Fórum AutoRevue.cz

Víc lidí víc ví
Právě je 28. 3. 2024 09:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 744 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Další stránka
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: koupě Cadillac Seville STS
Odeslat příspěvekNapsal: 30. 6. 2016 07:48 
Offline
Powerman
Uživatelský avatar
jj stk se vzdycky nejak udela (teda aspon u evropskejch aut).vete je fakt prisnejsi.ja sem teda nakonec prosel ale s poznamku ze jestli do pristi testace (dela se kazdej rok) nezkulturnim ten motor tak uz mi to neda.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: koupě Cadillac Seville STS
Odeslat příspěvekNapsal: 30. 6. 2016 07:53 
Offline
Kolemjdoucí
Bohužel veteran car club si stěžoval, že ho vůbec nepřizvali na tvorbu zákona. Pak uředník vidí, jak od r. výroby 1980 prudce stoupá počet vozidel u nás registrovaných na mnoho set ročně a od roku 1985 jsou to již v řádu tisíců a mají nutkání tyhle auta omezovat. Mezi námi, i STK i atestací veterána prošly kolikrát dost špatný auta, STK teď pořešili veterány to čeká.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: koupě Cadillac Seville STS
Odeslat příspěvekNapsal: 30. 6. 2016 08:06 
Offline
Veterán
Uživatelský avatar
proto jsem rád, že to mám na běžných papírech. Můžu si s tím dělat co chci. Klidně to ofiko přestavět na obytku podle svého návrhu.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: koupě Cadillac Seville STS
Odeslat příspěvekNapsal: 30. 6. 2016 09:40 
Offline
Pozorovatel
Uživatelský avatar
Josef001: tak je to tak, omlouvám se tobě i těm, kteří to mysleli jako já. Všichni se shodují, že je to pitomost, ale asi už to tak zůstane. Takže originální auta, který jsou jako z fabriky, skončí po stodolách a nakonec na šrotištích... jo, svět se v kravskou ***** obrací.
Pokud někdo tvrdí, že je problém v množství, tak má pravdu, počet veteránů stoupá. Ale není to tím, že by na vete šly houfně třeba šáde 100, i když by věk měly. Je to spíš tím, že hodně lidí už má prachy na to, nechat si dovézt krasavce a pak ho tady za nemalejch nákladů renovovat a provozovat. Stačí se rozhlídnout na nějakým srazíku veteránů a nebo amerik.

_________________
Lincoln Town Car Executive 4,6l V8
Ford Escape 3,0l V6
a ještě nějaký evropský plečky...


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: koupě Cadillac Seville STS
Odeslat příspěvekNapsal: 30. 6. 2016 09:46 
Josef001 píše:
Už jsem přece o tom psal, ano můžeš si udělat veteránskou atestaci na cokoli starší 30 let. pokud bude splňovat předepsané parametry, ale budeš pořád podléhat plně STK a zůstanou ti standardní značky. Ano budeš mít výhodu v pojištění a budeš mít veterán. Na druhou stranu je to logické, průměrné stáří aut je přes 14 let (v celé EU jsme na tom abolutně nejhůře), to znamená, že lidé kteří neprochází STK, tak by se to znažili dát na veterány a jezdili by dál a za chvíli bychom byli velmoc veteránů.


simte koukni na ACEA na prumerny vek vozidel v EU po zemich... opravdu na tom nejsme nejhure.


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku: Re: koupě Cadillac Seville STS
Odeslat příspěvekNapsal: 30. 6. 2016 10:40 
Offline
Pozorovatel
Uživatelský avatar
Ještě jedna poznámka, pak už dám pokoj. Pokud bylo první přihlášení toho Marquise před rokem 2001, nemusí se žádný výjimky v TP řešit, protože se ještě nic nezapisovalo. Takže by stačilo naučit to blikat oranžově, a to se dá. Na přední pozičky se určitě nějaký řešení najde, třeba přidat do světla přepážku a další žárovku jako blinkr. Místa je tam dost. Když si dneska můžou auta dovolit vpředu blikat světlama pro denní svícení (jen změní barvu...), tak mi to přijde jako Kocourkov. No, co už...

_________________
Lincoln Town Car Executive 4,6l V8
Ford Escape 3,0l V6
a ještě nějaký evropský plečky...


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: koupě Cadillac Seville STS
Odeslat příspěvekNapsal: 30. 6. 2016 11:09 
Offline
Kolemjdoucí
Já jsem viděl nějaký graf staří aut do 10-ti let, tam jsme byli také nejhůře, pak jsem viděl poslední statiky, kde každý rok stárne u nás autopark o 0,3% ročně, což je aktuálně už úctihodných 14,7% (Německo 8,7%) a 11,5% vozidel je starších 25 let. Nechce se mi hledat úplně aktuální data, která se budou lišit max o 1%, ale kdo je na tom z rozumných zemí ještě hůře? Omluva za OT.

-- 30. 6. 2016 12:31 --

petrklm píše:
Ještě jedna poznámka, pak už dám pokoj. Pokud bylo první přihlášení toho Marquise před rokem 2001, nemusí se žádný výjimky v TP řešit, protože se ještě nic nezapisovalo. Takže by stačilo naučit to blikat oranžově, a to se dá. Na přední pozičky se určitě nějaký řešení najde, třeba přidat do světla přepážku a další žárovku jako blinkr. Místa je tam dost. Když si dneska můžou auta dovolit vpředu blikat světlama pro denní svícení (jen změní barvu...), tak mi to přijde jako Kocourkov. No, co už...


Ano, ty blinkry případně jiné věci se dají dodělat, dá se všechno, ale upřímně, já nechci jezdit s nějakým bastlem a nalepenýma ledkama, montovat se to kabeláže apod. Ale jsou lidé, kteří si to tam rádi udělají, takže proč ne, spoustu lidí to baví se hrabat v autech. Ten Marquis bude super na denní ježdění (to já nepotřebuju) a já bych na něm najel 3000km ročně a jinak by stál v garáži. Když US auto, tak to chci z výroby jako veterána, ať neplatím 8 tis. pojistku a je vše původní. Nechci se dohadovat s STK o blbostech.


Přílohy:
Snímek obrazovky 2016-06-30 v 12.06.51.png
Snímek obrazovky 2016-06-30 v 12.06.51.png [ 116.46 | Zobrazeno 189 krát ]
Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: koupě Cadillac Seville STS
Odeslat příspěvekNapsal: 30. 6. 2016 12:36 
Offline
Veterán
Uživatelský avatar
Josef001 píše:
Když US auto, tak to chci z výroby jako veterána, ať neplatím 8 tis. pojistku a je vše původní.

zkus si vypočítat na nějakém srovnávači, kolik bys platil za běžné auto staré 40-50let.

U ČPP mi na 5,7L 140kW r.v. 1970 (vymyšlené auto), maloměsto, 33let, 164 měsíců bonus vychází pojistka na 1500Kč/rok. Přes srovnávače pojištění bych to viděl na 1000-1200Kč/rok.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: koupě Cadillac Seville STS
Odeslat příspěvekNapsal: 30. 6. 2016 14:07 
Offline
Kolemjdoucí
Já měl vždycky firemní auto (i kvůli DPH) takže bonus mám minimální a když jsem to zadal, tak mi vyšlo u nejlevnější pojištovny pro Prahu kolem 6 tis.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: koupě Cadillac Seville STS
Odeslat příspěvekNapsal: 2. 7. 2016 09:38 
Offline
Kolemjdoucí
Tak jsem si vybral něco jiného

Obrázek


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: koupě Cadillac Seville STS
Odeslat příspěvekNapsal: 2. 7. 2016 12:47 
Offline
Veterán
Uživatelský avatar
Nejsem si jist zda už to nemá vstřikování. Pokud ano, rozhlídnul bych se po karburátoru. První generace anologo-digitálních vstřikovacích jednotek jsou poměrně problematické, tedy problematické po 40 letech provozu... Jinak auto je to fajn.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: koupě Cadillac Seville STS
Odeslat příspěvekNapsal: 2. 7. 2016 14:15 
Offline
Kolemjdoucí
Už to má vstřikování, auta s karburátorem mají 7l a 8l motory a jsou moc drahý a hlavně to má skoro 6 metrů, takže se to nikam nevejde. Na druhou strana komplet vstřiky stojí pár korun, alespoň co jsem viděl na internetu.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: koupě Cadillac Seville STS
Odeslat příspěvekNapsal: 2. 7. 2016 14:41 
Offline
Veterán
Uživatelský avatar
Přiznám se nekoukal jsem na dostupnost vstřikování, nebo nějakých modernějších retrofitů. Pokud ano tak je to fajn auto.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: koupě Cadillac Seville STS
Odeslat příspěvekNapsal: 15. 9. 2018 14:03 
Offline
Kolemjdoucí
A proč ne třeba Eldorado? Mnohem snadněji se shání a mě osobně se zamlouvá více. Podívej se třeba na https://www.jsem-debil.cz/ . Na výběr je jich tam vždy několik.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: koupě Cadillac Seville STS
Odeslat příspěvekNapsal: 2. 2. 2021 13:52 
Online
Guru
Uživatelský avatar
Arnold koupí, má to manuál https://www.auto.cz/novy-cadillac-ct5-v ... rie-137854


Nahoru
 Profil   
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 744 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Další stránka

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group