Aukro vs Bazoš

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Aukro nebo bazoš
Aukro 3 %  10%  [ 3 ]
bazoš 27 %  90%  [ 27 ]
Celkem hlasů : 30

Odeslat příspěvekod evlo 21. 5. 2021 18:59

Mazec jsem prodal ps4pro nejake ukrajinske pani pres bazos, uplne normalni domluva, lepsi nez s cechy (obvykle, vyjmky jsou) i kdyz moc cesky neumela, ale zapomel jsem v tom hru, tak jsem byl zvedavej jestli se ozve a normalne me napsala, ze tam je ta hra jestli to chci vratit, tak jsem ji napsal at si to necha jako darek jestli hru nechce a jestli chce, at posle nejakej drobak za to - min nez pulku co stoji na bazosi a fakt me za to poslala par korun.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 24. 5. 2021 22:17

Pokud kupující nekomunikuje/nepošle prachy, tak za jak dlouho můžu zboží znovu vystavit, aniž by si (ne)kupující mohl na mne jakkoliv stěžovat? Tj. jeho případný negativ na můj účet stran toho, že jsem mu neprodal to, co si vydražil, bude smazán jako neoprávněný?
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 13. 6. 2021 02:49

https://aukro.cz/helena-vondrackova-sprint-6990844744

Tssss.... jen 49 Kč. Takový zneuctění. Martin Michal to doufám bude žalovat.
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 16. 7. 2021 15:57

Hmm tak jako po čase zase prodej na aukru a rozporuplný pocity :( tři aukce, končily v sobotu výherci se postupně ozvali a zvolili "bezpečnou aukro platbu" což je teda super *****, zejména pro prodejce. Taková obdoba paypalu po česku :D
Výherce teda někde zaklikl, že chce aukro platbu, aukro mi to napsalo a ať čekám, že on peníze pošle, takže čekačka, kupující poslal peníze na aukro, tam až si to spárovali tak mail, že to můžu teda kupujícímu poslat.
To jsem v obou případech udělal a pak už jen ten, komu balík přijde, musí zase zakliknout, že to obdržel a pak až teprve pošle aukro prachy mně, což zase trvá tak den, ale přitom si samozřejmě odečtou poplatek za provizi, takže ze strany aukra asi spokojenost. Čili místo modelu - výherce vyhraje, pošle prachy, já je obdržím druhý den a hned posílám, je to na tejden s nejistým výsledkem.
První výherce to pochopil asi hned a sám a lépe než já, takže jakmile balík obdržel, dal pozitivní komentář a zaklikl, že to došlo OK. Druhý výherce hodil jen pozitivní komentář a musel jsem mu napsat a poprosit ho, aby to tam odklikl, že prachy jinak neuvidím. Taky se divil, ale udělal to a dopadlo dobře. Ale co když to teda někdo neudělá a prachy si bude držet furt aukro, to nevím.

Jako pořád to nejsou "kupující" z bazoše, ale vidím tady docela blbé situace pro prodávající
https://aukro.cz/stranka/bezpecna-aukro-platba

Třetí výherce zatím asi neposlal prachy nikam, i když typ platby vybral, takže ho budu muset nahánět
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 16. 7. 2021 16:00

Je to demence, si pamatuju jak zavádwli myslím PayU nebo něco, a tam došly peníze a daly se vybratbale trvalo to asi 3 dny, a aukro stahovalo aukce, kde bylo, že platbu přes to neberou a nebo že to pošlou až když to bude na účtě a ne někde, prostě dů od víc to neprodávat ale skladovat/hodit z okna.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 16. 7. 2021 16:07

Tak zase za těch 2600,- mi to stojí, ale chápu že s garážplatem to může být pod rozlišovací schopnost :D
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 16. 7. 2021 17:44

Proto jim na nějakou "bezpečnou aukro platbu" z vysoka seru, musej stačit pozitivní hodnocení na mé kartě prodejce :D Aby mi někdo zadržoval moje těžce vydražený prachy :pozor :D

Ale i kdyby ten výherce dělal mrtvýho brouka po vydražení - pouze zaplatil, převzal a čus, srát na hodnocení apd, tak myslím že po cca 14 dnech nebo tak nějako to Aukro bere za úspěšně zrealizovaný obchod a prachy pustí...ale čekat na ně :pozor
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 16. 7. 2021 17:48

No já nějak přehlídl možnost to vypnout :-( jde to vůbec?
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 16. 7. 2021 18:19

jj jde, s oblibou používám :D

Vystavení aukce

3/4 Doprava a Platba - Platba předem - (zaškrtnutí) Bezpečná Aukro platba
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 16. 7. 2021 20:32

aha, tak příště to ohlídám, dík!
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 16. 7. 2021 21:41

musíme si pomáhat 8-)
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 17. 7. 2021 01:10

Pro kupující je to dobrý. Sec jenom, někdo může mít odpor k poslání (třeba) jednotek tisíců Kč napřed. Hlavně někomu, kdo nemá tolik pozitivů a nasbíral je nedávno. Tj. model - založím účet na Aukru, zrealizuju tam pár poctivých prodejů běznym Aukrařům (tj. ani ne nějakým svým bílým koňům) a pak najednou se odmlčím i s poslanýma prachama za zboží z podvodně inzerovaných aukcí.
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 17. 7. 2021 10:16

jop, s tím souhlasím, z pozice kupujicího, když jsem jednou něco kupoval od člověka bez dostatečného množství hodnocení, jsem tu službu taky využil...ale jako prodejce (mám, řekl bych, celkem slušné hodnocení na Aukru) jim na to z vysoka seru...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 17. 7. 2021 22:21

Pak můžeš riskovat, že lidé k tobě tolik neotevřou svá srdce ....a bankovní účty.
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 18. 7. 2021 11:26

Lukas063 píše:jj jde, s oblibou používám :D

Vystavení aukce

3/4 Doprava a Platba - Platba předem - (zaškrtnutí) Bezpečná Aukro platba

jj jde to nevybrat, super 8-) ale samozřejmě aukro ojeb, když "prodáváte podobné" tak to zkopíruje komplet předchozí aukci tak, aby to člověk mohl poupdatovat a vystavit jako novou aukci s jediným malým rozdílem - aukro bezpečnou platbu to znovu zapne, i když předtím byla deaktivovaná :roll: ale všiml jsem si toho
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků