Zimní pneu

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod glider 19. 12. 2022 19:59

To je prekvapenie, ze pneu s novym vysokym dezenom je na snehu ok.
Pockame este na pana s Matadorkami a mame to komplet.

To ze si kupil budget pneu stale plati.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 19. 12. 2022 20:23

Ja je mel na kuge a musim rict, ze me rovnez nezklamaly, na octu byly v uzsim vyberu, no nakonec jsem dal prednost hankook..
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 19. 12. 2022 20:26

Ja nehovorim, ze to je nepouzitelne.

Len ten vyber bol taky, ze jazdis 200 a vyberas Nexeny, len to som si dovolil napisat.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Já první 28. 12. 2022 13:28

zimní pneu jsou ptákovina

Dělo se zcela pravidelně, že politici předstupovali před veřejnost s tím, že musí řidičům uložit nějaké nové povinnosti a zákazy, aby bylo lépe. Jenže, když se podíváme blíže, zjistíme, že žádné „lépe“ potom nebylo.
Tak zavedli povinné zimní pneumatiky. Vždyť se podívejte, jak to na těch silnicích vypadá! Nezodpovědní řidiči na letních pneumatikách způsobují dopravní kalamity. Důvěřivá veřejnost to přijala. Experti to říkají, policisté to říkají, tak já se uskrovním a utratím peníze za něco, co potřebuji čtyři dny v roce, abych ukázal, že jsem ten zodpovědný. Výsledek? Není žádný, opět čteme o kalamitách, možná ještě horších než předtím, protože za údržbu silnic se nejspíš necítí zodpovědný už vůbec nikdo.

https://dfens-cz.com/stastnou-cestu-bez ... h-expertu/
Co můžeš odložit na zítřek, nedělej dnes.
SatanWagen 2.0 TSI 206 kw. Das Škoda Auto.
Skočte si do značky.
Já první
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 28. 12. 2022 13:30

glider píše:To je prekvapenie, ze pneu s novym vysokym dezenom je na snehu ok.
Pockame este na pana s Matadorkami a mame to komplet.

To ze si kupil budget pneu stale plati.

Matadorky jsem měnil, nový už neměli :-(
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 28. 12. 2022 19:10

glider píše:Ja nehovorim, ze to je nepouzitelne.

Len ten vyber bol taky, ze jazdis 200 a vyberas Nexeny, len to som si dovolil napisat.


Už mám na toto taky jiný názor než dřív.
Doba pokročila. Technologické postupy pokročily, a na materiálech šetří každý...

Raději novou Matadorku, než 4 roky starou Continentalku... A pokud Matadroka zestárne, tak tomu prostě člověk musí přizpůsobit jízdu, tak jako když zestárne Continentalka.

Mimoto... Třeba Jeep s těma 2,3 tunama váhy ty pneumatiky žere před očima, takže kupovat tam nějaké hitech předražené pneu je už z mého pohledu mimo mísu.

Na autě s rozumným rozměrem a kde to vydrží trochu dýl, se dá ta volba ještě nějak odůvodnit..., Ale vyhazovat v dnešní době peníze za pryže není z mého pohledu to the best rozhodnutí.

A pořád plati... Podívejte se, na čem jezdí 80% řidičů na silnicích. Je to docela děs stav těch pneu ... /A o znacce ani nemluvím, Barum je spíš to lepší/.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 28. 12. 2022 19:19

Blbost, jen si obhajuješ že nemáš na banány :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 28. 12. 2022 19:23

Presne tak :D
Takze usetrim na gumach, lebo doba pokrocila haha
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 28. 12. 2022 19:25

No... Pořád víc než na univerzálky... :-)

Jinak.. ne je to popis reality.

Najdu si nejlépe vycházející pneu za co nejlepší cenu. Tecka. A bude to fungovat.

Zrovna s těma matadorkama jsem na tu zimu velmi spokojený ... To byl dobrý deal...

Na autě mám Pirellky taky cajk, ale už to bylo třeba zbytečně o 4000 na sadu dražší než muselo být, kdyby tam byly třeba ty Hankooky. Dneska už vím, že zbytečně.

Thats all.

V létě bych už asi taky víc řešil výdrž těch pneu, než cokoliv jiného.

Ty rozdíly jsou tak malé, že je zbytečne se tim nějak víc zabývat. /Myslím u znackovych pneu/. Je potřeba jen zjistit vyloženě prusery a těm se vyhnout.

-- 28. 12. 2022 19:27 --

glider píše:Presne tak :D
Takze usetrim na gumach, lebo doba pokrocila haha

Ty píšeš ušetřil... Já to spíš vnímám, že s ohledem na realitu provozu přeplatil.

-- 28. 12. 2022 19:37 --

Jinak... Kdyby to bylo podle mýho ... Tak celej rok jezdím na kvalitnich letních s rozumným vzorkem a tady na horách mám když napadne sníh nějaké vraníky s vysokým vzorkem.... A byl bych spokojenej jak blecha. Ale to je z pohledu legislativy a praktického používání skoro nereálné. Ale bylo by to to nejlepší.

-- 28. 12. 2022 19:45 --

Haa, sláva, už dělají i v mem rozměru.

https://www.pneusoukup.cz/pneumatiky/de ... -protektor

Toto jsou jediný pneu u nás do sněhu a ledu.... V tomto rozměru.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 28. 12. 2022 19:50

Na terenak asi nic lepsie neni.
To musi mat zaber ako svina.

Obrázek
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 28. 12. 2022 19:57

Přesně.

Problém je v tom, že třeba klasicky zimní dezén /severský/ do sněhu tady prostě nekoupíš.

To co se prodává u nás jako zimní pneu, není vzorek do sněhu.

Sníh a blato potřebuje vyšší vzorek a další atributy.

Pak je jediná možnost ten vraník...

Jestli je u nas na trhu třeba v mým rozměrů tak max. Dva vzorky vhodné do sněhu, tak je to moc. Asi ani to ne.

-- 28. 12. 2022 20:01 --

Třeba občas jde sehnat od Nokianu
HAKKAPELIITTA, ale ta třeba stojíva v mým rozměru 8000/kus... A to není ani ta pro přípravu na hroty. To je prostě masakr. Ale to je pak pneu do sněhu a ledu.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Nekenieh 28. 12. 2022 20:12

Po sněhu s v ČR prakticky nejezdí. Když náhodou nachumelí, tak i na okreskách kde se nesolí se to za půl dne ujezdí a pak se jezdí víceméně po posypaném ledu. Tož nějaké záběrové schopnosti na sněhu by mne mohly zajímat akorát tak kvůli těm 200 metrům, které to mám úvozem do vsi. No a kvůli tomu přece gumy vybírat nebudu. Stejně se vždycky nějak dohrabu.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod PatV 28. 12. 2022 20:44

maincoonsback píše:Přesně.

Problém je v tom, že třeba klasicky zimní dezén /severský/ do sněhu tady prostě nekoupíš.

To co se prodává u nás jako zimní pneu, není vzorek do sněhu.

Sníh a blato potřebuje vyšší vzorek a další atributy.

Naopak. Severský zimní gumy jsou zásadně lepší na ledu. Na sněhu není tak velký rozdíl proti klasické středoevropské zimní gumě.
3.0 V6
2.0 R4
PatV
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod podikk 7. 4. 2023 05:09

Cus, kamaradce vybiram zimni gumy na rapida, 215/45 R16 86H, ale v tomhle rozmeru nic neexistuje, jen zatezovy 90V, kde i blby Barumky stojí 2500,-. Tvl, co to v ty Skodovce tam davaj za debilni rozměry?
Tvl, a alternativa 180/65 R15 84H, kde by musela koupit i plechace, tak existuje jen 84T.
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 7. 4. 2023 05:37

Tak vyšší index můžeš v pohodě použít. Nižší na zimu taky, jen si musíš nalepit nálepku na přístrojovku, nebo zapnout pípání při 190 km/h :D
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků