Modelová situace: Placení na benzínce

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Předseda 28. 4. 2008 23:18

Přijedete na benzínku, natankujete a chcete platit. Např. kartou, ale jako napotvoru se v tu chvili rozbije terminál (popř. obsluha s nim neumí bo terminál je novej, novej systém apod) a vy rázem nemáte jak zaplatit... Co ted?
Stalo se vám to už?

Pište zkušenosti jak jste to vyřešili a hl. by mě zajímalo jak by se to dalo (mělo) co nejlíp řešit z právního hlediska? Bo vlastě já na zaplacení mám, ale chyba není na mojí straně příjímače.. A ono vrátit zboží (načerpaný palivo) v tomhle případě dost dobře nejde...
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 4. 2008 01:02

Ano, stalo...

Pred dvema lety v zime, na SHELLce na D1 ( cca 9. km? ) smerem na Brno. Nefungovaly terminaly a ja s sebou mel na hotovosti jen par stovek - na stojanu svitilo temer dvakrat tolik.

Reseni? Nabidl jsem slecne co delala obsluhu, at to zaplati za mne cash, ze primo pred ni NA MISTE odeslu GSM BANKINGem na jeji cislo uctu o dve kila vic. : - ))

Slecna to zatahla ze sveho, ja ji poslal prachy a dokonce prijala i pozvani na veceri. : - )) Parkrat jsme se sesli, ale byla zadana, takze k nicemu nedoslo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 29. 4. 2008 01:12

Dve kila navic bych ji nedal ani kdyby hnedka za pultem roztahla noziska :-D

Nestalo se mne to, ale kdyby, tak jim dam opsat udaje z OP a ze to dojedu zaplatit az budu mit cestu kolem, nic vic
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepi730 29. 4. 2008 05:00

možností asi viac-od vybratia hotovosti v bankomate(cesta napr.taxi),cez dohovor ako Kibic,až po dovezenie peňazí niekým známym-to všetko u nás.Ale táto predstava niekde v zahraničí-asi nie moc príjemné
pepi730
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shuruga 29. 4. 2008 05:38

Mě se to stalo, ale já blb si nevšim že to měli vyvěšený na stojanu :-( Tak jsem tam slečně nechal mobil a zajel vybrat do bankomatu.
Shuruga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod silvr 29. 4. 2008 05:54

Bavil jsem se o tom s čerpadlářkou a říkala, že se to stává skoro každý den, že nemá někdo na zaplacení. Prostě si zapomenou peněženku a zjistí to až při placení. Většinou se to dělá tak, že tam nechá něco hodnotného jako zástavu (mobil, autorádio, navigaci, rezervu, hodinky, notebook, ...) a peníze zaplatí do předem dohodnuté doby.
Jinak i natankované palivo lze vrátit, byl jsem jednou svědkem toho, jak někdo místo nafty natankoval benzin, čerpadlář jen vyndal z vedlejší místnosi hadičku a kanystr a půjčil to řidiči.
Naposledy upravil silvr dne 29. 4. 2008 05:59, celkově upraveno 1
l9
silvr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dong 29. 4. 2008 05:59

Kdyz jim nefungoval terminal a sel telefon, tak mi platbu potvrdili telefonicky. (ale je to par let zpatky :-) )
Dong
Dong
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Petr1968 29. 4. 2008 06:02

Dobré ráno. Smrt Bursík :love: :love: :love:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Řepík 29. 4. 2008 06:06

většinou, i když platím kartou, mám nějakou hotovost v pěněžence, takže bych to případně částečně cvaknul a nějka se domluvil s obsluhou...
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 29. 4. 2008 06:07

Já bych to vrátil :D Natankoval bych 20 l naturalu a vrátil 20l E 50(cca) :D :D :D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepi730 29. 4. 2008 06:11

Petr1968 píše:Dobré ráno. Smrt Bursík :love: :love: :love:
dobré :D a vidím príjemne naladený ako každé ráno :D
pepi730
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 29. 4. 2008 06:16

Další zbytečný den. Asi půjdu do šenku
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfous156 29. 4. 2008 06:39

neni nad trochu optimizmu po ranu :)
alfous156
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Řepík 29. 4. 2008 06:51

jasně, trochu dobré nálady hned na ráno...když si představím, že za 7 hodin končím a pak mám 5 dní volno, ani to jinak nejde, než mít dobrou náladu... :D
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 29. 4. 2008 07:15

Nekde jsem cetl, ze pokud maji na dverich logo karetni spolecnosti a nejsou schopni platbu provest, ze je to jejich problem.
Mne se to stalo na slovensku, slovenske koruny jsem vubec nemel. Nastesti kamarad ano.
p0etrik
Servismen

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků