Pokutový koutek

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod guru jára 28. 4. 2015 09:03

Evidentne tam nekdo sel s coklem na prochazku a volal kvuli tomu policii ... dokonce dvakrat, jednou rano a jednou vecer. ;-)
guru jára
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Tomas B 28. 4. 2015 09:36

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/nejcasteji-bodovane-prestupky-ceskych-ridicu-vedou-banality-tohle-neni-k-nicemu/
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod Road_Runner 28. 4. 2015 10:58

m.a.x.i.m.u.s píše:Jízda po chodníku na kolobce za 100,- příště ujedu bez zastavení...

Cože že? Vždyť na kolobežky není zákon.
Hjondé i30.

Now don't you wait or hesitate,
let's move before they raise the parking rate!
Road_Runner
Inventář

Odeslat příspěvekod kidli 28. 4. 2015 11:18

§ 57
(2) Na vozovce se na jízdním kole jezdí při pravém okraji vozovky; nejsou-li tím ohrožováni ani omezováni chodci, smí se jet po pravé krajnici. Jízdním kolem se z hlediska provozu na pozemních komunikacích rozumí i koloběžka.

Na kole jet po chodníku nesmíš, kolo a koloběžka je z pohledu zákona stejné.
A jestli konečně opicajti začli buzerovat cyklisty na chodníku/přechodu pro chodce a vedle cyklostezek, tak jedině dobře
"God save me from my friends, I can protect myself from my enemies"
kidli
Nováček

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 28. 4. 2015 12:13

Jen problém, že v ranním provozu se na tom motat po silnici není zrovna rozumné...
Domluvu mi prý nedá a že můžu být rád, že mi nedá 2000,- Že by domluva nepoučila. Ano, poučil jsem se z toho. Příště jim už nezastavím a ujedu.
Je také velmi úsměvné, že mohu po cyklostezce po které se cestou do školy motá hromada dětí, ale na chodník bez nikoho už ne.

Tahle celková situace mě opravdu poslední dobou vytáčí. Parkování někde ve městě zdarma je problém a všude se musí platit. Pokud se chceš dopravovat jinak než autem, nebo MHD jsi kandidát na smrt, zmrzačení, nebo na chodníku na pokutu... A cestování po silnici mezi idioty je vážně o zdraví a nemusí být ani provoz. Pokaždé co jedu úsek směrem ve kterém jsou 2 pruhy, tak i přesto mě spoustu aut jen těsně mine a nemá snahu přejet do vedlejšího volného pruhu.

Jedu autem do města, zaparkuji, někdo mě odře, zavolám policii, tak mi jen oznámí, že tam kameru nemají a mám smolíka. Já dám lístek při odření auta a jedu pryč. Na ot mi horzí 7 bodů za ujetí od nehody. Já ti policejní idioty vážně nenávidím.
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Odeslat příspěvekod Road_Runner 28. 4. 2015 12:37

kidli píše:Jízdním kolem se z hlediska provozu na pozemních komunikacích rozumí i koloběžka.

To máš odkud? IMHO koloběžka není v zákoně definována. Stejně tak brusle (inliny).
Hjondé i30.

Road_Runner
Inventář

Odeslat příspěvekod kidli 28. 4. 2015 12:43

speciálně pro tebe jsem napsal i číslo paragrafu

a třeba lyže, brusle a obdobné vybavení jsou ve stejném paragrafu v odstavci 7

Google, znáš?
"God save me from my friends, I can protect myself from my enemies"
kidli
Nováček

Odeslat příspěvekod Road_Runner 28. 4. 2015 12:50

Jdi se klouzat a zákonodárce taky. Je to pěkná pitomost. (Jinak je to přímo v 361, tedy o provozu).
Hjondé i30.

Road_Runner
Inventář

Odeslat příspěvekod guru jára 28. 4. 2015 16:01

Za pitome zakonodarce si ale muzou jen samotni pitomi volici. ;-)
guru jára
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Tomas B 29. 4. 2015 12:46

Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod burty s krenem 29. 4. 2015 12:50

hustě. az zrusi neomezenenou v D, tak budem mit nejrychlejsi dalnice na svete :D (na Isle of Man nejsou predpokladam)
VW Golf VI Variant 1.4TSI 90kw (@103)
Ford S-max 2.2 TDCi 147kw
burty s krenem
Veterán

Odeslat příspěvekod Hyza 29. 4. 2015 12:55

huste :)
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář

Odeslat příspěvekod anonym 29. 4. 2015 13:11

Ťok marně apeloval na poslance, ať to nedělají v případě dálnic, protože české dálnice nejsou na rychlost 130 kilometrů za hodinu ani konstruovány.

:D
anonym

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 4. 2015 13:17

Tomas B píše:tak nekecej, že to prošlo http://zpravy.idnes.cz/politici-zvysili ... ntent=top6

Hm, tak to asi budu brzda provozu, nad 140 mi to už hodně žere a do kopců se tomu nechce.
myšpulín
Štamgast

Odeslat příspěvekod siol.a 29. 4. 2015 13:22

To bude teď mrtvejch!
„Jezdím 130 v pravém pruhu a někdy si tam připadám jako idiot,“ prohlásil Jiří Koskuba (ČSSD). Když podle něj řidiči dostanou možnost jet legálně 150 km/h, budou jezdit 180 nebo až 200kilometrovou rychlostí.

Přesně, Jiří. Co 200, i víc.
Mládenci, uvolněte ovládací páčky.
siol.a
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka