3 dětské sedačky do 750k

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Marv_S 28. 3. 2023 06:48

Čau garážníci,

výběr zmíněného při současných cenách a nabídce mě úplně netěší, tak jdu pro radu, jestli jsem nevynechal něco zajímavého.

Jaké jsou požadavky?
- Na preferenci značky jsem rezignoval
- Nové nebo do dvou let stáří s menším nájezdem
- Umístění 3 dětských sedaček
- Kombi, MPV, SUV, liftback
- Ideálně benzín (automat nebo manuál, to je fuk)
- Výbava tak nějak běžně (alespoň socka led nebo xenony, autoklima, tempomat..), v tomhle ohledu jsou i holobyty celkem berné v dané ceně, co jsem koukal

Co mi z toho orientačně zatím vyšlo?
- 5008 (96kW mi přijde trochu málo, ale pak už je to drahé, vesměs stejný otazník u C5)
- Možná C5 Aircross (tady by se měly židle vejít vedle sebe, ale teoreticky, nemám reálně vyzkoušeno)
- Tarraco (7 míst verze v holobytu)
- Touran (tady mi to přijde už celkem dost drahé, vesměs možný jen ojetý v holobytu)
- Jogger (teď někdy by asi měl být ten hybrid, co by nemusel špatně jet se 103kW)
- Citroën Grand C4 SpaceTourer (dá se najít pár z 2022 nových, ale přijde mi to už na pohled takové generačně starší, hlavně uvnitř, na druhou stranu 160k + automat)
- Líbí se mi Tourneo Connect, ale mám tu k tomu výtku od ženy: typově auta jako Berlingo, Rifter ne, protože už to vypadá moc jako dodávka, takže ty vynechme

Napadá Vás nějaká vhodná alternativa? Co byste případně ze zmíněných volili?

Díky moc
Marv_S
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m_tsch 28. 3. 2023 06:59

1, máš nádhernej avatar :love: :love: :love:
2, ber tohle https://www.sauto.cz/osobni/detail/chry ... /188770443
Říkám na svou čest, Toledo je the Best.
m_tsch
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 28. 3. 2023 07:30

Jogger 3 detske sedacky? Kdyz pominu, ze prostredni nema isofix, tak i tak si myslim, ze se tam nevlezou. Dyt je to sandero s batohem. Zkousel to nekdo?

Jeste teoreticky Grand Scenic, ale to uz jsou tak dvouleta auta (s petiletou zarukou). Jde tam 1.3 TCe az 118kW. Automat i manual.
Pred casem to resil kamarad (podminka byla sedmimistne) a nakonec koupil grand scenica. Spacetourer nebyl v CR snad jediny a rekli mu, ze uz nejde (a ani nepujde) objednat. Renault byl na tom podobne, takze jsme museli do Nemecka.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marv_S 28. 3. 2023 07:35

m_tsch píše:1, máš nádhernej avatar :love: :love: :love:
2, ber tohle https://www.sauto.cz/osobni/detail/chry ... /188770443

Toledo si nechám jako druhé, mám ho moc rád. Ty brďo, to by mě asi sežralo za benál :D

-- 28. 3. 2023 07:38 --

maXX_CZ píše:Jogger 3 detske sedacky? Kdyz pominu, ze prostredni nema isofix, tak i tak si myslim, ze se tam nevlezou. Dyt je to sandero s batohem. Zkousel to nekdo?

Jeste teoreticky Grand Scenic, ale to uz jsou tak dvouleta auta (s petiletou zarukou). Jde tam 1.3 TCe az 118kW. Automat i manual.
Pred casem to resil kamarad (podminka byla sedmimistne) a nakonec koupil grand scenica. Spacetourer nebyl v CR snad jediny a rekli mu, ze uz nejde (a ani nepujde) objednat. Renault byl na tom podobne, takze jsme museli do Nemecka.


To třetí jsem myslel na tu jednu sedačku ve 3. řadě, ale není tam isofix. Ten má tuším na 6. a 7. jen Touran.

Ta říše je taky možnost, nabídka je tam u těchto věcí výrazně větší a často i příznivější cena.
Marv_S
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cpt_Slow 28. 3. 2023 07:43

nezozralo, pentastar je naozaj fajn motor
R6 320kW, R4 1.3+el 160kW
cpt_Slow
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 28. 3. 2023 07:43

grand scenic v poslední generaci ale neměl 3 samostatné sedačky
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olsztyn 28. 3. 2023 07:56

Vypadá to že není úplně na prvním místě v preferencích ale zajdi do VW a nech si udělat nabídku na něco takového
https://konfigurator.volkswagen.cz/cc-c ... raton%20Ed
Je to pro sedačky vzadu širší než Tarraco a má to takovouhle dětskou výbavu.
Myslím že pod 800 se dostaneš určitě
Ve světě motorů teď tomu motoru (Evo2 - od jara 2022) tomu na válci naměřili 123kW, krouťák nepamatuju ale taky znatelně vyšší. Kdyžtak můžu večer vyfotit a poslat komplet test. Jinak já mám Tourana 2018 ještě s 1.4kou a pro rodinu fakt praktický, výkon nechybí.
Nic proti tomu dieselovému citroenu, ten je myslím trochu větší
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marv_S 28. 3. 2023 08:16

Zkusím tam napsat, jestli nějak pohnou s cenou, ať mám představu. Je pravda, že jsem nedávno někde četl v diskuzi, že někdo sháněl něco od Škody (Karoq myslím) a ve finále dostal o hodně lepší nabídku na skladový Tiguan.

Když mi pošleš ten test, budeš moc hodný.
Marv_S
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 28. 3. 2023 09:27

Mno 123kW, asi pockam este na merania od chip typkov, bo u nich som take cislo este nevidel...
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 28. 3. 2023 12:17

Berlingo, Rifter jsou jen v elektrice. Jedině bráchu od Toyoty.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod mrazik 28. 3. 2023 12:29

Touran ma prostredni sedacku uzsi a kufr je mensi nez u plnohoodnotnych MPV - das tam kocarek s hlubokou korbou a kufr je plnej.
Za me S-Max, ale to je skoro mega. 3 plnohodnotne sedacky, velky kufr.
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 28. 3. 2023 12:35

Kolik má s-max velikost kufru? Touran 2017 a novější (tedy ten poslední) má myslím něco přes 800l a přijde mi to veliký teda dost (žena má) ;-)

-- 28. 3. 2023 13:40 --

tak jsme našel u s-maxe 854l a u tourana 835l
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olsztyn 28. 3. 2023 12:45

800 počítají buď při druhé řadě sedadel posunuté dopředu nebo až po strop každopádně to 800 nemá ani náhodou. Já jsem se výměnou plnohodnotné rezervy za dojezdovku (snížením podlahy) dostal odhadem na úroveň OIII kombi (tuším 610 litrů) možná lehoučce nad. Takže kufr celkem slušný.

Přijde mi že z těch čísel výrobců nelze vycházet, je potřeba přeměřit a odhadnout kolik je v podbězích. Ano Smax má kufr větší. Nejsem prodejce VW :-D
Naposledy upravil Olsztyn dne 28. 3. 2023 12:47, celkově upraveno 1
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 28. 3. 2023 12:46

Já to spíš psal kvůli tomu srovnání, že s-max bude mít kufr větší, ale nemyslím si, že nějak zásadně.
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazik 28. 3. 2023 13:04

Ma vetsi kufr a za me zasadne, pokud se na to divam pohledem peticlenne rodiny, ktera bude vozit kocarek a hlubokou korbu a pozdeji sportovni.
S-Max pojme podvozek+hlubokou korbu a vedle je misto pro dalsi veci. Veci na tydenni dovolenou se vejdou v pohode a lze zatahnout roletu.
Touran das podvozek+hlubokou korbu a zbytek neni kam dat. Takze korba ven, podovozek ven, naskladat veci a jidlo, na to podvozek + hlboka korba a roletu musis nechat doma.
Na nejake litry v katalogu kaslu, to si kazdej pocita jak chce.
Tady Touran - https://www.daddylicious.de/wp-content/ ... 24x768.jpg
S-Max (pojme nejen kocarek, ale i box asi na psa) - https://www.the-kaisers.de/wp-content/u ... est-24.jpg
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků