Škoda Enyaq iV

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Dix_ 16. 8. 2022 07:37

Tak já až příští týden,protože do 22.8. pouze statika.
Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psel 16. 8. 2022 08:02

IONIQ5 jsme nezkoušel, bohužel se mi tak strašně nelíbí, že jsem v něm jen seděl. Zvenku mi nejvíc vadí ta přední "mezera v zubech" to bych nezkousl. Stejně tak jako ten rovný pásek okolo světel a pak tedy u černého interieru bílé ohraničení displeje, to nechápu.

EV6 ja na mě zase nízké, protože když si dám sedačku dolu, tak mám oči ve výši tapezierungu stropu, takže prostě mizerný výhled z auta.

Vůbec ovládání korejců je asi naučitelné, ale když jsem dal poprvé blinkr s místo tachometru na mě kouknul pohled na zpětnou kameru tak jsem se leknul. Nějak jsem si zapnul u EV6 vyhřívání volantu a za jízdy přijít na to kde se to vypíná (a jak jsem si to asi zapnul) bylo umění. Jinak jsou tam vynikající potahy sedaček, ta koženka je na dotyk teplá a navíc odvětrávaná, tohle v koncernu nemá nikdo (pokud teda vím).

Ještě dám k dobru AUDI Etron, tam mě překvapilo jak moc je slyšet pohon. Na to co to auto stojí, jezdit se zvukem tramvaje by mě nebavilo. Navíc je to teda loď ohromná, nicméně spotřebou srovnatelná s EV6 :-). Kdo chce ale loď, možná dobrá varianta, ale stejně bych počkal na facelift... Už se tuším ani nedá objednat.

Aktuálně jsem koukal i na EV NIRO, a kdyby nebylo pomalého nabíjení tak by to asi byla varianta... Tam mi to velikostně asi připadlo být nejlepší, navíc to není tak těžké. To že schází 4x4 bych asi přežil.

Každopádně vyčkám až se situace s dodávkami uklidní, objeví se víc konkurence, nové modely a pak půjdu do EV. Teď mi to připadá být nesmyslné, navíc to financování není dnes zadarmo a 9% z auta za 1.7M je 150k ročně. Za to se dá koupit spousta jiných věcí...
psel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 8. 2022 08:03

tak ses pochlubil a jdem dal
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 16. 8. 2022 08:11

Zlakol si sa kamery pocas blinkru?

Mno okej, zamna super vec, videl som cely cyklo pruh a ze ci tam nahodou niekto nejde zprava okolo mna...

Rekuperacia ovladana padlami ma viac stupnov ako v Eniaku - opat super.
Kamery, no to nejdem ani porovnat, uz zaznelo.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psel 16. 8. 2022 08:14

Promiň, ale odpovídal jsme na dotaz, a jestli ti připadá, že jsem se chlubil, tak mi prosím napiš jak to napsat jinak. Já jsem jen sdílel to, co jsem vyzkoušel. Auty se chlubit nepotřebuji, navíc nevím co je na předváděčkách k chlubení, to si přece dokáže domluvit každý jouda. Auto mám k práci jako nástroj, který mě přepravuje. Nemám ani garáž s dvanáctiválci a ani garáž plnou EV. Jen EV chci a tak vybírám. A nemám ho proto, protože Enyaq nemá ty odvětrávané sedačky, a navíc se ty ceny řítí tam, kde se dá koupit lehce jetá A8, i s odvětrávanými sedačkami, vzduchem a řízením všech 4 kol. A stejně si nejsem jist, že za to ty peníze chci dát.

-- 16. 8. 2022 09:19 --

Ad rekuperace, Coupe RS v nastavení Sport už rekuperuje od nastavení režimu Sport.
Já nerozumím tomu proč.
Za mě je ale lepší tu kinetickou energii nechat kinetickou energií a rekuperovat, jen když je to třeba, tj,. když brzdím a zpomaluji.
Takže já rekuperaci vypínám, aby mě po sundání nohy z plynu auto zbytečně nezpomalovalo.
psel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 16. 8. 2022 10:15

Dobrý duch píše:tak ses pochlubil a jdem dal

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 16. 8. 2022 10:16

Ja si rekuperaciu nastavujem najradsej sam padlami.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 16. 8. 2022 10:17

Já ještě neměl možnost, ale jeví se mi to jako logické
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dix_ 16. 8. 2022 10:21

glider píše:Ja si rekuperaciu nastavujem najradsej sam padlami.


To bylo super v elektrickém Méganu.Na nejvyšší rekuperaci stačilo ovládat jedním pedálem.
Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psel 16. 8. 2022 11:08

V coupe to samozřejmně pádlama jde taky, ale každému co mu vyhovuje....
psel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 16. 8. 2022 11:17

glider píše:Zlakol si sa kamery pocas blinkru?

Mno okej, zamna super vec, videl som cely cyklo pruh a ze ci tam nahodou niekto nejde zprava okolo mna...

Rekuperacia ovladana padlami ma viac stupnov ako v Eniaku - opat super.
Kamery, no to nejdem ani porovnat, uz zaznelo.

To ne, kamera z Alíka za kilopade (resp. zdarma k rádiu) je fakt super, tohle co má Škoda jsou spíš kamerky z Wishe :D
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dix_ 18. 8. 2022 11:33

Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 8. 2022 12:20

psel píše:V coupe to samozřejmně pádlama jde taky, ale každému co mu vyhovuje....


Na to padla na volantu nebo ba sloupku?
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 8. 2022 14:01

:D :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 8. 2022 14:09

Jinak na enyaku mne nejvice vadilo to razeni rychlosti
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků