Elektro koutek

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Jaký Taycan si má Koubes koupit?
Modré kupé bez elektrických a větraných sedaček: https://t.ly/UR5UU 8 %  32%  [ 8 ]
Vínové granturismo s výše uvedeným (cena +150k): https://t.ly/4Q9oN 17 %  68%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 25

Odeslat příspěvekod Vana666 5. 2. 2023 21:00

Jo dnes u nás pěkně chumelilo
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazik 5. 2. 2023 21:35

Ja mam 24 panelu, cca 8.5kWp, ale rozdelene jih-zapad. Nicmene spotreba domacnosti 5kW je hezke, na to se nemam sanci dostat.
Ta spotreba ze site, k tomu dochazi proc ?
mrazik
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 5. 2. 2023 21:38

Tyhle spotreby popravde nechapu, u nas vcera 36kWh, dneska ani nechci videt, furt se pralo, varilo a manzelku jsem pristihnul navic pri zehleni :P Z toho topeni 9 a bojler 2.5 teda.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 5. 2. 2023 21:39

No normálně máme spotřebu 10-15 kWh, podle toho jak moc valí kompy, pračka, myčka, sušička, sporák, atd.

Spotřeba ze sítě upřímně nevím, žije si to trochu vlastním životem :D Ale co se povolily přetoky, tak už je to jen zlomek toho co bývalo. Většina teď jede z baterky. Takže jsem s tím asi v pohodě.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 5. 2. 2023 22:04

Hm to by ma bavilo sledovat.
Cely den kukat do app a rozmyslat ci nedam lampu nad panely, aby aj vnoci zarabalo :D
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 5. 2. 2023 22:18

no jo, některý dny do toho čumím furt jak dement :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 5. 2. 2023 22:31

to tě časem přejde, neboj :D
Tento hon, který zde dělá Mello, agat a ajif, by měl být trestaný. začíná to pomalu hraničit se šikanou.
pozpatku_fijA
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 5. 2. 2023 22:38

To bude podobný, jako sledovat zůstatek na spořáku s denním úročením :D
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazik 5. 2. 2023 23:33

Ja ted davam dohromady celkovy stav fve na lcd obrazovce. Bude tam jak aktualni, tak hustoricky ge firme grafu a cisel.
mrazik
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 6. 2. 2023 00:21

skoda, ze nedokazu mit arnolduv pristup, ze me nevadi po nich ty draty uprovovat atd. ale ono to fakt asi je jedno pak, prototoze kdyz to budu muset predelat, tak cena bez dotace je uz podobna jak od tech preprodavacu s "instalaci" :(

-- 6. 2. 2023 00:24 --

JardaB píše:Tyhle spotreby popravde nechapu, u nas vcera 36kWh, dneska ani nechci videt, furt se pralo, varilo a manzelku jsem pristihnul navic pri zehleni :P Z toho topeni 9 a bojler 2.5 teda.

co ti tam ***** zere 25kWh za den?

těch 55 za den je tak průměr když je kolem 0 ... zajímavý, že barák někde v horách vytopíš za 9kWh, ale zas máš 25kWh někde zmizlejch, ono on i za těch 34kWh topení na celej dům mě příjde velmi málo.

Obrázek
(takže mě zjeně nefunguje automatický přidávání elementů do této vizualizace)



Obrázek

V sobotu jsem doma teda moc nebyl a to topení v dílně jde stáhnout, když tam nejsem, aele demence, no zas řeši takový ojeby

Obrázek
takže asi jo, když celej den člověk není doma, tak se dotane na Jarda spotřebu

-- 6. 2. 2023 00:38 --

yndezit píše:Takže asi 24m2. To není až tak špatná produkce na takovou plochu, mi přijde.

Tak kolik hodin na to sviti slunce, ale vzhledem k ročnímu období a poloze slunce bych za tohle byl rád z 10kW panelů.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 6. 2. 2023 05:18

mrazik píše:Ja mam 24 panelu, cca 8.5kWp, ale rozdelene jih-zapad. Nicmene spotreba domacnosti 5kW je hezke, na to se nemam sanci dostat.
Ta spotreba ze site, k tomu dochazi proc ?

já mám 4 kw spotřebu normálně, zme ale jen 2 a přes den v práci, fve bez přetoků mi sežere tak 1,5 mwh denně takže mi narostla spotřeba o 1,5 mwh /cca 30 - 60 wh jde do baterek neustaále k vůli udržování + něco málo střídač/, po povolení přetoků zůstává těch 30 wh na furt , teď chci přes den odstavit plyn a nechat topit klimačky + pořizuju bojler + topný žebřík do koupelny tak uvidím kolik plynu ušetřím, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 6. 2. 2023 05:39

yndezit píše:To bude podobný, jako sledovat zůstatek na spořáku s denním úročením :D

:D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 6. 2. 2023 06:50

Tak 1.5mWh je dobrý
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 6. 2. 2023 07:41

Jo to bych asi ani nepoznal :-)
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 6. 2. 2023 07:48

on teda elektroměr to měří až na μWh, tak to asi jde poznat z toho při vypnutém domě, ale nevěřím, že to měří natolik přesně
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků