Koupě ojetého Fiatu Stilo MW (kombi) - vaše doporučení

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod foto1977 4. 1. 2011 11:11

Ahoj, tak po té, co jsem už byl skoro na 100% rozhodnutej pro koupi ojetého Mondea v kombíku,
jsem najednou narazil na Fiat Stilo MultiWagon (kombi) s motorem JTD (diesel).
V inzercích je dost ročníků 2004-2006 za cenu okolo 100-130tis kč, což není vůbec špatné.
Auto jsem viděl a seděl v něm, takže mi z tohoto hlediska vyhovuje.
Jde mi o to, jaké jsou nejčastější poruchy Stila a na co bych se při kontrole vybíraného vozu měl zaměřit.
Také by mě zajímalo, zda je už lepší vzít s motorem Multijet 8V (88KW) nebo raději zvolit
klasiku JTD 85KW.
Předem dějuji za věcné příspěvky nejlépe majitelů Stila, co ho již pořizovali ojeté.
foto1977
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 4. 1. 2011 11:37

Stilo z těchto let výroby by už mělo být vychytané a spolehlivé, platí že čím novější, tím lepší. To se vztahuje i na motory: klasické JTD je v pohodě, ale Multijet představuje poměrně velký pokrok, prostě to líp jede a míň žere.

U konkrétního auta stojí za pořádné vyzkoušení sedačky, u některých výbav byly dost zvláštně tvarované a nemusí vyhovovat každému.

Ve srovnání s Mondeem má Stilo jasně lepší (naftové) motory a bude za stejnou cenu novější, horší bude řízení a samozřejmě o trochu méně místa uvnitř (taky je o třídu níž).
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4lcolm 4. 1. 2011 11:45

Mně přišly lepší sedačky z holobytové verze - prostě klasická křesla se sice slabším bočním vedením, ale obrovské a pohodlné. Po technické stránce jsem měl za 60 tkm po skončení záruky jedinou závadu - vydrolené těsnění pod spojkovým pedálem, 70 korun plus práce. Předtím v záruce měněna jedna poloosa (výrobní vada, dostala se do ní voda a zrezla) a to je asi vše za těch 110 tkm.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod K86 4. 1. 2011 11:52

ja jel s tim multijetem, motor docela dobrej, ale v tom aute je zalostne malo mista!
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4lcolm 4. 1. 2011 12:03

kde?
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod K86 4. 1. 2011 12:06

zadni sedadla a sirka
stredovy tunel v miste ridice
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4lcolm 4. 1. 2011 12:09

Nevšiml jsem si, proti OII to má vpředu místa na rozdávání a vzadu tak nastejno.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod K86 4. 1. 2011 12:26

tak to ani nahodou.
kdyz si v OII (C) posunes sedacku uplne dozadu, tak tam mas jeste relativne dost mista, kdyz to same udelas ve stilu MW tak tam mas necelych 10cm? nemeril jsem to
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4lcolm 4. 1. 2011 12:31

v obou těch autech mám na rozdílů od tebe najeto desítky tisíc kilometrů, takže to snad dokážu srovnat...
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Beaumont 4. 1. 2011 12:32

K86: Taky bych neřekl, že by v Octě II bylo vzadu (nebo kdekoliv jinde) víc místa než ve Stilu MW. Nesrovnával jsi to náhodou s běžným Stilem hatchback? :hm
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4lcolm 4. 1. 2011 12:34

Vepředu je na tom Stilo naopak vůči OII velmi dobře, žádný idiotský středový sloupek se nekoná a člověk se tam tak může víc vyvalit.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 4. 1. 2011 12:40

Stilo je v pohodě, defacto mě nenapadá, jakou věc si při koupi pohlídat (čili kupovat to jako jakoukoliv jinou ojetinu).

Né že by to nemělo problémy, ale ty se asi v bazáči nepoznají (myslím tím například náhodné hlášky poruchy ESP, které po restartu zmizí....)

Akorát kdyby to mělo dvouzónovou klimu, tak si vyzkoušej, jestli to správně reaguje na změny distribuce vzduchu, to může někdy zlobit (prostě přepnu na foukání na nohy a nic se nestane....). Zároveň se může stát, že bude haprovat teplota vzduchu z dvouzónovky - obě strany 23st. a přitom z každé půlky úplně jiná teplota....

Jinak místa je v tom podobně jako ve Focusu, a podélně možná trošku míň než v O2. Já se svýma 193cm nemám ve Stilu za volantem absolutně žádný problém a i za mě si může někdo menší sednout....

Zas narozdíl od Forda to má kufr, který je dobře skladný a prostorný.... ;-) Když už tady musíme plácat o "tragičnosti"....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 4. 1. 2011 13:14

Beaumont píše:K86: Taky bych neřekl, že by v Octě II bylo vzadu (nebo kdekoliv jinde) víc místa než ve Stilu MW. Nesrovnával jsi to náhodou s běžným Stilem hatchback? :hm


Fakt kombi

-- 4. 1. 2011 13:17 --

Mr. Murphy píše:Stilo je v pohodě, defacto mě nenapadá, jakou věc si při koupi pohlídat (čili kupovat to jako jakoukoliv jinou ojetinu).

Né že by to nemělo problémy, ale ty se asi v bazáči nepoznají (myslím tím například náhodné hlášky poruchy ESP, které po restartu zmizí....)

Akorát kdyby to mělo dvouzónovou klimu, tak si vyzkoušej, jestli to správně reaguje na změny distribuce vzduchu, to může někdy zlobit (prostě přepnu na foukání na nohy a nic se nestane....). Zároveň se může stát, že bude haprovat teplota vzduchu z dvouzónovky - obě strany 23st. a přitom z každé půlky úplně jiná teplota....

Jinak místa je v tom podobně jako ve Focusu, a podélně možná trošku míň než v O2. Já se svýma 193cm nemám ve Stilu za volantem absolutně žádný problém a i za mě si může někdo menší sednout....

Zas narozdíl od Forda to má kufr, který je dobře skladný a prostorný.... ;-) Když už tady musíme plácat o "tragičnosti"....


ja si dovolil rict kritiku na FIAT a hned se tu pretrasa Focus :oboze
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 4. 1. 2011 14:51

díky za reakce, mám vyhlídnutý jedno 88KW MultiJet a prodejce mi poslal VIN
pro kontrolu servisní historie a ujetých km.
Kde se to dá zjistit? Musím do autorizovaného servisu nebo to jde někde přes net?
A řeknou mi to pokud nejsem majitel?
Předem díky za další příspěvky.
foto1977
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 4. 1. 2011 15:27

K86: tak když majitel Focusu tvrdí, že je ve Stilu žalostně málo místa, tak proč bych toho Focuse nezmínil?

a žalostně málo místa ve Stilu opravdu není....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků