Je iPhone/Apple nemoc?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Majkl 11. 7. 2020 13:21

MgX píše:Díky za prezentaci.Tak zrovna toto mně asi úplně nechybí, nicméně chápu, že někdo widgety potřebuje k životu. Na WP jsem používal dlaždici, kde mně rolovaly fotky a druhou s počasím. Dokážu si představit takto natáhnout kalendář, aby byly vidět očekávané události a člověk to měl pořád před nosem... OK. Zde u iPhonu mám ale počasí krásně hned na první widgetovce, což mně stačí k plné spokojenosti. Spíš by tam měli doladit anomálie ohledně určení pozice/polohy telefonu, jak jsme onehdy řešili.

Mně pořád chybí volnost umístění ikon kamkoliv na mřížce v rámci plochy.

Ono se to tady taky chová mnohem víc jako dlaždice ve Windows, spíš než jako androidí widgety. Takže kdo byl odkojen na Windows Phone, mohl by s tímhle bejt spokojenej — ukazuje to věci a je to designově konzistentní.

Navíc pokud se pamatuju dobře, ani na Windows nebylo možný dát dlaždičku kamkoli, ale řadily se povinně odshora dolů. :-)

Anomálie ohledně polohy zatím neotestuju. Widget pro počasí nefunguje, jak má; když mu nastavím aktuální polohu, ukazuje mi Cupertino. Tak jsem mu z legrace nastavil, ať mi ukazuje, jak je teď v Nokii (stejně jak v Ostravě, takže to i sedí).
Majkl
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Majkl 11. 7. 2020 13:26

MgX píše:Jo a přišel jsem na zvláštnost. Když si přidávám položky do Kalendáře, který mám synchronizovaný s Outlook kalendářem... tím původním, co jsem ho provozoval na WP, tak jednou mám v položce „Časové pásmo“ Prahu, jindy Berlín. Ano, obě města jsou, pokud se nepletu, ve stejné zóně, jen nechápu, proč se jednou nahodí Prágl a pak Berlín. Zkusil jsem si vypínat Wi-Fi a zadávat při mobilních datech a naopak, ale nějaké se mně to nepodařilo vychytat a pochopit logiku. Jasně, je možné, že systém si tu polohu načte jednou za čas a tak bych musel po vypnutí Wi-Fi třeba nějakou dobu čekat, aby... nevím, netuším.

Podívej se do nastavení kalendáře, jak tam máš nastavený tohle:
IMG_88E9D5430841-1.jpeg

Když to mám vypnutý, tak volbu časový zóny při zadávání událostí nevidím vůbec.
Majkl
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod MgX 11. 7. 2020 13:40

S dlaždicemi máš samozřejmě pravdu. Nicméně tam to bylo trochu o jiné logice řazení, kdy se jednotlivé dlaždice daly měnit do třech velikostí. Tady jsou klasičtější ikony (teď) a tak - zvyk z PC - chci řadit odlišně, dle své logiky a potřeb.

Na WP taky některé záležitosti nebyly k pochopení...

No, teď jsem chtěl zapnout Nokii 920 a chyba... Unable to find a bootable option. Press any key to shut down. Asi konečná. Po letech velmi intenzivního používání si zaslouží uznání z mé strany. Byl to vynikající foun s vynikající stabilitou. Škoda, že OS dále nepokračuje.

Ad Kalendář... s tímto nastavením jsem již dříve experimentoval. Nevedlo k úspěchu a odpovědi na dotaz PROČ. Ač je vypnuto, časovou zónu vidím, když měním čas události... mezi začátkem a koncem mám položku/řádek Časové pásmo.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod Majkl 11. 7. 2020 13:56

MgX píše:S dlaždicemi máš samozřejmě pravdu. Nicméně tam to bylo trochu o jiné logice řazení, kdy se jednotlivé dlaždice daly měnit do třech velikostí.

Na výběr z velikostí je tu taky:
IMG_4195.JPG

Zajímavý bude vidět na třetích stranách, jak si s tímhle vyhrajou.

Ikonka appky se dá chápat úplně stejně jako ta nejmenší (1×1) dlaždice — nejde o nic jinýho, než se tomu danej OS rozhodne říkat, funkce je ale stejná.

MgX píše:Ač je vypnuto, časovou zónu vidím, když měním čas události...

Asi specifikum kalendáře teda. Nemám to tam.
IMG_E2508A1E2915-1.jpeg
IMG_E2508A1E2915-1.jpeg (43.36 ) Zobrazeno 662 krát
Majkl
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod MgX 11. 7. 2020 14:00

Když edituji čas... klepnu na něho, vloží se tam další položka... s časovou zónou.

Ano, nově s příchodem widgetů se dostáváme i ke změně velikosti. Psal jsem, že „teď“...
Je to skok zase jinam. I takový prvek lze využít pro jakési členění v rámci plochy.
Naposledy upravil MgX dne 11. 7. 2020 14:02, celkově upraveno 1
S pozdravem MgX
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod Majkl 11. 7. 2020 14:01

MgX píše:Když edituji čas... klepnu na něho, vloží se tam další položka... s časovou zónou.

Ajo, objeví… Nikdy jsem si toho nevšiml.
Majkl
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod MgX 11. 7. 2020 14:03

Zase... není to nic, co by mě nějak bolelo. Není to chyba ani zádrhel. Jen si prostě říkám, proč jednou Praha, jindy Berlín :-)
S pozdravem MgX
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod MgX 11. 7. 2020 14:05

Zkoušel jsem mít aktivní přepisování časové zóny, ale stejně nepomohlo. Když jsem deaktivoval, znovu to samé. On asi nebere Prahu a Berlín jinak. Je to pro něho jedna zóna, tak tam něco práskne :-)
S pozdravem MgX
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod Majkl 12. 7. 2020 09:38

Umístění widgetu na plochu má svoje pravidla, který si nejsem jistej, že budu vůbec schopnej popsat. Na screenshotu níže by to mělo bejt vidět.

Pakliže máte jen jednu řadu ikon, widget musí viset nad nima — v případě 4×2 a 4×4 widgetů konkrétně; čtvercovej 2×2 může bejt i vedle, ale ani ten nemůže mít nad sebou jen jeden řádek ikon. Až u dvou řad ikon je možný widget stáhnout dolů.

Minimálně na malým SE, kterej má kapacitu 4×5, to tak je; moc si nemyslím, že to u větších iPhonů bude jinak. Horní strana widgetu zkrátka nemůže viset na sudým řádku.

IMG_4201.JPG
Majkl
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod brasci 12. 7. 2020 09:42

Nechapem. Nevadi :D
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MgX 12. 7. 2020 11:02

Chápu, vadí :-) Ne, asi takto. Jestli umístění widgetu bude mít svoje bezdůvodné omezení, pak nechápu některé recenzenty, že píšou jak to Apple udělal sice po mnoha letech, ale zase lépe než konkurence.

Nicméně je to jedno. Země se točí. Slunce svítí :-)
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod Arnie J 12. 7. 2020 11:03

Ovce bečí :D
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Majkl 12. 7. 2020 11:05

Taky je to teprve druhá beta; tohle chování se ještě může změnit.

Navíc když přidám novej widget na homescreen, vloží se vždycky úplně nahoru (to se děje i na Spotlight obrazovce vlevo); u ikon je to přitom naopak.
Majkl
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod brasci 12. 7. 2020 12:25

Uz som to ako tak spracoval. Ten widget 4x4 si na ukazku nedal, vsak? To ma zmiatlo.
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Majkl 12. 7. 2020 12:34

Nedal, dodávám teď. Takže na pětiřádkovým iPhonu lze mít ikonky jen pod ním. Velký iPhony jsou 4x6, takže tam by neměl bejt problém to prohodit.

IMG_C83B1B100A3D-1.jpeg
Majkl
Ex-moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka