LED žárovky do auta

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 27. 1. 2023 14:35

Mě na světlech co svítí teplotou nad 3000k vadí, že narozdíl od těch do 3000k ( včetně :D ) mě příjde, že nesvítí.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 27. 1. 2023 16:58

Ono to tak je, zvláště za mokra. Lidské oko je více citlivé na ty nižší teploty.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 27. 1. 2023 17:03

Jen o citlivosti to asi nebude, oko je naopak nejcitlivější na zelenou barvu
Asi to bude nějaký subjektivní pocit, taky mám radši teplejší odstíny
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 27. 1. 2023 17:10

No a v které barvě je víc zelené, v bílé nebo v modré? ;)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 27. 1. 2023 18:26

Zas někde se to láme a začne pak převažovat červená
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod biker610i 28. 1. 2023 19:44

Vana666 píše:
biker610i píše:Tak nakoniec som do mazdy kupil Osram H4 LEDriving HL 9726CW LED set 6000K stali 80 € a vypada ze to svieti lepsie ako halogen

škoda že jsi to nevyfotil pro srovnání, nejlíp na jedné straně halogen a na druhé LED jak svítí společně

v tomto videu je porovnanie 3:30 vo videu
Mazda 323F BJ
Fiat Uno logo 2x
Scania 450R
biker610i
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 28. 1. 2023 19:45

Aby ti hlava upadla a už nikdy nenarostla.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 28. 1. 2023 21:24

Proc?

Já jako nejsem zastánce bastleni světel, ale zrovna u tebe to nechápu.

Jako popravdě z logiky věci, pokud dám tyhle LEDky (v H7 provedení) do klasického světlometu (no u H4 mám trochu pochybnosti) třeba s H7, tak prostě docílím vyšší svítivosti a tím i pro mne pohodlnější cestování v noci.

Na 308 už to mají homologované, přemýšlím to na 5008 koupit, ty světla jsou dost podobný (obě mají clonky na potkavacky).

Jako popravdě... A píšu to na rovinu... Zatím mne v poslední době neoslnilo zadne staré auto s Hidama, za to ty nový ***** s Ledkama, ty mým očím dávají dost často zabrat... BMW, Mercedesy, Audiny... To je v protisměru fakt radost. A nový Octavky teda taky... A musím říct, že třeba japonský auta i s Ledkama byť jsou jasné většinou neoslnuji...

A když se jim ten werk zapomene přepnout z dálkových, tak to je člověk i na 2 km fakt osleplý...

Popravdě, mám na autě hoooodne silné dálkové a už to podobným m...m nechávám na full... Jak oni do mne, já do nich, už se s tím vůbec neparu, protože min. 90% podobných by v reálnych podmínkách nemohly projít homologaci /žádné světelné ohraničení, paprsek přímo do ksichtu a to sedím "pul metru vejs než většina osobaku.\
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 28. 1. 2023 21:29

To si nemyslím že oko je citlivě na zelenou, v autobusech dřív mývalí 1. Světlo zelené
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 28. 1. 2023 21:30

Pozitivně citlivé.

Zelená obvykle dělá ocim dobře.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 28. 1. 2023 21:31

Těch dementu co maj bílé světlo co svítí kokotsky moc nepotkavam, obecbe nejhorší z toho co potkavam často je kodiaq, nevim o jiném autě co by zezadu tak hrozně oslňovalo

-- 28. 1. 2023 21:32 --

Tak nejmíň jsou asi na červenou, a to asi nejen u lidí, to maj i ty moje jdm auta možnost přepnout osvětlení vseho na takovou červeno oranžovou
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 28. 1. 2023 21:35

Je, zelena je uprostred spektra, na krajich je cervena a modra. Proto mivaji snimaci cipy v matici 2x vic zelenych pixelu nez cervenych a modrych.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 28. 1. 2023 21:40

No jako můj názor...

Kupoval jsem teď do JGC nové xenony a mám tam 4300 K...

Takže mne na zářivou bílou neužije ... Úplně dobře se mi s tím nejezdi (s bílýma Světlama) ty 4300 K a kolem mi přijdou cajk...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod tslany 28. 1. 2023 21:41

Dej k nim tu nejžlutější parkovačku.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 28. 1. 2023 21:42

JardaB píše:Je, zelena je uprostred spektra, na krajich je cervena a modra. Proto mivaji snimaci cipy v matici 2x vic zelenych pixelu nez cervenych a modrych.
Jako ccd?

Tak to je asi jedno co spektrum že ultra violet infra teď asi lidí chápou, ale že oko víc vidí zelenou?

-- 28. 1. 2023 21:43 --

tslany píše:Dej k nim tu nejžlutější parkovačku.

aaaa warm White kauza
Naposledy upravil evlo dne 28. 1. 2023 21:45, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků