Havarijni pojisteni - kurna kolik platite

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod polda 26. 9. 2022 10:50

Dotaz pojišťováka jestli auto stojí na ulici nebo v garáži vždycky padne.
polda
Inventář

Odeslat příspěvekod Marek71 26. 9. 2022 12:29

Jen pro zajímavost, moji skoro 10 let starou káru Lexus GS 450h mám teď pojištěnou komplet POV i HAV i sklo. A vychází to na 16500 KČ. Na podobné sumě jsem kdysi v Allianz začínal, v 2018, pak to mírně zvedli, kašlal jsem na to, ale loni už chtěli přes 19, tak jsem řekl ne. Uniqua mi dala to samé za necelých 17. Letos mi to chtěli zvednout i u Uniqa, na něco přes 18. Tak jsem tam volal a pořešili jsme to ještě o trochu níž, než jsem to měl.

Jinak, zajímavá je struktura pojištění... 3300 POV, 7800 HAV a zbytek je pojištění skel. Ale to sklo se vyplatí, jsem to jednou měnil a bylo to skoro 40 tis. :-)
Lexus GS 450h Premium 2013
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 9. 2022 12:35

Tomas B píše:
Dobrý duch píše:to je fajn. Ja jsem fanda pojsiteni a mam pojistene kde co, ale vzdy je nejaka mira, kdy uz si rikam, ze ne. Tchan mel pojisteny i favorit kdysi... mel hodnotu tak 70 v te dobe. Pojistka ho stala bura... mno to uz nevim zd abych daval... a je uplne jedno kde to je a neni...

Tak jasný, že si to člověk musí spočítat, kdy se mu to ještě "vyplatí". Ale nesouhlasím s tím, že je jedno, kde ti auto stojí, když se budeme bavit o krádeži. Praha na ulici není Horní-Dolní na zahradě nebo v garáži. A ono, že ti to někdo nabourá (a ujede) nebo se to tobě povede je taky určitě větší pravděpodobnost ve velkém městě než na vesnici.

rocne se ukradne cca 2500 aut... je jich tu 4,5 milionu, takze zrovna kradeze bych se u auta moc nebal.

a chapu, ze jsi pan z Prahy a vsechno ostatni je pro tebe vesnice. Tak to nezapomen dnes jeste 8x zminit.
anonymni

Odeslat příspěvekod MV_cz 26. 9. 2022 13:31

polda píše:Dotaz pojišťováka jestli auto stojí na ulici nebo v garáži vždycky padne.

Na to se mě nikdo nikdy neptal
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod polda 26. 9. 2022 13:34

Asi nejsi pan z Prahy
polda
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 26. 9. 2022 13:35

To ne, ale parkoval jsem to tu taky
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod Tomas B 26. 9. 2022 13:41

Dobrý duch píše:
Tomas B píše:
Dobrý duch píše:to je fajn. Ja jsem fanda pojsiteni a mam pojistene kde co, ale vzdy je nejaka mira, kdy uz si rikam, ze ne. Tchan mel pojisteny i favorit kdysi... mel hodnotu tak 70 v te dobe. Pojistka ho stala bura... mno to uz nevim zd abych daval... a je uplne jedno kde to je a neni...

Tak jasný, že si to člověk musí spočítat, kdy se mu to ještě "vyplatí". Ale nesouhlasím s tím, že je jedno, kde ti auto stojí, když se budeme bavit o krádeži. Praha na ulici není Horní-Dolní na zahradě nebo v garáži. A ono, že ti to někdo nabourá (a ujede) nebo se to tobě povede je taky určitě větší pravděpodobnost ve velkém městě než na vesnici.

rocne se ukradne cca 2500 aut... je jich tu 4,5 milionu, takze zrovna kradeze bych se u auta moc nebal.

a chapu, ze jsi pan z Prahy a vsechno ostatni je pro tebe vesnice. Tak to nezapomen dnes jeste 8x zminit.

To vypadá na nějaký bebíčko nebo tomu nerozumím. Nezmiňoval jsem to kvůli tomu, že JÁ jsem z Prahy, ale protože krádež nebo poškození auta prostě v Praze je násobně větší šance než jinde. Takže si toho pána nech od cesty, pak to vypadá jak to vypadá ;-)
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod motorol 26. 9. 2022 14:12

Jen to kde auto realne parkuje nikdo neřeší. Sedel jsem kdysi v Praze na squashi- 3 jsme přijeli autem, ale jen Ja jsem měl A na značce, takze jsem měl nejdražší povinné Ja. Teď už bydlím mimo, ale v praze jsem často a ručení levnejsi…
motorol
Inventář

Odeslat příspěvekod Uzenáč 29. 9. 2022 17:16

Zdravím Pánové mám na vás dotaz ohledně pojištění. Budu kupovat nové Sandero za
370 000kč.
Když to budu brát přes financování u Dacie tak to výjde na 3800měsíčně +- samotná pojistka bude 1500+- Pov+Hav+Gap na 5 let. Což je krásných 18k za rok.
A druhá možnost vzít si půjčku a pojistku přes Allianz kde mám pojištěné vše ostatní a tam by mě to vyšlo na 3100 s tím že samotná pojistka u Allianz by byla za 900kč 11k za rok ale Gap jen na 2 roky.Mám v plánu si auto nechat 10let+.Najedu ***** něco kolem 6k ročně a převážně po městě.
Říkal jsem si že by nemuselo být špatný za dva roky pojistku zrušit a udělat si u někoho jiného Gap ještě na 2 roky ta cena po dvou letech nepůjde přece tak dolů a furt bych ušetřil nějakou káču.
Nějaké nápady ? :-D
Uzenáč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 29. 9. 2022 17:38

MV_cz píše:
polda píše:Dotaz pojišťováka jestli auto stojí na ulici nebo v garáži vždycky padne.

mně se ptjí vždy, jak píše polda, má to vliv na cenu pojistky, dědek
metyn
Inventář

Odeslat příspěvekod Jean ViC 29. 9. 2022 18:03

Mě u Kopp nikdy
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 9. 2022 19:01

Uzenáč píše:Zdravím Pánové mám na vás dotaz ohledně pojištění. Budu kupovat nové Sandero za
370 000kč.
Když to budu brát přes financování u Dacie tak to výjde na 3800měsíčně +- samotná pojistka bude 1500+- Pov+Hav+Gap na 5 let. Což je krásných 18k za rok.
A druhá možnost vzít si půjčku a pojistku přes Allianz kde mám pojištěné vše ostatní a tam by mě to vyšlo na 3100 s tím že samotná pojistka u Allianz by byla za 900kč 11k za rok ale Gap jen na 2 roky.Mám v plánu si auto nechat 10let+.Najedu ***** něco kolem 6k ročně a převážně po městě.
Říkal jsem si že by nemuselo být špatný za dva roky pojistku zrušit a udělat si u někoho jiného Gap ještě na 2 roky ta cena po dvou letech nepůjde přece tak dolů a furt bych ušetřil nějakou káču.

To druhe vypada lip
anonymni

Odeslat příspěvekod rosta12345 30. 9. 2022 05:48

Uzenáč píše:Zdravím Pánové mám na vás dotaz ohledně pojištění. Budu kupovat nové Sandero za
370 000kč.

Gap dělá většina pojištoven jen na 2 roky stáří auta, svého času když jsem to řešil tak akorát ČSOB do 5 let.
rosta12345
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MV_cz 30. 9. 2022 05:56

metyn píše:
MV_cz píše:

mně se ptjí vždy, jak píše polda, má to vliv na cenu pojistky, dědek

Tak u vás jsou ty tornáda, nedivim se
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 9. 2022 06:02

Teda na misto parkovani de mne taky nikdo neptal.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka