Zimni pneu Kormoran vs. Kleber vs. Sava

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod bob from prague 7. 12. 2005 17:54

Ahoj, potřeboval bych, prosím, poradit. Chci si co nejdříve koupit zimní pneu v rozměru 185/60/R14. Vybírám si mezi těmi levnějšími. Nyní se rozhoduji mezi Kormoran Snowpro (nejlevnější), Kleber Krisalp HP (letní mám Kleber a jsem spokojený) a Sava Eskimo S3 (četl jsem několik dobrých ohlasů).

Máte zkušenost s některou z výše zmiňovaných značek, ev. s některým z konkrétních typů? Osobně bych bral asi ty nejlvenější, tj. Kormorany, ale vůbec nic jsem o nich neslyšel ani nenašel.

Za rady a názory k tématu předem velmi děkuji.


Bob

#brasci: tema presunuta do vhodneho fora
bob from prague
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 7. 12. 2005 17:55

Co třeba Debica?Když už ušetřit.
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod bob from prague 7. 12. 2005 17:59

Debicy nemaji tam, kde budu kupovat. A kupovat tam budu proto, ze mi tam daji dobre ceny.
bob from prague
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wendy 7. 12. 2005 18:04

Sava Eskymo S3 mám na autě. Při běžných situacích se chovají výborně, na limit jsem se s nima ještě nedostal - neříkám, že auto třeba na ujetým sněhu neustřelí, ale to záleží spíš na rychlosti jízdy, než na gumách.
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010

Check my www:-)
wendy
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 12. 2005 18:16

bob from prague píše:Ahoj, potřeboval bych, prosím, poradit. Chci si co nejdříve koupit zimní pneu v rozměru 185/60/R14. Vybírám si mezi těmi levnějšími. Nyní se rozhoduji mezi Kormoran Snowpro (nejlevnější), Kleber Krisalp HP (letní mám Kleber a jsem spokojený) a Sava Eskimo S3 (četl jsem několik dobrých ohlasů).

Máte zkušenost s některou z výše zmiňovaných značek, ev. s některým z konkrétních typů? Osobně bych bral asi ty nejlvenější, tj. Kormorany, ale vůbec nic jsem o nich neslyšel ani nenašel.

Za rady a názory k tématu předem velmi děkuji.

Bob
/quote]

hm, kdyz uz levne pneu, tak proc ne treba Matador MP 58 Silika? Ja mam Matador MP 56 Silika na O1 a byl jsem spokojen - maly valivy odpor, prijatelne vlastnosti v brecce a snehu, jen na ledu nic moc...

Mam jeste zkusenosti s Kormoranem a Debicou (letni) a uz bych je nikdy nebral ...
anonymni

Odeslat příspěvekod marepa 7. 12. 2005 18:29

no mel sem penu jak kormoran tak klebr a dokonce i savu , .. akorat ze kormoran a klebr pouze letni

kormorany byly fakt hruza (mel sem je jenom na jedne naprave a slo to dost poznat) klebr byly ok... ale proti nynejsim GoodYear Hydragrip3 nic moc :)

co se Savy tyce, tak mi prijdou dost vpohode (za tu cenu) .. pirelli snowsport to nejsou ale za tu cenu mi prijdou super .. priste snad vyzkousim nejake jine, abych mohl porovnat :)
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 7. 12. 2005 18:30

Muj pneuservisak strasne chvali Savy, sam na nich i jezdi pry je to v segmentu levnych gum to nejlepsi co muzes koupit. Mam ale pocit, ze sehnal nejaky uzasne levny zdroj a tudis je rad prodava. :)

S Kleberama mam vyborne zkusenosti, rodice je maji (zimni) na Oktavce uz treti zimu a jezdi se s nima skvele. Drzi, neklouzou, pri zaberu i brzdeni jsou velmi dobre. Mel jsem donedavna podle jejich kvality za to, ze se jedna o "premiovou" znacku pneu, ne o low-end.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod marepa 7. 12. 2005 18:32

fija: asi se shodneme .. letni kormoran hruza a des :)
diky nim (na zadni naprave) sem dostal 360hodiny :)
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 7. 12. 2005 18:33

marepa: v lete nebo na snehu? :)
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 12. 2005 18:36

p0etrik píše:Muj pneuservisak strasne chvali Savy, sam na nich i jezdi pry je to v segmentu levnych gum to nejlepsi co muzes koupit. Mam ale pocit, ze sehnal nejaky uzasne levny zdroj a tudis je rad prodava. :)

mel jsem pred 7 lety Savy na Mazde 323 a hrozne kouzaly + mely spatne bocni vedeni (mekke bocnice). Ale mohly se za tu dobu zlepsit, to je fakt ...
anonymni

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 7. 12. 2005 18:38

Ja mam zase na aute Kormorany v ramci utracenych penez si urcite nestezuji, je fakt ze moc zkusenosti s pneu obecne nemam ale oproti letnim (prezouval jsem pozde) je ten rozdil obrovsky - o to mi slo.
_DAVE_
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marepa 7. 12. 2005 18:42

p0etrik: za vydatneho deste v lete :) v zime bych na letnich nejel :) a uz urcite ne jako hovado :)
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 12. 2005 18:46

a v lete jezdis jako hovado (v muzskem pripade jako vul, dama by jela jako krava)? :D
anonymni

Odeslat příspěvekod marepa 7. 12. 2005 18:50

no v podminkach, ve kterych se mi to stalo, tak jezdim na plny knedlik :) .... jel sem tahlou zatacku asi 90-110 :) a holt cormorany (byt nazev napovida urcitou pribuznost) si s vodou moc poradit neumely :)
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 12. 2005 19:07

nojo ... tak to pak sedi tvuj popis stylu jizdy :-)
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků