On board kamera

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod glider 25. 12. 2022 20:51

Kludne si to daj na baterku aj to je moznost.

Kapacitne je to vpohode, ale mne by vadilo, ze mi nieco neustale cuca z baterky, preto ja mam vymysleny workaround s PB.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 25. 12. 2022 21:33

Přesně.
Sice by to měla řešit ochrana proti vybití, ale pochybuju, že to v zimě bude spolehlivé.
Navíc autobaterce to moc nepřidá, když bude mít napůl vycucaná, a přitom bude mět startovat.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 25. 12. 2022 21:35

Čičo píše:Powerbank keď máš v aute baterku? Čo je to za úchylárnu?! Obrázek

Dik za info o baterke v aute.
A smajlik z micubisi klubu tiez v tope.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 25. 12. 2022 21:47

Když se na to podívám trochu pesimisticky, tak pokud je to relativně nové auto, tak baterku stejně za dva roky oddělá inteligentní nabíjení, takže nějaká kamera, co z ní bude ještě během stání cucat (samozřejmě s detekcí nízkého napětí baterie a případným automatickým vypnutím, aby člověk ráno nastartoval) už asi nebude zas tak velkej rozdíl v životnosti baterie.
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 26. 12. 2022 09:18

No cucá to dost, i když mám hardwire kit s nastavením, při jaké úrovni napětí to má kameru odpojit, tak stejně když jsem to zapnul a nechal auto před servisem, tak než se k tomu dostali tak v protokolu hned byla zmínka o slabé baterii. Takže vcelku nanic tydle parkovací módy a vypnul jsem to (a v servisu stejně kameru vidí a odpojí z ní kablík než jede do dílny :D)
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 26. 12. 2022 18:19

impact píše:Když se na to podívám trochu pesimisticky, tak pokud je to relativně nové auto, tak baterku stejně za dva roky oddělá inteligentní nabíjení, takže nějaká kamera, co z ní bude ještě během stání cucat (samozřejmě s detekcí nízkého napětí baterie a případným automatickým vypnutím, aby člověk ráno nastartoval) už asi nebude zas tak velkej rozdíl v životnosti baterie.

Mam Octavku z 2018 a baterií možná původní možná z 2020 :)
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 27. 12. 2022 09:53

Menil som po 7,5 roku origo baterku v O3.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 4. 1. 2023 19:13

Čičo píše:Powerbank keď máš v aute baterku? Čo je to za úchylárnu?! Obrázek


Týmto: https://www.aliexpress.com/item/32867661773.html sa napichnem v poistkovej skrinke na poistku, ktorá je trvalo pod napätím.

Z pojistky se mi to moc nelíbí, já používám tohle
https://www.aliexpress.com/item/1005002719319472.html
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 4. 1. 2023 19:18

To je zajimava vec, to sem nikdy nevidel.Zaroven me ale sere ze je OBD nonstop pod proudem.Bych si tam nechal porad zapojenou diagnostiku abych mel taky trochu infotaiment z toho :))

-- 4. 1. 2023 19:18 --

glider píše:Kludne si to daj na baterku aj to je moznost.

Kapacitne je to vpohode, ale mne by vadilo, ze mi nieco neustale cuca z baterky, preto ja mam vymysleny workaround s PB.

Jj my spolu mame vymyslenej workaround.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 4. 1. 2023 19:28

Ja som to tam v P11 nechaval zapojene vramci vikendu, ked sa jazdilo.

Vie sa to aj uspat po necinnosti.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 4. 1. 2023 20:26

Právě to tlačítko na tom kabelu umožňuje přepínat mezi napětím nonstop a jenom při zaplým zapalování. Používám na kameru to druhý a funguje to ideálně.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 4. 1. 2023 21:01

To vidím poprvé, to je chytré.
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod andreasbaader 6. 1. 2023 17:22

lu.kas píše:Právě to tlačítko na tom kabelu umožňuje přepínat mezi napětím nonstop a jenom při zaplým zapalování. Používám na kameru to druhý a funguje to ideálně.



Diky,za odkaz. Zkusim to objednat. Ze pouzivas "to druhy" tim myslis co druhy?
andreasbaader
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 1. 2023 20:42

Jenom při zapnutém zapalování
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 6. 1. 2023 22:17

tak já kdysi někde četl, že kameru taky lze zapojit do OBD aby se nemusely dělat rozbočky z pojistek, ale pak to zas někdo zpochybňoval, aby se soustavným používáním toho OBD portu to nějak nedojebalo, ale asi to neva. Hlavně pokud tam má někdo strčenou 24/7 takovou tu BT diagnostiku, tak už by se to lidem hromadně odpalovalo, kdyby to byla pravda.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků