No co na tohle řeknete? Byl jsem nabourán!

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod paveldoc 7. 9. 2008 20:42

objíždět protisměrem nedoporučuju,riziko spoluviny nebo dokonce obrácení viníka a nepředvídatelný výsledek vyhnutí za to nestojí.Když jde do tuhýho, je třeba hájit svojí stranu . Vzhleden k minimálnímu času na reakci stejně každý jedná reflexně a strhne to podvědomě do volného prostoru ve směru kterým se právě dívá.Žádné rozhlížení a přemýšlení se nekoná.
Ford Focus II 2,0 tdci
Chrysler Voyager 2,4 manual
paveldoc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod one-z 7. 9. 2008 20:48

No hájit svoji stranu za každou cenu bych moc nedoporučoval, když mi kamarád vyprávěl jak na silnici I. třídy se v jeho pruhu proti němu řitil nějakej blb a na blikání nereagoval, tak to prostě šoupnul do levého a jel si dál... Jasně kdyby se probral a vrátil se, tak je vina zřejmě na kamarádovi, ale v tu chvíli není moc času na přemýšlení...
one-z
Inventář

Odeslat příspěvekod Kibitz 7. 9. 2008 21:48

King of Potato People píše:nad tim jsem nekolikrat premyslel, ze by se s dotycnym dalo minout protismerem, jenze co kdyz se zletyruje a foukne to zpatky do sveho pruhu. nabere me stejne a jeste to bude moje vina.

Presne. Takovy dilema mam taky...radsi asi jenom troubit no :hm
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Kibitz 7. 9. 2008 21:51

paveldoc píše:objíždět protisměrem nedoporučuju,riziko spoluviny nebo dokonce obrácení viníka a nepředvídatelný výsledek vyhnutí za to nestojí.Když jde do tuhýho, je třeba hájit svojí stranu . Vzhleden k minimálnímu času na reakci stejně každý jedná reflexně a strhne to podvědomě do volného prostoru ve směru kterým se právě dívá.Žádné rozhlížení a přemýšlení se nekoná.

To je taky fakt, tohle jsem zazil a fakt bez nejakyho divani jsem to prasknul do volnyho prostoru a az nasledne ve spiglu sledoval, jak to zvladnou ti za mnou (dalnice, ja to poslal z levyho do pravyho tak ve 40km/h pricemz v pravym jezdili cca 90...) :nenapadne
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod M@tezz 7. 9. 2008 22:20

Předseda píše:s tim autem - nepujčí ti servis něco? Popřípadě si pujčit od servisu, zaplatit to a pak to vymáhat jako náhradu škody

Škoda auta, ale hlavně že je Dout celý.

Když jsem byl kdysi nabourán, bylo to týden před už zaplacenou dovolenou s vlastní dopravou, tak mi pojišťovna viníka půjčení auta z půjčovny uhradila. Sice měli hromadu keců, ale po prokázání, že ta dovolená není vymyšlená to nakonec klaplo. Měl jsem nárok na auto stejné kategorie, takže v tomhle případě bych se s oktávkou nespokojil.
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007

Odeslat příspěvekod Auto1 7. 9. 2008 22:26

Pojišťovna toho viníka by měla proplatit škodu Tobě,jako postiženému,včetně ušlého zisku,bolestného,nebo půjčovné na jiný vůz,což je třeba konzultovat předem na jejich lince a nechat si potvrdit písemně.
Auto1
Servismen

Odeslat příspěvekod Předseda 7. 9. 2008 22:29

matezz, auto: však to říkám :)
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod kefish 7. 9. 2008 22:33

Ze jsme radi, ze jses celej. :-))
Jsem podpisový virus. Prosím, zkopírujte si mě, abych se mohl rozšířit.
kefish
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 7. 9. 2008 22:44

S-Tony píše:Kdyby si byl pohotovější tak to taky strhneš do protisměru a oba se minete .-)

No jo, taky jsem si pak říkal :) Ale fakt se to seběhlo rychle
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Arnie J 7. 9. 2008 22:45

King of Potato People píše:no jde tam pekne videt pokrok v pevnosti pojizdnych krabicek...

no co dodat.. Vidle v praze :D :D

Fole to bylo ještě u nás na vidlákově :) Jo a perlička k té pevnosti ... po nárazu mi zůstal běžet motor, vypnul jsem ho pak normálně klíčkem
Naposledy upravil Arnie J dne 7. 9. 2008 23:05, celkově upraveno 1

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Arnie J 7. 9. 2008 22:49

Jinak díky všem za projevenou soustrast :)

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Arnie J 7. 9. 2008 22:50

Finančně se to bude řešit asi tak, že musím z pojišťovny viníka co nejdřív vykopat celou částku :)

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Driver 7. 9. 2008 23:27

blinddriver píše:
Driver píše:ty pí... tak to je nepříjemný.... tomu debilovy v Peugeotu bych okamžitě vzal papíry nafurt. Co kdyby tam nejelo auto, ale třeba cyklista, nebo chodci??? Fakt hrůza, kdo všechno dneska může za volant...

ty to vidíš hodně jednoduše co ...
věci nejsou vždy jen černé a bílé ale občas i šedé a s tvými ortodoxními názory (kdo všechno dnes může za volant, vzít papíry nafurt) nemůžu souhlasit, co takhle obnovit trest smrti a rovnou ho popravit :-|

Když někdo usne za volantem, tak to o něčem svědčí - o tom, že není způsobilej k tomu, aby řídil auto, tzn. nemůže ho řídit. Teď se nikomu nic nestalo, tak se na to díváš takhle, ale co kdyby srazil matku s kočárkem a zabil ji, hm?

Co kdyby usnul řidič MHD, vlaku, pilot....? To by se na to taky každej díval jinak... A navíc usnout ve dne není uplně normální.
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod řidič BOB 8. 9. 2008 07:21

Obdivuju všechny, kteří uhýbají hned doleva, doprava a mají reakce téměř supermaní 8-) Jenom škoda, že pouze u počítače...realita na našich silnicích je pak trošáčku jiná :-l
Arnie: hlavně, že jsi celej ;-)
Požádal jsem powerballa, aby mne smazal. Snad to svede...
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod 911 8. 9. 2008 07:31

doubt je mrtvy, ale arnie J prezil :-)

to vypada na nove auto... 8-D
Never a frown with golden brown
911
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka