Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz
Antiradary BEL píše:Ale pouziva! Jsou totiz pasivni a aktivni antiradary - rusicky, kde aktivni primo rusi a pasivni jenom nejak "micha" puvodni signal s "bilym sumem" a nic pry nevysila a bla, bla, bla, jelikoz stejne nefunguje. Na Internetu je toho hromada, staci zadat "passive jammer" a cist a cist.
Snail píše:Zase jsem se dočetl v tisku - http://ihned.cz/1-10072180-18773660-007000_d-fe :
Lidé si budou muset zvyknout i na fakt, že policisté mohou vybírat kauce nebo zakázat řidiči další jízdu. A také na to, že městští strážníci už nemusí měřit rychlost jenom ve své obci, ale napříště si klidně vyjedou i za její hranice. Nové pravomoce získají rovněž celníci. Poté, co vstupem země do unie přišli o podstatnou část své pracovní náplně, dostanou jiné úkoly - třeba kontrolu dálničních známek.,
tak zahlcuji MDČR dotazy:
Dobrý den. Vzhledem k novým pravomocem obecní policie dle nového zákona o provozu na pozemních komunikacích jsem se chtěl zeptat na nejasnost - může obecní policie měřit rychlost i mimo obec, např. na okresních silnících za hranicí obce?
Dle některých článků v tisku může, ale dle zákona 553/1991 Sb. České národní rady ze dne 6. prosince 1991 o obecní policii
platí v § 1 odstavec:
(5) Úkoly obecní policie podle tohoto zákona plní v obcích, které jsou městy 3) nebo statutárními městy,4) a v hlavním městě Praze městská policie.
(6) Obecní policie může na základě veřejnoprávní smlouvy (§ 3a) vykonávat úkoly podle tohoto nebo zvláštního zákona i na území jiné obce nebo obcí, které jsou smluvními stranami této smlouvy.
Podle tohoto zákona to může být pouze na území obce, ať už vlastní, nebo jiné, pokud mají smlouvu.
rozumím tomuto zákonu dobře??
Pokud ano, v případě měření rychlosti obecní policie mimo obec, mohu na strážníka podat trestní oznámení za zneužití pravomoci veřejného činitele?
Vzhledem k nízkým zákonným nárokům na obecní strážníky ve srovnání s Policií ČR (např. vzdělání) mám obavy o hon na řidiče s cílem naplnění obecní poklady.
Díky, v úctě ...m/quote]
pepek píše:"Z jedoucího vozidla dávají toto znamení kýváním paže nahoru a dolů nebo vysunutým zastavovacím terčem" - toliko hovoří zákon. Takže chlapce klidně pěkně protáhni, ať si provětrají ruku. Nápis "Zastav" si mohou strčit do pr..e, ten není nikde (v žádném právním předpise) definován a na něco takového není potřeba reagovat. Vše je v §79 z.č.361/2000....a/quote]
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků