Pravidla diskuzního fóra AutoRevue.cz

Přečtěte si užitečné tipy a pravidla pro použití nového fóra

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pjanda 20. 6. 2006 09:57

Pravidla diskuzního fóra AutoRevue.cz

Upravená pravidla diskusního fóra AutoRevue.cz platná od června 2006. Pokud podobné texty nečtete rádi, je pro vás v závěru připraven malý pomocník pro správný výběr kategorie. Pravidla si prosím přesto zkuste alespoň zpětně pročíst.

Diskuzní fórum AutoRevue.cz se dělí na tří základní sekce: Moderované kategorie, Nemoderované kategorie a sekci Automobilka. Doplňuje je sekce Ostatní, kterou lze zahrnout pod Nemoderované kategorie. V každé z těchto skupin platí trochu rozdílná pravidla, která rozvedeme níže, mnohá z pravidel jsou ale pro všechny sekce společná. A právě u těch začneme.

Pravidla platná pro všechny kategorie

• Než položíte dotaz, zkuste použít hledání, abyste zjistili, zda-li daný problém nebyl na fóru již řešen. Fórum AutoRevue.cz má dlouhou historii a i ve starších tématech zůstává spousta praktických informací. Pakliže na podobný problém v historii narazíte, ale s jeho řešením nejste spokojeni, zkuste na starší téma navázat doplňující otázkou nebo založit nové téma, v němž se na to starší odkážete. Zcela duplicitní témata mohou být smazána.

• Všechny příspěvky, které budou v rozporu s právními normami platnými v České republice, budou smazány. Stejný osud postihne i témata, která budou na podobný obsah (nelegální software, rasistický obsah apod.) odkazovat. Provozovatel fóra si dále vyhrazuje právo vymazat jakýkoli obsah, který bude považovat za nevhodný či pobuřující.

• Ve všech tématech se prosím zdržte používání vulgárních výrazů, na AutoRevue diskutujeme slušně.

• Ve fórech prosím nenapadejte ostatní diskutující, na AutoRevue vládne přátelská atmosféra a ostatní nejsou na jakékoli osobní útoky zvědaví. Veškeré osobní spory prosím řešte mimo veřejné diskuse.

• V některých sekcích je vytvořen FAQ, do kterého uživatelé nemají možnost přispívat. Pokud k němu máte jakékoli připomínky, pošlete soukromou zprávu (dále jen „SZ“) moderátorovi který jej založil.

• Jakákoliv neplacená reklama, propagace soukromých projektů či odkazování na komerční stránky je zakázáno.

• V případě opakovaného porušování pravidel má administrátor právo udělit uživateli negativní hodnocení (Poslední varování, Dočasný BAN, Trvalý BAN).


Pravidla platná pro Moderované kategorie

• V moderovaných kategoriích jsou sledovány jednotlivé příspěvky a moderátoři diskuzního fóra mají právo ovlivňovat veškerý obsah témat - editovat názvy témat (do prvního příspěvku v něm se podepíší a oznámí jakou provedli změnu), přesouvat témata do jiných sekcí (při tomto vždy zašlou zakladateli threadu SZ s oznamenim), mazat příspěvky a témata porušující tato pravidla a vyjadřovat se k hodnocení návštěvníků tohoto fóra.

• Nevhodné názvy threadů budou editovány administrátory, nebo moderátory fóra; jak vhodně zvolit název threadu zjistíte zde.

• Diskuse, která vybočí od předmětu tématu bude promazána, rodělěna, nebo zamknuta.

• Veškeré připomínky k moderování (administraci) fóra řešte vždy s konkretním moderátorem (administrátorem) prostřednictvím SZ, nezakládejte k tomuto nová témata. Budou bez upozornění mazána. Pakliže nejste spokojeni s vystupováním konkretního moderátora, kontaktujte nás prosím na e-mailu pavel.janda@cpress.cz nebo soukromou zprávou zaslanou uživateli pjanda, vaší připomínkou se budeme zabývat v nejbližším možném termínu.


Pravidla platná pro sekci Automobilka

• V sekci Automobilka jsou sledována jednotlivá témata jako celky, do obsahu jednotlivých příspěvků nebude zasahováno, pakliže nebudou porušovat Pravidla platná pro všechny kategorie. Moderátoři budou v prvé řadě dbát o přehlednost kategorie, tedy správné zatřídění jednotlivých témat a jejich správný název (jak vhodně zvolit název threadu zjistíte zde). V případě změny názvu se do prvního příspěvku v něm podepíší a oznámí jakou provedli změnu, v případě přesunu témata do jiné sekce zašlou zakladateli tématu SZ s oznamením.

• Krátkodobé odchýlení od tématu bude tolerováno, v případě, že diskuse bude delší dobu směřovat mimo téma dané jejím názvem, může být přejmenována nebo zatříděna do jiné sekce. Moderátoři budou nabádáni k tomu, aby veškeré změny řešili v souladu se zájmem zakladatele tématu resp. jeho nejaktivnějšími uživateli.


Pravidla platná pro Nemoderované kategorie

• Do diskusí nebude ze strany moderátorů nikterak zasahováno, pakliže nebudou porušena Pravidla platná pro všechny kategorie.


Podtrženo a sečteno: Moderovaná kategorie bude „tvrdě moderována“, bude tedy sledován jak správný název témat, tak obsah jejich příspěvků. Odchylky od tématu nebudou ani v nejmenším tolerovány a budou moderátory či administrátory neprodleně řešeny. Pokud tedy toužíte po získání přesných informací bez jakýchkoli přívažků, založte své téma zde. Jestliže vám místní rozsah kategorií nestačí, budeme rádi, když nám navrhnete jejich rozšíření.

Sekce Automobilka bude „zpřehledňována a usměrňována“, bude tedy sledováno zejména správné zatřídění témat a jejich vhodný název. Proud témat bude sledován, pakliže se déle než krátkodobě odchýlí od svého názvu, bude situace moderátorem řešena ve spolupráci s autorem tématu. Přímo do diskuse nebude ze strany moderátorů či administrátorů jednostranně zasahováno. Pokud tedy máte zájem probrat cokoli týkající se nějakého automobilu či automobilky a při odesílání každého příspěvku nepřemýšlet nad tím, zda je dostatečně k věci nebo se od ostatních dozvědět i něco dalšího, založte své téma zde.

Nemoderovaná kategorie nebude moderována vůbec, můžete v ní používat libovolné názvy témat a v diskusích se jakkoli bavit o čemkoli. Dbejte však prosím na obecně platná pravidla. Pokud chcete probrat cokoli co s auty přímo nesouvisí, nebo si jen prostě nechcete dělat hlavu s „protivnými moderátory“, založte své téma zde.
pjanda
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků