Fórum AutoRevue.cz

Víc lidí víc ví
Právě je 29. 3. 2024 14:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Honda Civic Tourer
Odeslat příspěvekNapsal: 26. 9. 2020 11:59 
Offline
Kolemjdoucí
Zdravím,
Uvažuji nad koupí Civicu Tourer a měl bych pár dotazů, napíšu pro lepší přehlednost v bodech:

1. v jakém roce byl facelift a čím se opticky odlišuje od před FL? Jaké jsou hlavní výhody po FL verze?
2. jaká je cca světlá výška vozu, jezdím občas v lehčím terénu(na ryby) a nevím, zda auto nemá moc nízký podvozek.
3. rozmýšlím se zda vzít benzín 1.8 i-VTEC, nebo diesel 1.6 i-DTEC
1.8 VTEC:
- v kolika km je předepsaná výměna rozvodů
- ventily se vymezují podložkami? Při jakém nájezdu je doporučená kontrola/seštelování ventil.vůlí a jak finančně a servisně je tento úkon náročný/nákladný?

1.6 DTEC
-níkde jsem se moc nedočetl o spolehlivosti tohoto dieselu, zajímalo by mě hlavně zda nejsou problémy s filtrem pevných částic, dvouhmotou, EGR ventilem a zda lze bez problémů jezdit s tímto motorem dlohodoběji i krátké trasy po městě (časté starty, né vždy dostatečně prohřátý motor ap.)
-zkušenost s motorem 1.6 i-DTEC z dlouhodobějšího hlediska a většího nájezdu km, např. jak drží vstřikovače(jak drahá je repase, mění se všechny nebo jednotlivě), turbo má lopatky s proměnlivým nastavením nebo pevné.

4. Obecně Japonci měli v minulosti problém s korozí, jak jsou na tom dnes a jak je na tom konkrétně Civic Tourer? Především mě zajímá odolnost kastle (má pozink) a podvozku (používá se nějaký ochranný nástřik), jak vypadá podvozek auta po několika zimách?

5. Máte někdo střešní ližiny, nebo dá se koupit nějaký střešní nosič, uvítal bych foto.

6. Vozíte někdo plnohodnotnou rezervu v tom odkládacím prostoru v kufru pod podlahou, je tam možnost nějakého pevného připevnění?

7. Spíte někdo v tomto autě, co jsem koukal na video testy tak po sklopení to vypadá na slušný letiště, jakou to má po rozložení cca ložnou délku?



Nájezd mám cca 10-15 tis. ročně , jsem zvyklý na diesel (mám 4-tým rokem 1.7CDi od Mercedesu-Vaneo a jsem spokojen, zvylk jsem si na ten zátah od nízkých otáček, který benzínové atmosféře chybí, nebo není tak výrazný), s autem jezdím především krátké trasy po městě a nebyl s ním jediný problém,dálnice sporadicky.
Je fakt, že tento motor 1.7CDi ještě nemá filtr pevných částic, žádný start/stop systém a má turbo s pevnými lopatkami. Do nafty přidávám pravidelně aditivum VIF (leju to i do motorek).


Děkuji za reakce


Nahoru
 Profil   
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group