec jinak tl stoji “na plynu a spojce”

Já nemluvil o kopci...
Ale to je asi jedno. Myslím že si chápal hned co myslím a pokud ne, tak teď už to víš.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 5. 2023 17:49

Tak sem se díval do manuálu a to automatické zapínání a vypínání ruční brzdy se dá natvrdo vyřadit, ale kdo by to dělal, že...
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Goesson 31. 5. 2023 17:49

Ja to hlavne nechapu. Pokud mam zarazenontakmprece nepoustim brzdu a nejaky auto hold nepotrebuji. Pokud se mi brzda mechfe drzet davam P a zase zadny autohold nepotrebuji ne?

Ja to uprimne nechapu. Ano v kopci ok pomuzeme prevodovde a spojce ale to pro rozjezd ne pro stani.

Nebo nekdo dela to ze ma prevodovku v D a vse pusti a necha to drzet autohold? Pokud jo pak jsme nasli duvod ze nekomu sype dsg po 9000 km
Goesson
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 5. 2023 17:50

Já to tak dělám ve 100% případů, prostě zastavím a pustím nohu z brzdy. Co je na tom špatně? Od toho ten autohold je, ne?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Goesson 31. 5. 2023 17:53

To ja nevim. Mam to vyple. A dsg jede jak za mlada
Goesson
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 31. 5. 2023 17:58

Dobře pro tebe.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 31. 5. 2023 18:31

A teď si predstav, že jsou lidé, kterým se prostě na té brzdě tou nohou stát nechce... A ti si tam dají ten auto hold...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Goesson 31. 5. 2023 18:32

Ziju realitou. Metreba si veci predstavovat
Goesson
Inventář

Odeslat příspěvekod kurtoid 31. 5. 2023 18:37

Nejlepší je třeba Peugeot v režimu sport. Nechat tam D, kdy se hydroměnič pořád točí a je zařazená rychlost, do toho mu plácnout ruční brzdu :) Je to geniální řešení třeba na hledání závady typu spuštěná klimatizace hnaná řemenem způsobuje mega vibrace, pokud se točí hydroměnič. Jen jsem teda musel dávat bacha na to, aby mě to auto nepřejelo :) Naštěstí závada dohledána a mnou vyřešena :)

Ale tak jak na Peugeot plivu a plivu, tak se to nějak ustálilo a posledních 5k km všechno cajk. Třeba to auto ještě překvapí. Možná jsem na něj moc přísný. Je to prostě segment B, ten jsem nikdy od řidičáku neměl.

Ale i trochu k věci a k vaší debatě. Není DSG jako DSG. Goes asi nefunguje s DQ200 - to je opravdu takové DSG z Wishe... Jako poslouží, ale těch kompromisů je tam pro každého autíčkáře trochu moc.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod majkom 31. 5. 2023 18:38

D - jedu, pokud chci na chcili zastavit, drzim k tomu brzdu, chci se rozjet pustim brzdu.
P - vzdy kdyz zastavim a chci vystouoit/cekam dele napr na cervene u kolejnuc, hodim tam p, pustim brzdu..

Jestli to nekdo dela jinak, je divnej
majkom
Štamgast

Odeslat příspěvekod -pb- 31. 5. 2023 18:39

já jsem třeba přínos autoholdu nějak nepochopil, v kolonách místo aby se jen pouštěla brzda, tak se s ním musí rozjíždět přes plyn a parkování taky opruz
-pb-
Inventář

Odeslat příspěvekod Goesson 31. 5. 2023 18:41

Ja to rikal…
Goesson
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků