On board kamera

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jean ViC 29. 12. 2016 10:54

glider píše:Mfilip to co je za kravinu.

nahodou je to pravda...

/vim ze se prepsal, chtel napsat cim mensi tim lepsi/
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 29. 12. 2016 11:08

glider píše:Mfilip to co je za kravinu.
Ked ti zamkne alebo zamknes par zaznamov a nebudes ich hned riesit, tak ti zostane pomerne malo miesta na prepisovanie.
A davat kartu z ruky? Preco by si to robil.
Mam 32GB, pri dnesnych cenach sa to neoplati riesit.

Proc hned kravina?

Ja mam pri rozliseni 1920x1280 a 30 fp nejakych 300MB/3min, takze na tech 8GB, co mam mi vleze vice než 60min záznamu. To mi osobne bohate staci na cokoliv. Jaky ma smysls tocit celou cestu treba do Prahy? Jaky
ma smysl natacet dokola a mit treba na karte poslenich 8h jizdy, k cemu to je? Kdyz budu mit nehodu, je to otazka zaznamu na par vterin a nic vic neni potreba. Kdyz tu kartu pripadne dam z ruky treba organu na prokazani sve neviny, tak organ muze projit vsechna videa, nejen to s tou nehodu a pokud na nich zjisti nejake me prestupky, muze mne za ne pokutovat, cili z tohoto duvodu je lepsi tam mit mene nez vice.

A zamykani zaznamu jako k cemu? Kolik tak duvodu k zamknuti soboru behem nejake cesty asi tak realne mas? Na to vsechno fakt bohate staci 8GB i mene, ale ne 64GB, to je naprosto zbytecne.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 29. 12. 2016 11:12

jaky je dukaz ze jsi ridil ty, kdyz to mas jen na tve kamere, to mohl kdokoliv komu jsi to pujcil...

-- 29. 12. 2016 12:12 --

noo a jak funguje zamykani souboru u trucam by me zajimalo, mate nekdo truecam?

-- 29. 12. 2016 12:14 --

to ja zamykani prave pouzivam, si zamknu nejaky zaznam, a pak treba jednou za mesic nebo za dva si vyndam kartu a podivam se na kompu
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 29. 12. 2016 11:18

mfilip, to máš jednoduchý, pokud se mi podaří dojet třeba do chorvatska za 6 hodin, tak budu tak nadšený, že si to celý musím nahrát na youtube :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 29. 12. 2016 11:24

Tak já třeba videa vůbec nezamykám, mám kamerku schovanou za zrcátkem a blbě se tam k tomu (aspoň z pozice řidiče při řízení) leze, takže mi naopak vyhovuje, že mám nahráno 6 hodin jízdy.

No a k tomu, že by delší záznam posloužil jako podklad pro trestání... To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že po mně nejdou, pravda :-))
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 29. 12. 2016 11:42

Jean ViC píše:jaky je dukaz ze jsi ridil ty, kdyz to mas jen na tve kamere, to mohl kdokoliv komu jsi to pujcil...

Predpokladam, ze to bude podobne, jako kdyz mne sejmou radarem. Ja budu muset rict, kdo ridil.
Jean ViC píše:to ja zamykani prave pouzivam, si zamknu nejaky zaznam, a pak treba jednou za mesic nebo za dva si vyndam kartu a podivam se na kompu

Na to ti fakt staci i tech 8GB

-- 29. 12. 2016 12:43 --

Lexx píše:No a k tomu, že by delší záznam posloužil jako podklad pro trestání... To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že po mně nejdou, pravda :-))

Základní pravidla pro použití kamery:

1) Kamera nesmí překážet řidiči ve výhledu z auta
2) Kamera nesmí zaznamenávat obličeje jiných osob - nesmí být na videu rozpoznatelné (zákon o ochraně osobních údajů)
3) Pořízené záběry nesmíte nikde šířit
4) Pokud záběry z kamery poskytnete policii, může je v případě vašeho porušení předpisů použít proti vám jako důkaz
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 29. 12. 2016 11:46

Vždyť je můžeš poskytnout i později ne? Nemusíš mu hned dat kartu celou... Nevím nemám zkušenost.
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 29. 12. 2016 11:51

Ja taky nemam zkusenost, ale dokazu si predstavit, ze v nekterych situacich ji muzu dat hned nebo mi muze byt i odebrana.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 29. 12. 2016 11:53

Tak to si nemyslím že by mi ji mohl odebrat. I když policajt lezl dovnitř aby vyfotil jak moc se mi poškodil interiér...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 29. 12. 2016 11:54

Jako vůbec nevím, proč bych měl záznam poskytovat policii. Když už, tak správnímu orgánu ve správním řízení. A jak píše Žán, dokaž, že na tom videu z předchozího dne, jsem to byl já, kdo řídil.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 29. 12. 2016 11:55

Já bych jim pak poslal až zestrih důležitého záznamu nedával na místě celou kartu
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 29. 12. 2016 11:58

Lexx píše:Jako vůbec nevím, proč bych měl záznam poskytovat policii. Když už, tak správnímu orgánu ve správním řízení. A jak píše Žán, dokaž, že na tom videu z předchozího dne, jsem to byl já, kdo řídil.

A kdyz te sejme radar tak jak to dokazujes? Taky musis rict, kdo ridil, vymluvy na osobu blizkou uz nefunguji. Jasne, ze muzes napasat, ze ridil Pepa z Honkongu, ale neni to zas tak jednoduche

-- 29. 12. 2016 13:00 --

Jean ViC píše:Já bych jim pak poslal až zestrih důležitého záznamu nedával na místě celou kartu

Dokazu si predstavit situaci, ze bude tezka havarka, auto roztriskane vsude po silnici, ja v nemocnici a policiste
budou zamerovat nehodu, delat takove ty ukony a pokud najdou v havarovanem vozidle nejake veci, me doklady, apod., mohou si samozrejme vsimnout zaznamoveho zarizeni a z nej vyjmout medium a vzit to jako dukazni material, ktery usnadni vysetreni pricin nehody.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 29. 12. 2016 12:02

Co mám dokazovat u stacionáru? Napráším řidiče a když ten se nepřizná, tak to jde za provozovatelem, v kostce.

Teď řeším průjezd STOPkou a mimo jiné je předmětem posouzení, zda zastavení hlídkou PČR a následná kotrola byla v souladu se zákonem. Důkazem jest videozáznam a samozřejmě, že jsem to ufiknul až po té STOPce, nejsem kkt :D
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 29. 12. 2016 12:15

Já jsem provozovatel, majitel i pojistník, jako každý u soukromého vozidla, takže v mé případě výmluvy nepomůžou a naprášit můžu akorát sám sebe. Takže takové rady, že můžu říct, že jsem auto někomu půjčil, jsou k ničemu.

Uvdel jsem příklad, kdy si myslím, že se může karta z kamery dostat do rukou PČR bez možností mého promázání. Ty píšeš o něčem jiném, otom se s tebou nepřu a pokud bych vědomě kartu někomu dával, tak si samozřejmě dám pozor na to, co na ní je. Ale může podle mně nastat situace, kdy se nedostanu k obsahu karty a tu jsem uvedl a neni zas tak nerealna.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 29. 12. 2016 12:19

Kartu nikomu nedám, a pokud bych měl hned na místě poskytnout záznam tak hodím do rádia, odtud zkopíruju dotyčný soubor na USB flešku a tu předám dám, solft
anonym

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků