Skupina A1 - co můžu řídit?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Dostal jsem A1 zadarmo?
Konec hlasování: 26. 8. 2006 12:15
Ano, to se máš :o) 5 %  50%  [ 5 ]
Ne 3 %  30%  [ 3 ]
Někoho jsi podplatil! 2 %  20%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 10

Odeslat příspěvekod vlaspe 25. 8. 2006 23:38

head: máš recht

Od 1. července 2006 budou všichni držitelé řidičského oprávnění skupiny B, tedy i ti stávající, přímo ze zákona oprávněni k řízení mopedů a malých motocyklů s nejvyšší povolenou rychlostí max. 45 km/h. Zatímco doposud (od 1. ledna 2001) bylo nutné mít samostatné řidičské oprávnění skupiny AM, nyní již nebude potřeba, neboť skupina B ho v sobě plně zahrne. Nebude tudíž nutné, aby řidiči mopedů, kteří jsou držiteli oprávnění skupiny B, byli vedle současně držiteli oprávnění skupiny AM.
vlaspe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karob 11. 9. 2006 21:42

Jo, skoro přesně tak, ale netýká se to rychlosti, ale objemu:

U řidičáků vydaných po 1.7.1964 je aktuální platnost takováto:
"řidičské oprávnění skupiny B opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičských oprávnění skupin B, AM a podskupiny B1 a podskupiny A1 s omezením do 50 cm".
... takže motorky/mopedy do 50cm a tříkolky/čtyřkolky také do 50cm.

Řidičáky do 30.6.1964 platí takhle:
"řidičské oprávnění řidiče osobního automobilu opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičských oprávnění skupin AM, B a podskupiny B1 a podskupiny A1 s omezením do 50 cm"
karob
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod migel4 8. 2. 2007 16:05

Jakou motorku můžu řídit když mám skupiny B,C řidičáky jsem dělal v roce 2005.Díky :D
migel4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luboš*** 9. 2. 2007 00:50

Těžko něco silnějšího než kozí dech...
Luboš***
Štamgast

Odeslat příspěvekod janhonza 9. 2. 2007 07:33

migel4 píše:Jakou motorku můžu řídit když mám skupiny B,C řidičáky jsem dělal v roce 2005.Díky :D!/quote]

Tohle mne taky zajima.Delal jsem ridicak na B v dobe kdy k nemu nebyla automaticky mala motorka.Ted tam zase je.Plati to i pro mne?Musim si to jit nekde nechat dopsat?
Thalia Expression 1,2 16 V
SGS II
Nikon 5100
janhonza
Nováček

Odeslat příspěvekod migel4 11. 2. 2007 17:16

pozor2 pozor2 pozor2 pozor2 pozor2 pozor2 pozor2 pozor2
migel4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jouda.II 11. 2. 2007 19:17

janhonza píše:
migel4 píše:Jakou motorku můžu řídit když mám skupiny B,C řidičáky jsem dělal v roce 2005.Díky :D!/quote]
Tohle mne taky zajima.Delal jsem ridicak na B v dobe kdy k nemu nebyla automaticky mala motorka.Ted tam zase je.Plati to i pro mne?Musim si to jit nekde nechat dopsat?
Nechej si vyměnit ŘP za "kreditku", pokud máš starší provedení, stejně tě to časem čeká.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář

Odeslat příspěvekod Snail 11. 2. 2007 23:59

Národní harmonizační kódy

V řidičském průkazu podle § l odst. 5 bod 12 se uvádějí národní harmonizační kódy, které vyjadřují:

105. Jiná zdravotní omezení, která nejsou uvedena v §11.

111. Nelze vykonávat činnost:

a) řidiče, který řídí motorové vozidlo v pracovněprávním vztahu a u něhož je řízení motorového vozidla druhem práce sjednaným v pracovní smlouvě,
b) řidiče, u kterého je řízení motorového vozidla předmětem samostatné výdělečné činnosti prováděné podle zvláštního právního předpisu,3)
c) učitele výcviku v řízení motorových vozidel podle zvláštního právního předpisu.4)

115. Posilovač spojky.
ru][b]150. Omezení řidičského oprávnění skupiny A1 do 50 cm3.5/b][/u]

172. Omezení řidičského oprávnění skupiny A pouze k řízení motorového vozíku pro invalidy.

175. Omezení řidičského oprávnění skupiny D pouze k řízení vozidla městské hromadné dopravy osob.

199. Zkušební doba podmíněného upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti.o/quote]
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář

Předchozí stránka