Ruská auta

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ace2 21. 11. 2022 10:14

Tak jasný že pro ruský trh asi budou mít základní modely, ale pointa je taková že takové nějaké to obyč čínský auto rozhodně nebude horší než to co vyráběl Renault. Takže to že tam Renault nebude vyrábět neznamená že Rusko přišlo o technologického leadera v automotive.

To že nejsou čínský auta v Evropě je jenom umělou obchodní blokádou, což je samozřejmě dobře, protože VW a další by fakt proti čínským autům moc šanci neměl. Musím uznat že jediná EU značka co se zdá že má na to konkurovat číňanům je Mercedes. A pak exotické italské značky.

Ale než si koupit nějakýho T-ROC nebo Golfa tak tam fakt Číňan dnes nabídne lepší produkt. Bohužel pro EU. A co je ještě horší že každou novou generací jsou ty čínská auta o míle daleko ve všem, to zlepšování je tam děsivě rychlé. U Evropských aut nevím jestli to je jen můj vlastní pocit, že ale je snad lepší si nechat starší, než kupovat novou, která se nezdá lepší než ta předcházející.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 21. 11. 2022 10:37

Čéče nějak těm Číňanům fandíš. To co se sem zatím dostalo nesahá po kolena ani tomu Renaultu.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 21. 11. 2022 10:42

50% bude stačit něco v podobě Felicie , zbytek výbavy dobastlí z Alíku dle své peněženky.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 21. 11. 2022 12:31

tak to co se v ČR prodává za 800 stojí v číně 300. To je ten úplnej low end co Čína dělá.

Tak nefandím, ale jenom realisticky vidím co vyrábějí a jak inovujou. Netvrdím že specialitky typu AMG nebo M verze Čínani umí, zřejmě zatím ne. Ale v segmentu normálních aut když postavíš produkt VW a srovnatelného Číňana tak fakt není co řešit. Chce to vidět osobně a se v tom projet. Mě to samozřejmě mrzí že se Evropa se já nevím 150letou automobilovou historií nechá během pár let převálcovat Číňanama a jediné co je drží jsou cla a další obstrukce. Ale to je realita. Doba kdy se tomu smál je fakt pryč.

Ted jsem tu koukal na nové 2022 Trumchi GS8, se to tady prodává asi za 700 tis korun. 5 let záruka… a pak si běž koupit Kodijaka… to prostě nedává smysl. Bohužel pro Evropu.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 21. 11. 2022 12:38

Jako mám podobný obavy, že i díky elektrošílenství to bude ve střední a nižší třídě aut ještě dřív než jsme si mysleli. Ale rád se budu mýlit.
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 21. 11. 2022 12:47

Ty obchodní obstrukce jsou dlouhodobě hlavně ze strany čínských soudruhů. Podle mě mají částečně smysl. Stále je rozdíl mezi pracovními podmínkami evropského a čínského montážníka nebo v ekologické stopě výroby.
Naposledy upravil puk123 dne 21. 11. 2022 12:48, celkově upraveno 1
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod biker610i 21. 11. 2022 12:47


recenzia
Mazda 323F BJ
Fiat Uno logo 2x
Scania 450R
biker610i
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 21. 11. 2022 13:11

Nevím co tam říkají, každopádně tohle je starý GS8. Ted už je nový 2022
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod biker610i 21. 11. 2022 13:19

mozes si zapnut titulky a dat prelozit do cestiny ,a ten novy vyzera uplne na :-! :-! to radsej kodiaka ak by som si musel vybrat . ale ani kodiaq sa mi moc nepáči 8-S zlate 90te roky vtedy boli krasne auta :love:
Mazda 323F BJ
Fiat Uno logo 2x
Scania 450R
biker610i
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 21. 11. 2022 15:18

Stejně jako bych si nekoupil čínskej mobil tak si nekoupím čínský auto.Sem zvědavej na spolehlivost těhle zázraků po skončení záruky.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 21. 11. 2022 15:32

Tam, kde to prodávají za levno, je to spotřebák 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 21. 11. 2022 15:36

ono to bude udělaný na základě evropské techniky z devadesátek, takže bych se toho úplně nebál.
Japonec to nebude, ale proti koncernovejm *****ám to bude furt napřed
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 21. 11. 2022 15:58

hele koukal jsem z čeho je postavený Borgward a celé auto je Bosch, Valeo, ZF a Porsche (engineering). V Cíně dělají jen design a skelety.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 21. 11. 2022 16:23

A to se jim povede ze značkových komponent poskládat auto za 300k?
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zelvotron 21. 11. 2022 19:04

Tak oni ty značkový komponenty stejně bouchají tam u nich a cena pro výrobu kor ve velkých objemech nebude problém.

-- 21. 11. 2022 19:07 --

ace2 píše:když postavíš produkt VW a srovnatelného Číňana


To mi připomnělo todle video :D

zelvotron
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků