Je iPhone/Apple nemoc?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Majkl 28. 5. 2020 08:40

MgX píše:Promiň, ale nějak nechápu Tvůj příspěvek. Jestli mi to můžeš nějak jednovětně vysvětlit jako pro blbý.

Že máš smazat Apple Mapy. To je dialog pro mazání appky; omlouvám se za jazykovou bariéru. Jazykovou podporu jsme probírali vejš.
Majkl
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod MgX 28. 5. 2020 10:24

Rozumím textu v hlášce na obrázku.
Pochopil jsem, že se jedná o dialog při odstranění programu.

Netušil jsem ale, jaký přesný důvod byl, abys tento příspěvek sepsal. Zda mně chceš napovědět, že mám odstranit i zálohy, nebo, nebo, nebo...
Dotaz tedy zní... proč mám smazat Apple Mapy? Nepsal jsem, že jsem s nimi zásadně nespokojený. Jen, že vyzkouším alternativní nabídku, kterou mimochodem doporučují další uživatelé zde.

Ad jazyková podpora... Mně ani tak nevadí Siri v angličtině, jako to, že nedokáže plynule přejít na v aplikacích poskytovanou češtinu. Nebo to neumím. Pro příklad... Siri vysvětlím, že chci poslat panu XY SMS, ona ho najde v kontaktech (bohužel se mnou má problém u některých jmen a příjmení), ale už nedokáže sepsat českou smsku. Přitom systém diktování v českém jazyce umí.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod Majkl 28. 5. 2020 10:33

Měl to bejt jen vtip. Narážka na to, že Apple Mapy jsou nejhorší.

Jo a nadiktovat SMSku v nějakým jazyce nejde bez interakce s displejem — diktovací enžina je součástí klávesnice, nepropojená se Sirim.
Majkl
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod MgX 28. 5. 2020 11:30

Vtip jsem nepochopil, ale nevadí. Chyba je na mé straně příliš vážné klávesnice. Mapy mě překvapily češtinou. Takže v tomto směru jsem spokojený. Ano, jsou tam bonbónky v kecacím projevu. Nevidím taky práce na silnici atp. Což je v ČR dost problém.

Vidíš, myslím, že by stačilo, kdyby Siri přepnula do diktovacího režimu klávesnice a vyčkala na ukončení, pak se jen zeptala, zda je vše hotovo a SMS odeslala. Ale asi si to představuji moc jednoduše. Ona ta podpora národů a různých lidiček jde spíše cestou smajlíků v mnoha barevných mutacích, než aby se řešilo, že lidé mluví různými jazyky a ty mohou být pro ně, za určitých okolností, důležité.

Ono je naprosto jedno, když majitel iP - pro příklad - umí super anglicky, německy, čínsky, francouzsky... když potřebuje nadiktovat SMS v češtině. Pak si prostě se Siri neškrtne. Stejně tak mě překvapuje neochota najít některé kontakty, byť jsou v Kontaktech uvedeny bez diakritiky a obsluha je volá s v jakémsi cizojazyčném pojetí. Ale ano - o jazykové podpoře se zde psalo. Já jen, že ten telefon má dobře našlápnuto a pro vyšší dokonalost, z mého pohledu, chybí často jen krůček.

//a ten krůček se jeví tak trochu jako neochota, schválnost...
S pozdravem MgX
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod MgX 28. 5. 2020 11:35

Myslím, že když chtějí skutečně konkurovat Google, měli by vylepšit právě tyto záležitosti. Tím budou blíž širší skupině lidí.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod goes 28. 5. 2020 11:37

Ulice 2357. Dil
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Majkl 28. 5. 2020 12:39

MgX píše://a ten krůček se jeví tak trochu jako neochota, schválnost...

U Applu to nikdy nebylo jinak, na rozdíl od Googlu nebo Microsoftu. Kompletní „feature set“ je vždycky jen v US English. Ostatní buď musej počkat, nebo se ani nikdy nedočkaj. V macOS ještě míň než v iOS.
Majkl
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod MgX 28. 5. 2020 23:11

Někdy není od věci se zamyslet a přístup pozměnit. Zde to vypadá, že se začalo...
S pozdravem MgX
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod MgX 29. 5. 2020 13:17

Zkoušel jsem v rychlosti Waze a byl překvapený, že přes telefon jsou hlasové pokyny (i přes hodně vysoké zesílení) málo slyšet. Neporovnatelně slaběji, než u originální aplikace Mapy :hm
S pozdravem MgX
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod Arnie J 29. 5. 2020 13:22

ty sis to snad koupil jen na to, abys tam hledal chyby!
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod MV_cz 29. 5. 2020 13:29

:D
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 29. 5. 2020 13:30

Coz je zase fer bo jini hejtuji neco o cem nemaji tucha
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod MgX 29. 5. 2020 13:31

Arnie J ne, to není pravda. Část věcí může být způsobeno moji neznalostí, chybným nastavením atp.

Nicméně nejsem člověk, co automaticky bude oslavovat výrobek, právě protože si ho pořídil. Prostě vím, že vše má své klady a zápory. Nic není dokonalé.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod glider 29. 5. 2020 13:33

Skus pridat cukru a ubrat ajfonov.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Arnie J 29. 5. 2020 13:33

:D
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.