Toyota koutek

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maincoonsback 25. 3. 2023 12:55

tslany píše:Záleží s čím porovnáváš. Proti Lexusu žádná, proti němcům každá :D

Jo... Tak nějak to vidím taky.

-- 25. 3. 2023 12:58 --

MirecBA píše:co ma naviac 2.0 proti 1.8 pri rovnakej vybave ? 75k doplatok nieje zrovna malo

Tam myslím že nebude nic zásadního. To spíš ber, pokud chceš, jako takovou chybu v Matrixu.

To je bohužel problém u Corroly CROSS, která je díky tomu v podstate neprodejná a jediné co pro ni může mluvit, že RAV ve 4x4 jen na objednávku s dodací lhůtou rok /takže ta pro mne teď padá, pokud bych se rozhodl pro nový auto/.

-- 25. 3. 2023 13:03 --

Arnie J píše:Která Toyota je taková nějaká lepší než konkurence?


Jsme se zaměřili na RAV a Yaris CROSS... S ohledem na to co je dostupné, tak možná vyměníme teď 5008 za ten Yaris. Ale ještě jsem vnitřně nestrávil toho 3/4 míče za rel. malé auto. RAV v 4x4 jen na objednání a minimálně rok.

Ale ono to fakt funguje v tom hybridu na to solichani kolem Brna jako dost dobře.

Ještě jsme dneska dali Vitaru, což je super auto, ale bohužel služby a zázemí u Maďarů /alias Suzuki/ asi nejsou úplně to, co bych hotel zkoušet. Ale je to teď o tom jak to vstřebané, co nám ještě dojde... Ono ve 4x4 je ten výběr teď hoooodne omezený.

Byli jsme i v Hyundai /Tuscon/, ale tam zatím Škoda mluvit. Uvidíme jestli se ještě vycajkujou. Ani sem netušil, že je Hyundai v Brně tak slabý.

-- 25. 3. 2023 13:07 --

No, když to řeknu blbe, tak s ohledem na okolnosti možná fakt na ty Toyky přejdeme... Pokud bych ted koupil Yaris CROSS a do roka Ravku, tak by se z toho mohla vyklubat i fleezová sleva /ne nezajímavá/.

Musím to promyslet. Prodejce a servis mám od baráku kousek, takže je to teď hodně lákavá verze. Ty auta jsou fakt dobrý
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 3. 2023 14:35

No a s 5008 jsi někam nedojel nebo proč to musí být 4x4?
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 25. 3. 2023 14:40

4x4 pozna clovek pri kazdym rozjezdu na cemkoliv krome absolutne suchyho asfaltu takze jeho potrebu 4x4 naprosto chapu.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 3. 2023 14:44

Tak to je taková potřeba asi jako já mám potřebu aby mi každý den 5x vykouřila Miss Slovensko.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 25. 3. 2023 14:46

Nemusí. Ale minimálně jedno auto jako ctyrkolu prostě chci. Nebudu jezdit po horách s dvoukolkou. To mi jeden rok stačilo. Nervy mám jen jedny.

Takže samozřejmě pokud teď to bude čtyřkolka tak to další být bezpodmínečně nemusí i když asi bude /je pravda že RAV ve dvoukolce je relativně láce/

A fakt je ten, že jak si člověk zvykne, tak to prostě chce /já teda jo, neb přínos tam vidím prostě obrovský/.

A prostorove už je to celkem jedno. Všechny ty auta mají hagusy, střešní box mám a dečka se vlezou všude. Jako já k tomu YC přistupoval hodně s despektem, ale jako... Jo uplne v pohodě jsem si sedl i za sebe. Decka by tam měly habakuk místa na tu cestu do školy a nebo na sjezdovku.

Beru to tak... Že by auto co doma máme mělo vyjet Kohutku /to je takový etalon minima/.

-- 25. 3. 2023 14:47 --

powerball píše:4x4 pozna clovek pri kazdym rozjezdu na cemkoliv krome absolutne suchyho asfaltu takze jeho potrebu 4x4 naprosto chapu.

Vidím to úplně stejně.

-- 25. 3. 2023 14:47 --

Arnie J píše:Tak to je taková potřeba asi jako já mám potřebu aby mi každý den 5x vykouřila Miss Slovensko.

No... Dobra... A proč zrovna Slovensko?
:-)

-- 25. 3. 2023 14:51 --

https://www.sauto.cz/osobni/detail/toyo ... /188219715

Žena si vybrala něco takového, akorat ještě s paketem navíc... Plus teda asi bychom vzali ještě černou střechu... /Ale to nevím/...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod quasimoto 26. 3. 2023 21:18

Ved ani do Corolly Cross si za seba trosku nadpriemerne vyssi clovek nesadne.

Totalne sklamanie. Nepouzitelne pre 4 ludi, ani pre 2+2male deti (dnesne sedadky potrebuju velmi vela miesta)
quasimoto
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 3. 2023 21:21

A je to tu zas :D

Jako 4 lidi se tam nějak vlezou, ale jako hlavní rodinné vozidlo bych to fakt vůbec neuvažoval.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 26. 3. 2023 21:26

Interier tragicky za tie prachy, budiky a osadenie displeja...uff.

-- 26. 3. 2023 21:27 --

Arnie J píše:Tak to je taková potřeba asi jako já mám potřebu aby mi každý den 5x vykouřila Miss Slovensko.

5x je trocha moc, ale stale vacsi zmysel ako nonstop plakat za awd.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 26. 3. 2023 21:27

Corolla CROSS je jako rodinné auto použitelné na hraně a je prostě zejména ve srovnání s RAV předřazena... A vi to i prodejci. S dvoulitrem 4x4 to nedává smysl.

Ja uvidim co mi přijde za nabídky ještě, ale pohrsvam si teď s myšlenkou vzít hned yarise a k tomu přiobjednat RAV, když by byla za rok...

-- 26. 3. 2023 21:41 --

quasimoto píše:Ved ani do Corolly Cross si za seba trosku nadpriemerne vyssi clovek nesadne.

Totalne sklamanie. Nepouzitelne pre 4 ludi, ani pre 2+2male deti (dnesne sedadky potrebuju velmi vela miesta)


Ano. Tohle přesně bych napsal, dokud jsem v tom autě nejel... Dokonce při i po statické prohlídce v GR výbavě, kde jsou sportovní sedačky. V klasické výbavě s patřičnými pakety je to naprosto použitelné auto, které dokonce ve vnitr na dnešní dobu vypadá dobře, umi jet za 4 l/100 ve městě a jede moc hezky.

Rozměrově je to stejné jak ta Vitara. Rozvor to má i o něco delší.

Jinak... Moje holky mají podsedaky, a ta nejstarší váží v téměř 9 letech momentálně 23 kg, tedy i ta starší se tam vleze /a ještě dlouhou dobu tomu tak bude/ min. dalších deset let...

A jako auto pro ženu naprosto vyhovující, nákup se tam vleze s naprostým přehledem.

Ale ano... Místem se tam nehyri... To souhlasím. Rodinné auto to není. u té čtyřkolky je teda ploší kufr, páč je tam ten elektromotor.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod impact 27. 3. 2023 06:00

Je hnusně tak za mne dobra možnost stráveného času.


Jo, tohle přesně vystihuje většinu produkce Toyoty. ;)
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 27. 3. 2023 07:15

No ty interiéry jsou hrozné bez vyjímky. Zvenku jsou některé pěkné.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 27. 3. 2023 10:57

yaris cross je malej, ono toy dojíždí na to, že ta auta jsou prostě na japončíky a tomu odpovídá vnitřní prostor
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 27. 3. 2023 11:53

1,765 mm je odkdy malý?

-- 27. 3. 2023 11:54 --

A teda že japonský auta jsou malý uvnitř, nechápu, v cuore mám víc místa, než je v jedničkový oktávce, jakj vepředu tak vzadu.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 27. 3. 2023 12:00

Tak jestli někdo od yarise cross očekává "rodinné auto" tak je trochu vedle. To jen čtyřková fabka dokáže mít kufr jak nižší střední :D
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 27. 3. 2023 14:09

Tak to tu asi nikdo neřeší.

My teď doma vedeme takové debaty, jestli by Yaris Cross zvládl 14 denní dovolenou v Chorvatsku... A jako, pokud to auto koupíme, tak to snad i zkusíme. Mám velkou rakev, auto má hagusy, příčníky nízké doma taky mám, takže bych minimálně zkusil tam všechny věci na skládat... A kdyby to nešlo tak nešlo.

Ale místa je tam relativně dost. On i ten kufr má celkem slušnou plochu, jen je mělký...

Ale jako na rodinný auto se na to fakt nedívám. To by bylo téměř vyloženě auto pro ženu.
maincoonsback
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků