Kvalitní značka dnešní lednice

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod lukas9555 21. 11. 2020 11:21

Ahoj,
můžete prosím doporučit dobrou ledničku dobrý servis, ochota opravy a dlouhou životnost.
Pokud jste někdo kupoval lednici v období třeba nevím 2013-2018 aby to mělo nějakou trochu vypovídající hodnotu u novějších modelů aktuálně prodávaný značek.
Případně prodáváte někdo v oboru?

Vím že lednice uměli v minulosti a měly by být kvalitní produkty od Liebherr, Electrolux, AEG, Zanussi=jedna firma lišící se cenou a možná nepatrně kvalitou, Bosch možná i Siemens-opět jedna firma kde někdo chválí více Siemens ale někdo Bosch z Německa protože Siemens se dost často vyrábí někde mimo…

A z levnějších značek hodně slýchám docela dobré slovo na Beko.
Ale koukám aktuálně po nějaké dostupné lednici iděálně v A++ nebo lépe když už tak snad i A+++ a tam toho moc v těch levnějších není v podstatě jen LG, Samsung, Whirpool.
Vím že Whirpool měl kdysi skvělé reference ale prý už není co býval a LG a Sasmsung mimo elektroniky i docela umí lednice ale stále jsme k těm značkám v lednicím trošičku skeptický.
Má někdo zkušenosti s provozem těchto značek, servisem, opravou a přístupem???

Ideálně hledám něco s ideálně 10ti letou zárukou na motor, s mrazákem a dnes už běžné věci jako
bez námrazy/autom.odmrazování apod.
Lednici si vyberu spíš, řeším kvalitu značky zda z levných jít do LG,Samsungu,Whirpool,Beko, nebo si připlatit za jinou značku.
Jinak v minulosti jsem měl/mám dobré zkušenosti s Electrolux, Bosch...
Musím říct že Elextrolux jako fajn celkově snad skoro na vše a lednice fakt vždy držely.

PS: mám rád japonské značky na elektroniku jak jsou na tom lednice třeba Sharp,Hitachi,Toshiba?
Udivilo mě že se v ČR již prodávají i tyto značky, nějaké zkušenosti?

Děkuju za zkušenosti.
Lukáš
lukas9555
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hustoles 21. 11. 2020 13:19

Nám funguje velká lednice Samsung s invertorovým motorem (se zárukou 10 let na motor) již osmým rokem k naprosté spokojenosti.. Čekám ovšem, že se motor za 2 roky odporoučí :-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 21. 11. 2020 13:34

Je dobré ze jsi na to uz předem připraven :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 21. 11. 2020 13:40

Za mě Miele, jen je to teda drobet dražší.
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 21. 11. 2020 13:53

Já mám asi 4-5 let starýho Samsunga. A je dobrá, ale občas se nějak probudí a chvíli dělá docela hlasitej zvuk. Třeba půl minuty takovýho vrzavýho hučení. Za dne to moc nevnímám, ale za ticha to slyšet je. Tak nevím, jestli chyba nebo vlastnost.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas9555 21. 11. 2020 15:15

Já mám zkušenost s několika značkami výbornou s Electrolux ale aktuálně nevím jaká je kvalita u některých značek šla prý kvalita dost dolů a pak jsou prý značky co si lidi stěžovali na hrozný servis. Tak proto se ptám...
Ještě vím že mimo značek co jsem uvedl je Miele super ale ta cena...
Samsung a LG zvažuji, stejně tak Beko které mě chválili známí a příbuzný která je doporučuje lidem do kuchyně že mají málo reklamací...
Jako kdybych si mohl a chtěl došetřit tak si asi vyberu - nevím AEG/Electrolux, Miele, Bosch/Siemens, Liebherr atd a budu doufat v dobrý kus. Ty by snad ještě měly být kvalitní ale to je lednice mezi cca 20-35tis kč minimálně což teď je pro mě asi mimo. Miele by byla super ale to je fakt asi mimo realitu pokud bych ji kupoval teď někdy a nečekal jaká bude situace a došetřil abych ji mohl za 3-6 měsíců koupit.
Otázkou je co bude aktuálně se mě nechce za lednici ,,vyhazovat,, berme s nadsázkou cca 24-35tis za Miele.
Tak nevím...

U LG a Samsungu si pár lidí stěžovalo na servis tak raději ověřuji informace od dalších lidí co mají různé značky doma.
Jo 10 let záruka na motor je super, pokud člověku neprdne mimo záruku někde kapalina/trubička to už je naprd.
Díka všem za rady

Problém je že s cenou lednice pokud bych chtěl levnější lednici a nechtěl na ní šetřit abych vyměnil starou která dojíždí, tak za 11-15tisíc s dph si moc vybírat bohužel nemohu jen občas když je akce tak se tam něco objeví z modelů 17/18tisíc.
lukas9555
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Já první 21. 11. 2020 21:20

Dvaapůl roku Liebherr, zatím bez problémů.
Já první
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 21. 11. 2020 21:28

Pokud chceš něco levnějšíno, anebo střední třídu, je celkem jedno, co koupíš. Kromě Whirlpoolu. Ten šel do sraček úplně.

Pokud chceš kvalitu, výdrž a solidnost jedině Miele.
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 21. 11. 2020 21:36

Mame Beko osm let a spokojenost od A do Z.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 22. 11. 2020 00:14

Zdeněk Málek píše:Pokud chceš něco levnějšíno, anebo střední třídu, je celkem jedno, co koupíš. Kromě Whirlpoolu. Ten šel do sraček úplně.

Pokud chceš kvalitu, výdrž a solidnost jedině Miele.


Svatá pravda, Whirpool drahý a špatný... Jako VAG....

Když jsem koupil pár věcí od Miele, tak si tady všichni ťukali na čelo.... Ale já už fakt nikdy nechci měnit v pračce ložiska každý rok..
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OTA21 22. 11. 2020 09:51

Hele mně přijde, že někdo někde slyšel.....nebo měl špatnou zkušenost, no a pak takhle doporučuje. My třeba máme v rodině Whirpool lednice 3 a všechny jsou.......řekněme normální. Nestarší má 9 let, nejmladší 3, všechny fungujou prostě normálně, nemám důvod je doporučovat, ale taky nemám důvod říkat, že jsou to *****.

A měnit ložiska každej rok je samozřejmě jen "smůla na kus", si myslím.
81kW
OTA21
Inventář

Odeslat příspěvekod hobitt 22. 11. 2020 10:02

Mame v rodine 3 lednice Beko, jedna z nich slouzi asi 8 let a furt dobry, za par penez je to dobre.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 22. 11. 2020 11:25

OTO taky máme doma Whirlpool. Už řadu let. Pračka i lednička vyrobena v německu. Před několika lety dělali opatření a výrobu přesunuli do Polska a Turecka. A tím to začalo ...
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OTA21 22. 11. 2020 11:29

OK, tím to být může, kdo ví.

My máme doma skoro všecho Elektrolux, pračku Bosch, všechno drží čtvrtým rokem, do nového budeme zrovna kupovat lednici Whirpool, páč se snad jako jediná dělá vestavná v šířce 70 cm, tak uvidíme.......
81kW
OTA21
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 11. 2020 11:31

čtvrtým rokem... to je nic :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků