Kľúče od auta

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JardaB 22. 3. 2023 22:18

Nevim, jaky ma rocnik, ale kopirovat kody slo tak pred 20 lety, dnes uz jsou imobilizery zalozeny na asymetrickych sifrovacich algoritmech.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 23. 3. 2023 07:41

A co chces kopirovar, ked nema nic?
Citate vobec zadanie?
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 23. 3. 2023 10:00

A proto mám od všech aut vždycky 2 klíče...jednou,kdysi dávno, jsem musel nechávat dodělat klíč na Seata a musel jsem kvůli tomu k Jardovi do Liberce.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 23. 3. 2023 10:15

U nás jsou občas chvíle, kdy máme jen 1 klíč. Teda ten druhý taky někde je, jen nevíme kde. Usilovné hledání bývá marné, pak někde náhodou vyplave. :-P
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 23. 3. 2023 10:29

Mám na to speciálně vyhrazeny šuplík a ostatní členové rodiny mají instrukce, kdybych nedejboze klíč někde na cestách ztratil... :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 23. 3. 2023 10:42

Arnie J píše:
maincoonsback píše:Vždyť jsem říkal, že mi ty klíče dělal borec tady v Brně na Táborské za 2500... A udělal to včetně další náhradní planžety.

Není důvod aby to stalo víc.

To by se už vyplatilo do toho Brna dojet. Nevěřím, že v Praze by to taky někdo neuměl. Zase taková věda to není /byl jsem u toho/.


No ale on má teď 0 klíčů. Tys měl 0 klíčů?


No samozřejmě neměl. Ale ty klíče nepotřeboval. Na udělání planžety by to asi bylo jednodušší, ale o to tady asi nejde. Já mám taky mercedesí klíč, který používají napříč (planžetu nepotřebuješ, to je jen železná záloha, plus teda to potřebuješ do nádrže, pokud ji máš zamykací), takže předpokládám, že to bude stejný. A podle jeho slov (toho záměčníka) je to stejný napříč všech značek (myslím ten postup).

Měl dvě krabičky, jednu větší a jednu menší (menší byla nedostatečná), přes OBD připojil, naklikal tam cosi (mimo vin), tím se mu to otevřelo. Hned věděl, kolik klíčů tam je registrovaných, staré klíče, které jsem neměl vymazal (bylo jich tam asi 4), nahrál mi tam nový klíč a bylo... A takto to jde u všech aut (plus minus), dle jeho slov. Samozřejmě občas se stane, že se asi nepropojí, ale to jsou asi výjimky.

Chce to jen mít možnost dostat se do stejné databáze, jako mají autorizované servisy. Což on měl. Ty autorizáky nepostupují jinak. A ano, pokud máš kartičku ke klíči, tak je to jednodušší o to, že to tam přímo naťukáš a nemusíš to scanovat (tedy stačila by mu ta menší krabička). To je asi jedinej rozdíl.

Kdybych u toho nebyl, nevěřil bych tomu jak snadný to je... Na parkovišti před prodejnou 10 minut práce a klíč nerozeznatelný od originálu a plně funkční (umí si i naprogramovat tlačítka). Žádné kódy nic (jo potřeboval je VIN). Jen podle původního klíče udělal planžetu (ale tu stejně upravoval).

Takže asi tak...

Proto říkám, tady ty pikačoviny o plovoucích kódech a jiných písničkách pro veřejnost... Jo to je jako dobrý...
Ale úplně ku ničemu.

P.S.
Já měl tehdy jediný klíč taky s imobilizérem na skůtra. V D-moto neřešitelné, u něj řešitelné asi za 2000, ale musel bych tam býval dojet a to už se mi nechtělo...

-- 23. 3. 2023 10:55 --

glider píše:A co chces kopirovar, ked nema nic?
Citate vobec zadanie?

Já akorát předpokládám, že se do toho auta dostane. Bez toho by to asi šlo těžko cokoliv dělat... Pokud nemá klíč a ještě to je zamčené, tak to je špaténka...

:mrgreen:
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod puk123 23. 3. 2023 11:59

Lukas063 píše:Mám na to speciálně vyhrazeny šuplík a ostatní členové rodiny mají instrukce, kdybych nedejboze klíč někde na cestách ztratil... :D

Když nejedu sám, bereme na cesty klíče 2.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod maincoonsback 23. 3. 2023 12:36

Já na dalekou dovolenou taky.

Mám to pak schovaný v autě. Říkám si, že je lepší mít nejhůř rozbitý boční okýnko, než tam případně někde 5 hodin skejsnout na slunku...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Japhy 23. 3. 2023 13:00

puk123 píše:
Lukas063 píše:Mám na to speciálně vyhrazeny šuplík a ostatní členové rodiny mají instrukce, kdybych nedejboze klíč někde na cestách ztratil... :D

Když nejedu sám, bereme na cesty klíče 2.

Taky tak, ze ztráty klíče na dovče mám vítr. Druhej klíč vyfasuje pověřená osoba s kapsou na zip a je to :)
Japhy
Nováček

Odeslat příspěvekod m_tsch 23. 3. 2023 13:23

maincoonsback píše:
No samozřejmě neměl. Ale ty klíče nepotřeboval. Na udělání planžety by to asi bylo jednodušší, ale o to tady asi nejde.

Asi tedy záleží o jakém smartu se bavíme, pokud má startování tlačítkem, pak asi ok, planžetu vem čert do doby, než klekne baterka, ale jinak mi toto tvé bezplanžetové řešení přijde dost mimo.
Říkám na svou čest, Toledo je the Best.
m_tsch
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devop 24. 3. 2023 20:31

Je to rok 1999 myslím, štartujem normálne s kľúčom.. :D
Devop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 24. 3. 2023 20:36

staci novej klic sparovat k autu, kopirovani je demence
Naposledy upravil evlo dne 24. 3. 2023 20:42, celkově upraveno 2
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devop 24. 3. 2023 20:41

Okej, ale ten nový kľúč mi vedia vyrobiť len v mercedese nie?
Devop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tslany 24. 3. 2023 20:41

Mám náhradní sadu se zámkama, klíčem a ECU, a prostě to jen přehodím, kdyby bylo potřeba.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 24. 3. 2023 20:41

ajo ty resis klic jako takovej, ne imobilizer nebo dalkove ovladani, tak napred zjisti jestli to ma imobilozer a pak nasledne se rozhodnes pro postup kdy vydndas zamek a nechas podle nej vyrobit klic nebo muzes vymenit zamek a mit klice podle noveho zamku - idealne teda vsechny vymenit pak, no nebo nechat prestavet, nebo koupit klic a nechat prestavet podle klice zamek. Tak az budes vedet jestli mas nebo nemas immo, tak se da radit.

-- 24. 3. 2023 20:46 --

A teda klic, bez imobilizeru podle me podle vin vyrobi i ne mercedes podle, mozna i na aliku.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků