Aktivni a pasivni reproduktory v autě.

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ice.dogg 10. 2. 2008 19:11

Ted si kupuju nový auto, v zakladni výbavě ma radio s CD a 4 pasivnimy reproduktory s celk. výkonu 40W.
Za příplatek 9000 kč mužu mit radio s CD a mp3 a 8 aktivnimy reproduktory s celk. výkonem 80W.

Jak velký je rozdil? Je 40W malo?
ice.dogg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 2. 2008 19:18

co je to pasivní a aktivní reproduktor? aktivní má v sobě výhybku a zesilovač?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Goggy 10. 2. 2008 19:20

ano aktivni ma v sobe zesik
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 10. 2. 2008 19:20

mikicz: Ano, měl by mít v sobě zesilovač a udává se to u wooferů tak tady to bude asi, že reproduktory budou napojeny na zesilovač, ale nechce se mi věřit, že všechny :hm
U sebe v autě mám taky 8 repro a na zesilovač jsou připojeny jen 2 největší repro v platu.
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HondaMan 10. 2. 2008 19:35

Nějak moc si nedovedu představit, jak by to bylo technicky řešeno, pokud by byl součástí každého reproduktoru zesilovač...
Ke každému repro. by bylo, krom signálových kabelů, přivedeno napětí, které by způsobovalo rušení signalu atd atd...
Teoreticky to možné je, ale nemyslím, že by za 9000kč dávali k autu 8 zesilovaču..
Spíše bych to viděl tak, že reproduktory budou připojeny ny ext. zesilovač...
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 2. 2008 20:05

HondaMan: taky si nedovedu představit autorepro s vestavěným sesilovačem a hlavně ovládání toho zesilovače. Taky bych to viděl na 8 repro s tím, že je přidán zesilovač protože standardní ISO zná 4 repro.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 11. 2. 2008 07:42

já bych to podle zadání viděl takhle.. základ budou nějaký koaxy, nebo širokopásmový repro bez výhybek .. standart... příplatek budou komponentní repro (min. 2pásma odděleně) opatřený ext. zesilovačem a výhybkou pro to, že repro budou zvlášť pro pásma vejšek, basů event i středů....
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spiridon 11. 2. 2008 12:25

Můžu se zeptat co je to za auto? Jinak pokud nejsi hi-fi nadšenec, tak rozdíl snad ani nepoznáš. Auto není poslechová místnost, pokud by jsi ho chtěl ozvučit opravdu kvalitně, tak se nedoplatíš. Pro běžný poslech 4 repra s udávaným výkonem 40W stačí víc než bohatě. A investovat 9000 do možnosti poslouchat mp3 navíc asi není právě nejrozumnější. Asi by bylo dost zajímavé obě možnosti si vyzkoušet. Ale dost pochybuju o tom, že prodejce takovouto možnost nabídne.
Spiridon
Nováček

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 11. 2. 2008 12:44

Rozdíl pozná i člověk co není hi-fi nadšenec. Hi-fi nadšenec by stejně nebyl spokojen....
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kmarty 11. 2. 2008 17:33

Ja se zeptam jinak: Co to je ten "celkovy vykon"?

To jako scitas ty cisilka u repraku co konceji pismenem "W"?
Jestli ano, tak nemusis, je to uplne zbytecne. Nema to zadny vyznam a navic to neni vykon, ale zatizitelnost ( = kolik snesou nez shori).
Jakej to "udela kraval" to ma pramalo spolecneho. A co do kvality zvuku jeste mene.

Jinak 15 W vykonu (sinus) z radia (ci spise ze zesiku) staci bohate na ochluchnuti. Potiz je v tom ze se clovek casteji setka s podivne vysokyma hodnotama ktere s realitou moc nekoresponduji.

Dalsi vec co mne prekvapuje je scitani jednotlivych menicu v soustave jako kdyby to byly jednotlive reproduktory. Asi neco v obdobnem stylu jako "Cim vic prouzku, tim vic Adidas".

No, nebude preci jen lepsi jit a poslechnout si jak hraje jedno i druhy? Preci jen budes to poslouchat ty, ne nekdo z fora Autorevue.
A az to uslysis, tak si myslim ze si snadno rozhodnes sam jestli to za to stoji.
kmarty
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 11. 2. 2008 18:55

kmarty: 15 W je dost možná u výšek. U středů bych si už tak jistý nebyl a pro basy je to přímo žalostně málo
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kmarty 11. 2. 2008 22:21

Vana666 píše:kmarty: 15 W je dost možná u výšek. U středů bych si už tak jistý nebyl a pro basy je to přímo žalostně málol/quote]
Ja si stojim za svym. Stejne tak si stojim za tvrzenim ze vetsina radii co se honosi napisem 4x55W (nebo i vic) ma stezi prave zminenych 15W (na kanal).

Radio, ktere by opravdu dokazalo dat trvale 4x55W by muselo mit o poznani silnejsi napajeci vodice, protoze bude mit odber bezmala 30 amper (trvale!).

Takze se dostavame k tomu zakladnimu problemu - Co vlastne to cislo na radiu znamena. Ze se tu a tam vyskytnou jehly az 55W na kanal? To je informace k nicemu. Ale na prospektu to vypada lepe (je to vetsi cislo :-) ). Co na tom ze uz je to daleko za hranici poslouchatelnosti.
kmarty
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 11. 2. 2008 22:48

kmarty: klidně si stůj za svým, má to dokonce výhodu že neutratíš žádné peníze za subwoofer a zesilovač k němu.

Jinak k výkonu - slušný výrobce ho uvede v technických datech včetně údaje sinus nebo špička nebo aspoň při jakém zkreslení
to už přece jen něco napoví
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oscar 11. 2. 2008 22:49

citlivost - to je to kouzelne slovo ktere se tu jeste neobjevilo.
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod steirn 11. 2. 2008 22:53

Zkus se poptat na http://mysticaudio.cz...
...chevy caprice the best...
...jeden z FRIDAY NIGHT RIDERS...ameriky v Brně....www.fridaynightride.cz
steirn
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků