první auto

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod klicnik 30. 7. 2014 16:10

Zdravím všechny, prosím o radu, jste tady určitě všichni zkušenější než já, takže k věci:

Chci si koupit auto. Bude to moje první vlastní auto. Mám něco našetřeno, žádné auto nezdědím :-D takže si i nějakou částku půjčím. Auto budu potřebovat zejména na cesty do práce, výlety, nákupy. A časem možná i na delší cesty do zahraničí. Cena cca 200 000 KČ. To by mohlo být už slušná ojetina auta ne? Nemám žádnou preferovanou značku. Prosím o radu.

Konkrétní požadavky na auto nemám klasika: 5 dvěří, nenáročná údržba, klimatizace, taková ta klasická základní výbava. Jde mi o to, že nemám s tím zkušenosti a stále někde čtu, jak je nebezpečný nakupovat v autobazarech, jak tam jen na lidech vydělávají a okrádají. Tak jestli se na to třeba nevykašlat, koupit si úplně nové,ne ojetinu nebo raději chodit pěšky :-D .

Máte nějaké zkušenosti ať dobré nebo špatné? Díky.
klicnik
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Neurotic 30. 7. 2014 16:48

Vzhledem k tomu, že nepíšeš kde s tím budeš jazdit jak daleko... tak co třeba Citroen C5, Fabia, Astra, Focus, Mondeo
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod eLzyx 30. 7. 2014 17:14

těžko radit, výběr auta je o osobních preferencích. Něco nahoď, postupně se to tu zkritizuje, výběry upřesní atp.
Jestli ti je kolem 20, je nesmysl ti radit taťkoidní podmotorovanou Astru, Mondeo, Focuse ... když vlastně chceš zábavné auto. Nebo taky ne. Třeba chceš osobní dodávku, protože jezdíš s partou na vodu, lyže ...
Třeba máš rád japonský design, švédský design (třeba ani o tom nevíš :nenapadne ), nebo středoevropskou nudu a šeď ...
Nebo ti je všechno jedno a chceš jen radu na přepravovadlo z bodu A do bodu B?
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 30. 7. 2014 17:51

klicnik píše: Tak jestli se na to třeba nevykašlat, koupit si úplně nové,ne ojetinu nebo raději chodit pěšky :-D .

Máte nějaké zkušenosti ať dobré nebo špatné? Díky.


Taky řešení ...
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Fík 30. 7. 2014 20:53

Dají se sehnat pěkné fábie II v ceně do 150 000. A mají Elegance výbavu tj tempomat, výhřev sedaček, aut, klimatizace, parkovací senzory. A budeš mít auto staré 4 roky s minimálním nájezdem.

Já si svojí první ojetinu koupil tady http://www.carnext.cz/nabidka-vozu/

a spokojenost.
-Fík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod smajlik2 31. 7. 2014 06:32

Zdá se mi to nebo je to předražený?
A samá nafta :-(
smajlik2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 31. 7. 2014 06:46

hlavně si nekupuj auto bez automatické klimatizace. Že má něco manuální klimatizaci neznamená, že je použitelná. Furt mixovat vzduch jak debil. Jednou ti mrzne čelo, podruhé nohy a potřetí jsi zpocený jak vrata od chlíva. Fakt super. Po pár nachlazeních tu manuální klimu raději nebudeš používat.
O automatické obvykle ani nevíš, nastavíš teplotu a nestaráš se (resp. pouze ji na jaře necháš vyčistit a zkontrolovat množství chladiva - tak jako u manuální)
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 31. 7. 2014 07:43

I kdepak. Když jede manuální klima, tak stejně furt na max tak je to jedno :D
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 31. 7. 2014 07:44

Mně teda automatická klima nijak neoslovila. Stejně nedělá to tak jak chci.
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod klicnik 31. 7. 2014 08:15

Díky za rady.Viděl bych to v okruhu Mondeo,Fabii...nevím no ještě. Jde mi i o to, jaká máte zkušensoti s bazaristama? Přece jen když koupím ojeté auto, tak abych toho toho potom dvakrát víc nevrážel na údržbu a servis. Na co si dát pozor? jestli je to fakt pravda, jaký jsou podvodníci?
klicnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sprint 31. 7. 2014 08:18

Šel bych cestou co nejnovějšího a nejmíň najeto. Za 200tkč se dá solidně vybírat.
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 31. 7. 2014 08:19

Je to banda lumpů,pozor na ně :-) Pozor si dej hlavně na to auto,které chceš kupovat !!!
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 31. 7. 2014 08:27

Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 31. 7. 2014 08:30

sprint píše:Mně teda automatická klima nijak neoslovila. Stejně nedělá to tak jak chci.

si máš koupit pořádné auto :hm
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků